•  
 • Sleva 20 %
 • Outlet

Aerostat Down 7.0 Mat

Mountain Equipment
5053817168024

Aerostat Down 7.0 Mat

Mountain Equipment

Inovativní nafukovací matrace s péřovou výplní, která ti poskytne komfortní spánek až do -40 °C. To vše při nízké váze a malém objemu. Je tak vhodná na všechny druhy aktivit.

Barva
Blue Graphite
Velikost
Short
EAN: 5053817168024
5 290 Kč

4 232 Kč

Cena od

/ den

Při zápůjčce na 3 a více dnů
se nepočítá první a poslední den zápůjčky.

Vlastnosti produktu

Teplotní limity
Good night sleep: -40°C
Hodnota R: 5
Rozměry a hmotnost
Délka: 170cm
šířka: 54cm
výška: 7cm
Šířka: 54cm
Hmotnost: 675g
Balení
Nafukovací vak: Ano
Obsah balení: obal, sada na opravu
Materiál
Materiál: nylon, TPU, Peří
Druh izolačního materiálu: peří
Peří
Druh peří: kachní
Množství peří: 180g
Plnivost peří: 700cuin
Poměr prachového peří: 90/10

Popis produktu

Aerostat Down 7.0 Mat

Kvalitní spánek je jeden ze základních požadavků pro plnohodnotnou regeneraci při každém výstupu. Při spaní v přímém kontaktu se studeným povrchem dochází k ochlazování 60x rychleji než za přispění vnějšího vzduchu, proto je nezbytné mít pod sebou kvalitní izolaci.

Nafukovací matrace Mountain Equipment AEROSTAT 7.0 DOWN díky inovativní technologii se 180 g peří uvnitř zabezpečí, že tvá izolace od země bude fungovat i v teplotách -40 °C. A to ať už budeš spát ve stanu, winterraumu, v bivaku nebo přímo na sněhu a ledu. Díky nízké hmotnosti a skvělé sbalitelnosti se tak stane nezbytným vybavení pro veškeré tvé nocování. To vše a tloušťka karimatky 7 cm poskytne vysoký komfort pro klidný spánek.

 • 180 g Kachního peří 90/10 s minimální plnivostí 700 cuin.
 • Vertikální komory Helix baffle, které jsou uvnitř vyplněny pěnovou spirálou, zabraňující nechtěnému přemísťování peří uvnitř karimatky.
 • Povrchový materiál pevnosti 30 D s ripstop vazbou a TPU laminací.
 • Dvousměrný ventil pro komfortní nafouknutí a vyfouknutí karimatky.
 • Dodávané spolu s vakem Windsock™ pro snadné nafouknutí, dá se použít i jako lehký vak na věci.
 • Dodávané s opravní sadou.
 • Hodnota R=4, testováno podle nové normy ASTM F3340.

Nafukovací matrace je tvořena patentovaným systémem vertikálních komor Helix baffle, které jsou uvnitř vyplněny pěnovou spirálou, zabraňující nechtěnému přemísťování peří uvnitř karimatky. Peří tak zůstává na svém místě a zabraňuje nežádoucí cirkulaci vzduchu v celém vnitřním prostoru, kvůli které by docházelo k nechtěnému ochlazování těla.

Kvalitní kachní peří s plnivostí 700+

Uvnitř v komorách karimatky je velmi kvalitní kachní peří. Pochází z Číny a obsahuje minimálně 90 % prachového peří, jeho plnivost je minimálně 700 cuin a splňuje etický DOWN CODEX®. Peří je šetrně čištěno vodou bez chemické úpravy. Tím jsou zničeni roztoči i prostředí pro jejich život, což ocení alergici. Peří si zachová svou důležitou mastnotu i loft, je dobře sbalitelné, má vysokou izolaci a nízkou hmotnost.

 • 180 g peří.
 • Minimální plnivost 700+ cuin.
 • Poměr prachového peří 90:10.
 • Splňuje DOWN CODEX®.
 • Dlouhá životnost.

Unikátní plnící ventil

Spolehlivý plnící ventil, při použití jednosměrného nástavce umožňuje pohodlné nafouknutí karimatky. Při jeho vyjmutí dojde k rychlému a kompletnímu vyfouknutí karimatky a je tedy možné ji rychle a snadno sbalit. Pro zajištění slouží ještě ochranná klapka, díky které nedojde k nechtěnému otevření a úniku vzduchu. Vše je jasně barevně odlišeno a pevně přichyceno ke karimatce, všechny součásti, tak budeš mít vždy k dispozici.

Inovace v nafukovacích karimatkách

Díky patentovanému systému Windsock plníš karimatku Aerostat pohodlně a rychle, stačí s odstupem 20 cm fouknout do vaku, který připneš k plnícímu uzávěru, uzavřít a následně rolovat, aby se vzduch dostal do karimatky. V průběhu plnění vzduch z karimatky díky jednosměrnému nástavci ventilu neuniká.

Při opakování tohoto postupu na několik nafouknutí vaku naplníš karimatku na požadovanou tvrdost. Není tedy nutné karimatku nafukovat ústy, což by mohlo být zdlouhavé a vysilující, navíc by se dovnitř dostávala vlhkost, která by mohla namrzat na vnitřních stěnách a způsobovat tak nepříjemný chladivý efekt, který by snížil komfort při spánku. Plnící vak je nedílnou součástí vaku na karimatku, takže ho nikdy nezapomeneš doma.

Odolná tkanina 30D ripstop

Karimatka je ušita z materiálu Ripstop s pevností 30 denier, který je stlačitelný, odolný vůči oděru a díky ochranné TPU laminaci do sebe nenatahuje vlhkost. Zachovává tak vysokou míru sbalitelnosti, aby karimatka v batohu nezabírala příliš místa.

Garance dobrého spánku

Všechny karimatky jsou testovány novou normou ASTM F3340. Mountain Equipment navíc uvádí hodnotu „Good Night Sleep Guaranteed“, která je v tomto případě -40 °C. Tato hodnota byla naměřena při používání v reálných podmínkách a zohledňuje faktory jako například vítr a vlhkost.

Karimatka na celoroční použití

Nízká váha, tloušťka 7 cm, vysoká míra sbalitelnosti a excelentní izolace předurčují karimatku Aerostat Down k celoročnímu použití od stanu až po bivak na ledovci. Kdy ti poskytne izolaci i v -40 °C a díky hmotnosti 735 g (regular) tě takřka nezatíží.

Co vše nákupem získáš?

Spaní venku může být pěkný zážitek i noční můra. Stejně tak nafukovací matrace Mountain Equipment nejsou levná záležitost a proto každému, kdo se rozhodne koupit péřový nafukovací matraci Mountain Equipment garantuje spokojenost, a to díky 55leté zkušenosti, stovkám expedic a vlastnímu vědeckému výzkumu.

 • Parametry peří – DOWN CODEX®.
 • Komfortní teplotu dobrého spánku – GOOD NIGHTS SLEEP GUARANTEED.
 • Servis – pozáruční opravy, čištění a impregnaci.

DOWN CODEX® – symbol etického přístupu k chovu zvířat

DOWN CODEX® je kontrola původu peří, jeho kvality, etického a ekologického přístupu k chovu zvířat. Každý rok jsou farmy, ze kterých Mountain Equipment nakupuje peří, kontrolovány nezávislou švýcarskou organizací IDFL, aby splňovaly parametry nejvyšší kvality. To zaručuje vysokou kvalitu životních podmínek zvířat a tedy i kvalitu peří. Jedno bez druhého nefunguje.

 • Každý výrobek s peřím má unikátní kód, pod kterým dohledáš původ peří a jeho parametry.
 • Komplexní a transparentní systém auditu původu peří, a to ze všech značek a kdekoli na světě.
 • Ve výrobcích Mountain Equipment je peří vždy pouze vedlejší produkt chovů na maso nebo vejce.

Dvouletá záruka bez kompromisů

Na vybavení je potřeba se vždy spolehnout. Pokud tedy je něco v nepořádku, tak máš nekompromisní dvouletou záruku. Objevíš-li výrobní vadu, zboží nám zašli a my ho předáme přímo do servisního střediska v Mnichově, které se postará o zbytek.

Pozáruční servis

Pokud si sám vybavení poškodíš, servisní středisko v Mnichově to opraví. Stačí nám ho zaslat a my se o vše postaráme.

Garance spokojenosti

Mountain Equipment

Britská značka Mountain Equipment je již mnoho let vnímána jako špičkový výrobce outdoorového vybavení pro ty nejodvážnější horolezecké i polární výpravy. Do její kolekce patří zejména oblečení (muži a ženy), kde nabízí široký sortiment od funkčních triček až po expediční péřové bundy. Právě ve výrobě péřových bund a péřových spacáků se značka Mountain Equipment řadí mezi absolutní špičku. Mountain Equipment je hlavním vývojovým partnerem výrobce membrán GORE-TEX®. V posledních letech zařadili do nabídky i horolezecké batohy nebo karimatky.

Půl století horolezectví a expedic

Značka Mountain Equipment vznikla v roce 1961 byla a je součástí nesčetných expedicí na nejvyšší vrcholy či póly naší planety. Zakládá si na precizních materiálech i zpracování a neustále hledá nové výrobní technologie i  moderní přístupy k vývoji.

Naši horolezci z Čech a Slovenska

Mountain Equipment podporuje přední české a slovenské alpinisty, mezi které patří Peter Hámor, Miška Izakovičová, Ondrej Húserka a Martin Krasňanský. Značka je také partnerem projektu Sokolíci od Českého horolezeckého svazu.

Pozáruční servis

Mountain Equipment si zakládá na rychlém a spolehlivém servisu. Stačí vyplnit jednoduchý formulář a zboží nám zaslat do Zlína nebo předat svému prodejci. My se postaráme o zbytek ve specializovaném servisním středisku v Mnichově.

Vlastnosti produktu

Teplotní limity
Good night sleep: -40°C
Hodnota R: 5
Rozměry a hmotnost
Délka: 170cm
šířka: 54cm
výška: 7cm
Šířka: 54cm
Hmotnost: 675g
Balení
Nafukovací vak: Ano
Obsah balení: obal, sada na opravu
Materiál
Materiál: nylon, TPU, Peří
Druh izolačního materiálu: peří
Peří
Druh peří: kachní
Množství peří: 180g
Plnivost peří: 700cuin
Poměr prachového peří: 90/10

Aktivity

Produkt je díky svému provedení vhodný na následující disciplíny a aktivity:
 • Polární expedice
  Polární expedice
 • Horolezectví
  Horolezectví
 • Vysokohorská turistika
  Vysokohorská turistika
 • Treking
  Treking
 • Turistika
  Turistika
 • Skitouring
  Skitouring
 • Skialpinismus
  Skialpinismus

O značce

Mountain Equipment

Tato britská značka přínáší na trh outdoorové vybavení pro ty nejnáročnější expedice a polární výpravy více jak 50 let.

Na začátek stránky
logo

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.