•  

Lavinová sonda Carbon Pro 240+ pfa

Ortovox
4250091738283

Lavinová sonda Carbon Pro 240+ pfa

Ortovox

Lehká, pevná sonda z karbonu s prodlouženou délkou na 240 cm. Rychlé automatické blokování a pomocné označení hloubky zasypaného.

EAN: 4250091738283
2 990 Kč

1 794 Kč

Cena od

/ den

Při zápůjčce na 3 a více dnů
se nepočítá první a poslední den zápůjčky.

Vlastnosti produktu

Materiál
Materiál: Carbon

Popis produktu

Lavinová sonda Carbon Pro 240+ pfa

Kvalitní profesionální lavinová sonda z karbonu a s novým automatickým blokovacím systémem PFA s kterým sondu poskládáš jedním pohybem přímo při vytahování sondy z obalu. Spolu s kuželovitými náběhy je složení lavinové sondy opravdu rychlé a jednoduché. Systém funguje spolehlivě i ve velkých mrazech. Díky pomocnému označení hloubky ti sonda výrazně zrychlí záchranu zasypaného. Lavinová sonda ORTOVOX CARBON 240+ PFA je špičkovou volbou pro horské profesionály, náročné skialpinisty a jiné zimní aktivity v horách, kdy chceš mít 100% důvěru ve své vybavení.


Pomocné označení hloubky na sondě

Označení hloubky 1 m za tebe rozhodne z jakého směru kopat. Kopej z boku, pokud je označení pod sněhem, nebo kopej shora, pokud je označení nad povrchem sněhu. Toto doporučení vychází z nejnovějších metodických pokynů IKAR. Při kopání slouží modrý předposlední díl jako upozornění, že se blížíš k zasypanému. Poslední neonovo-oranžový díl na konci sondy je výstrahou, abys kopal opatrně a nezranil zasypaného. Sonda má označení hloubky po 5 cm.


Sondu jednoduše a rychle poskládáš

Automatický blokovací systém PFA umožňuje rychle poskládat sondu jedním pohybem. Systém nezamrzá a uvolníš ho jedním pohybem přímo z obalu, který má systém rychlého vytažení - stačí zatáhnout za široké poutko obalu. Kuželové náběhy z nylonu vám pomohou poskládat sondu lehce a bez zadrhnutí. Při skládání stačí stiskem palce systém uvolnit. Ovládání sondy je jednoduché, i když máte na rukou palčáky. 


Na sondu se můžeš spolehnout i ve tvrdém sněhu

Průměr 13 mm výrazně zvyšuje pevnost sondy. Ocelové lanko se nepoškodí, i když budete sondu používat často při tréningu a na kurzech. Karbon je špičkový materiál vykazující vysokou pevnost a velmi nízkou hmotnost. Ocelový kuželovitý hrot je širší než průměr sondy, díky čemu je eliminované tření a namrzání sondy o stěny vpichu a sondou tak lehčeji pronikneš sněhem. Ergonomická pryžová rukojeť ti zabezpečí pevné uchopení i při sondáži ve tvrdém sněhu, který se skoro vždy v laviništi nachází. Pogumované madlo nenamrzá a sonda ti v rukavicích nebude klouzat.


Dostatečně dlouhá sonda pro velké nánosy, ale skladná do každého batohu 

  • Délka sondy 240 cm je více než dostačující i pro velké nánosy sněhu.

  • Inovovaný systém PFA pro rychlou a přesnou montáž sondy.

Garance spokojenosti

Garantovaná dlouhá životnost a 5 let záruky

ORTOVOX poskytuje na batohy a lavinové vybavení 5 let záruky. Mezi dlouholeté a spokojené uživatele lavinového vybavení patří například i Horská záchranná služba ČR. Pokud budeš potřebovat náhradní díly nebo opravy, ORTOVOX je poskytuje i dlouho po skončení pětileté záruky.


Německá spolehlivost 

ORTOVOX vyrábí produkty, na kterých často záleží život, produkty, které ochrání tebe nebo tvé kamarády. Spolehlivost, odolnost a efektivita je výrazně důležitější než šetření na ceně výroby. Na produkty ORTOVOX se můžeš spolehnout a oceníš německou preciznost a smysl pro detail. Na vývoji produktů ORTOVOX se podílejí Tyrolské středisko pro lavinovou prevenci, interní a externí horští vůdci, ale i sami horští záchranáři.

Vlastnosti produktu

Materiál
Materiál: Carbon

Aktivity

Produkt je díky svému provedení vhodný na následující disciplíny a aktivity:
  • Speedtouring
  • Skitouring
  • Skialpinismus
  • Freetouring
  • Freeride

O značce

Ortovox

Něměcký výrobce prestižního outdoorového vybavení. Svou udržitelnou výrobou s důrazem na tradice a přírodní materiály dělá hory stále bezpečnější už od roku 1980.

Na začátek stránky

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.