•  

Aerostat Down 7.0 Mat

EAN (čárový kód): 5053817168024
Do Věrnostního programu za nákup získáš 246,52 bodů

Inovativní nafukovací karimatka s péřovou výplní, která vám poskytne komfortní spánek až do -40°C, při nízké váze a malém objemu je tak vhodná na všechny druhy aktivit.

Good night sleep:
-40°C
Izolační materiál:
Peří
Materiál:
Nylon, TPU, Peří
Délka:
170cm
šířka:
54cm
výška:
7cm
Nafukovací vak:
ano
více

Barva:
velikost:
Short
Regular
Long
Aktivity:

Skladem

doručení pátek 2. 10.

Místo vyzvednutí
Datum zapůjčení

Aerostat Down 7.0 Mat

ZÁKLADEM JE KVALITNÍ ODPOČINEK

Kvalitní spánek je jeden ze základních požadavků pro plnohodnotnou regeneraci při každém výstupu. Při spaní v přímém kontaktu se studeným povrchem dochází k ochlazování 60 krát rychleji než za přispění vnějšího vzduchu, proto je nezbytné mít pod sebou kvalitní izolaci. Nafukovací matrace Aerostat 7.0 Down díky inovativní technologii se120 g peří uvnitř zabezpečí, že vaše izolace od povrchu, bude fungovat i v teplotách -40 °C. A to ať už budete spát ve stanu, winterraumu, v bivaku nebo přímo na sněhu a ledu. Díky nízké váze a vysoké sbalitelnosti do malého balíčku se tak stane nezbytným vybavení pro veškeré vaše nocování. To vše a tloušťka karimatky 7 cm poskytne vysoký komfort pro váš klidný spánek. 

PROČ JSOU KARIMATKY AEROSTAT LEHKÉ A SKVĚLE IZOLUJÍ?

Uvnitř karimatky je patentovaný systém vertikálních komor Helix baffle, které jsou uvnitř vyplněny pěnovou spirálou, zabraňující nechtěnému přesýpání peří uvnitř karimatky. Peří tak zůstává na svém místě a zabraňuje nežádoucí cirkulaci vzduchu, díky které by k nechtěnému ochlazování těla. Vzduch tedy necirkuluje a poskytuje tak vysokou izolaci při zachování nízké hmotnosti a vysoké sbalitelnosti. 

NENÍ PEŘÍ JAKO PEŘÍ

V matraci naleznete peří, které je šetrně čištěno vodou bez chemické úpravy. Tím jsou zničeni roztoči i prostředí pro jejich život, což ocení alergici. Peří si zachová svou důležitou mastnotu i loft, je dobře sbalitelné, má vysokou izolaci nízkou hmotnost.

  • 120 g peří
  • Minimální plnivost 700+ cuin
  • Poměr prachového peří 90:10
  • Dlouhá životnost

UNIKÁTNÍ PLNÍCÍ VENTIL

Bezpečný plnící ventil, při použití jednosměrného nástavce umožňuje pohodlné nafouknutí karimatky. Při jeho vyjmutí dojde k rychlému kompletnímu vyfouknutí karimatky a je tedy možné ji rychle snadno sbalit. Pro zajištění slouží ještě ochranná klapka, aby díky které nedojde k nechtěnému otevření a úniku vzduchu. Vše je jasně barevně odlišeno pevně přichyceno ke karimatce, všechny součásti, tak budete mít vždy k dispozici.

INOVATIVNÍ NAFUKOVÁNÍ KARIMATKY

Díky patentovanému systému Windsock plníte karimatku Aerostat pohodlně rychle, stačí s odstupem 20 cm fouknout do vaku, který připnete k plnícímu uzávěru, uzavřít a následně rolovat aby se vzduch dostal dovnitř karimatky. V průběhu plnění vzduch z karimatky, díky jednosměrnému nástavci ventilu, neuniká.  Při opakování tohoto postupu na několik nafouknutí vaku naplníte karimatku na požadovanou tvrdost. Není tedy nutné karimatku nafukovat ústy, což by mohlo být zdlouhavé a vysilující, navíc by se dovnitř dostávala vlhkost, která by mohla namrzat na vnitřních stěnách a způsobovat tak nepříjemný chladivý efekt, který by snížil komfort při spánku. Tato situace při plnění karimatek Aerostat odpadá! Plnící vak je nedílnou součástí vaku na karimatku, eliminuje se tak možnost jeho zapomenutí.

30D RIPSTOP

Spacák je ušit z materiálu Ripstop s pevností 30 denier, který je stlačitelný, odolný vůči oděru a díky ochranné TPU laminaci do sebe nenatahuje vodu. Zachovává tak vysokou míru sbalitelnosti, aby karimatka v batohu nezabírala příliš místa.

CO JE TEPLOTA „DOBRÝ SPÁNEK“?

Mountain Equipment používá hodnotu Dobrý Spánek“, kterou naměřil při používání v reálných podmínkách. Testování podle norem EN nezohledňuje reálné podmínky, jako například vítr a vlhkost, proto jsou hodnoty EN orientační.

NA CELÝ ROK

Nízká váha, tlouška 7 cm, vysoká míra sbalitelnosti a excelentí izolace předurčují karimatku Aerostat k celoročnímu použití od stanu až po bivak na ledovci. Kdy ti poskytne izolaci i v -40°C a díky hmotnosti 630 g vás takřka nezatíží.

Garance spokojenosti

SERVIS NAPŘÍČ ČASEM

Každý se snaží vyhnout situaci, kdy si spacák nebo karimatka roztrhne nebo jinak poškodí. Je to nepříjemné a v tom případě si můžete pomocí lepící opravárenské sady drobné poškození opravit přímo v terénu, nebo vám nafukovací matraci Mountain Equipment opraví ve svém nejbližším servisním středisku v Mnichově. Oprava trvá standardně do 14 dní a matrace se vám vrátí plně funkční.

„DOWN CODEX“ – GARANCE KVALITY PEŘÍ

Down Codex je kontrola původu peří, jeho kvality,etického a ekologického přístupu. Každý rok jsou farmy, ze kterých Mountain Equipemnt nakupuje peří, kontrolovány nezávislou švýcarskou organizací IDFL, aby splňovaly nejvyšší kvalityMountain Equipment používá do svých výrobků to nejkvalitnější peří a vy máte možnost si to ověřit. Každý výrobek s peřím má kód, pod kterým dohledáte původ peří a jeho parametry. Proto když je uvedena hodnota 800+ cuin, tak je to minimální agarantovaná hodnota, většinou bude vyšší o 50 až 100cuin. To samé platí i o poměru prachového peří.

Historie, tradice, vývoj

Spacáky a oblečení od Mountain Equipment byly použity na všech anglických prvovýstupech na osmitisícovkyna víc než 200 expedicích na Mt. Everest, na obou pólech zeměkoule a používali je horolezci jako je Reinhold MessnerPeter Habeler, Chris Bonington, Peter Hámor, Ján Smoleň, bratři Švihálci či Michal Sabovčík. Se stejnou pečlivostí a důrazem na detail a funkčnost přistupujeme i k vývoji nafukovacích matrací, proto se můžete na naše matrace plně spolehnout!

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.