•  
 • Sleva 5 %
 • Outlet

Aerostat Synthetic 7.0 Mat

Mountain Equipment
5053817168048

Aerostat Synthetic 7.0 Mat

Mountain Equipment

Inovativní nafukovací karimatka se syntetickou výplní, která ti poskytne komfortní spánek až do -25 °C. To vše při nízké váze a malém objemu. Je vhodná na všechny druhy aktivit.

Barva
Ombre Blue
Velikost
Long
EAN: 5053817168048
4 490 Kč

4 266 Kč

Zboží bude doručeno v pátek 30. 9.

Cena od

/ den

Při zápůjčce na 3 a více dnů
se nepočítá první a poslední den zápůjčky.

Vlastnosti produktu

Teplotní limity
Good night sleep: -25°C
Hodnota R: 4
Rozměry a hmotnost
Délka: 200cm
šířka: 60cm
výška: 7cm
Šířka: 60cm
Hmotnost: 765g
Balení
Nafukovací vak: Ano
Obsah balení: obal, sada na opravu
Materiál
Množství izolačního materiálu: 160g
Materiál: nylon, TPU, Polarloft®
Druh izolačního materiálu: POLARLOFT©

Popis produktu

Aerostat Synthetic 7.0 Mat

Kvalitní spánek je jeden ze základních požadavků pro plnohodnotnou regeneraci při každém výstupu. Při spaní v přímém kontaktu se studeným povrchem dochází k ochlazování 60x rychleji než za přispění vnějšího vzduchu, proto je nezbytné mít pod sebou kvalitní izolaci.

Nafukovací matrace Mountain Equipment Aerostat 7.0 Synthetic díky inovativní technologii se 160 g izolačního materiálu Polarloft® uvnitř zabezpečí, že tvá izolace od povrchu, bude fungovat i v teplotách -25 °C. A to ať už budeš spát ve stanu, winterraumu, v bivaku nebo přímo na sněhu a ledu. Díky nízké váze a skvělé sbalitelnosti se tak stane nezbytným vybavení pro veškeré tvé nocování. To vše a tloušťka nafukovací matrace 7 cm poskytne vysoký komfort pro klidný spánek.

 • Uvnitř nalaminovaná izolace 160 g POLARLOFT®.
 • Rovné vertikální komory.
 • Povrchový materiál pevnosti 30D s ripstop vazbou a TPU laminací.
 • Dvousměrný ventil pro komfortní nafouknutí a vyfouknutí karimatky.
 • Dodávané spolu s vakem Windsock™ pro snadné nafouknutí, dá se použít i jako lehký vak na věci.
 • Dodávané s opravní sadou.
 • Hodnota R=5, testováno podle nové normy ASTM F3340.

Uvnitř karimatky je systém vertikálních komor, které jsou uvnitř vyplněny izolačním materiálem Polarloft®, který je přichycen (nalaminován), aby nedocházelo nechtěnému přesouvání izolace uvnitř karimatky. Materiál Polarloft® tak zůstává na svém místě a zabraňuje nežádoucí cirkulaci vzduchu, kvůli které by docházelo k nechtěnému ochlazování těla. Vzduch tedy necirkuluje a poskytuje tak vysokou izolaci při zachování nízké hmotnosti a skvělé sbalitelnosti.

PolarLoft® do chladného a vlhkého prostředí

Syntetický tepelně izolační materiál Polarloft® je vhodný do chladných a permanentně vlhkých podmínek. Nevadí mu mokro, rychle schne. Tento materiál nabízí skvělý poměr tepelné izolace k hmotnosti při výjimečně malém objemu. Je tvořen z vláken o různých průměrech, kdy stejně jako u peří slouží tlustší vlákna k udržení loftu a tenčí zamezují nežádoucí cirkulaci vzduchu. Karimatku tak můžeš využít všude tam, kde je dlouhodobé působení vlhkosti tvůj nepřítel.

Unikátní plnící ventil

Spolehlivý plnící ventil, při použití jednosměrného nástavce umožňuje pohodlné nafouknutí karimatky. Při jeho vyjmutí dojde k rychlému a kompletnímu vyfouknutí karimatky a je tedy možné ji rychle a snadno sbalit. Pro zajištění slouží ještě ochranná klapka, díky které nedojde k nechtěnému otevření a úniku vzduchu. Vše je jasně barevně odlišeno a pevně přichyceno ke karimatce, všechny součásti, tak budeš mít vždy k dispozici.

Inovace v nafukovacích karimatkách

Díky patentovanému systému Windsock plníš karimatku Aerostat pohodlně a rychle, stačí s odstupem 20 cm fouknout do vaku, který připneš k plnícímu uzávěru, uzavřít a následně rolovat, aby se vzduch dostal do karimatky. V průběhu plnění vzduch z karimatky díky jednosměrnému nástavci ventilu neuniká.

Při opakování tohoto postupu na několik nafouknutí vaku naplníš karimatku na požadovanou tvrdost. Není tedy nutné karimatku nafukovat ústy, což by mohlo být zdlouhavé a vysilující, navíc by se dovnitř dostávala vlhkost, která by mohla namrzat na vnitřních stěnách a způsobovat tak nepříjemný chladivý efekt, který by snížil komfort při spánku. Plnící vak je nedílnou součástí vaku na karimatku, takže ho nikdy nezapomeneš doma.

Odolná tkanina 30D ripstop

Karimatka je ušita z materiálu Ripstop s pevností 30 denier, který je stlačitelný, odolný vůči oděru a díky ochranné TPU laminaci do sebe nenatahuje vlhkost. Zachovává tak vysokou míru sbalitelnosti, aby karimatka v batohu nezabírala příliš místa.

Garance dobrého spánku

Všechny karimatky jsou testovány novou normou ASTM F3340. Mountain Equipment navíc uvádí hodnotu „Good Night Sleep Guaranteed“, která je v tomto případě -25 °C. Tato hodnota byla naměřena při používání v reálných podmínkách a zohledňuje faktory jako například vítr a vlhkost.

Karimatka na celoroční použití

Nízká váha, tloušťka 7 cm, vysoká míra sbalitelnosti a excelentní izolace předurčují karimatku Aerostat Synthetic k celoročnímu použití od stanu až po bivak na ledovci. Kdy ti poskytne izolaci i v -25 °C a díky hmotnosti 665 g (regular) tě takřka nezatíží.

Co vše nákupem získáš?

Spaní venku může být pěkný zážitek i noční můra. Stejně tak nafukovací matrace Mountain Equipment nejsou levná záležitost a proto každému, kdo se rozhodne koupit péřový nafukovací matraci Mountain Equipment garantuje spokojenost, a to díky 55leté zkušenosti, stovkám expedic a vlastnímu vědeckému výzkumu.

 • Komfortní teplotu dobrého spánku – GOOD NIGHTS SLEEP GUARANTEED.
 • Servis – pozáruční opravy, čištění a impregnaci.

Dvouletá záruka bez kompromisů

Na vybavení je potřeba se vždy spolehnout. Pokud tedy je něco v nepořádku, tak máš nekompromisní dvouletou záruku. Objevíš-li výrobní vadu, zboží nám zašli a my ho předáme přímo do servisního střediska v Mnichově, které se postará o zbytek.

Pozáruční servis

Pokud si sám vybavení poškodíš, servisní středisko v Mnichově to opraví. Stačí nám ho zaslat a my se o vše postaráme.

Garance spokojenosti

Mountain Equipment

Britská značka Mountain Equipment je již mnoho let vnímána jako špičkový výrobce outdoorového vybavení pro ty nejodvážnější horolezecké i polární výpravy. Do její kolekce patří zejména oblečení (muži a ženy), kde nabízí široký sortiment od funkčních triček až po expediční péřové bundy. Právě ve výrobě péřových bund a péřových spacáků se značka Mountain Equipment řadí mezi absolutní špičku. Mountain Equipment je hlavním vývojovým partnerem výrobce membrán GORE-TEX®. V posledních letech zařadili do nabídky i horolezecké batohy nebo karimatky.

Půl století horolezectví a expedic

Značka Mountain Equipment vznikla v roce 1961 byla a je součástí nesčetných expedicí na nejvyšší vrcholy či póly naší planety. Zakládá si na precizních materiálech i zpracování a neustále hledá nové výrobní technologie i  moderní přístupy k vývoji.

Naši horolezci z Čech a Slovenska

Mountain Equipment podporuje přední české a slovenské alpinisty, mezi které patří Peter Hámor, Miška Izakovičová, Ondrej Húserka a Martin Krasňanský. Značka je také partnerem projektu Sokolíci od Českého horolezeckého svazu.

Pozáruční servis

Mountain Equipment si zakládá na rychlém a spolehlivém servisu. Stačí vyplnit jednoduchý formulář a zboží nám zaslat do Zlína nebo předat svému prodejci. My se postaráme o zbytek ve specializovaném servisním středisku v Mnichově.

Vlastnosti produktu

Teplotní limity
Good night sleep: -25°C
Hodnota R: 4
Rozměry a hmotnost
Délka: 200cm
šířka: 60cm
výška: 7cm
Šířka: 60cm
Hmotnost: 765g
Balení
Nafukovací vak: Ano
Obsah balení: obal, sada na opravu
Materiál
Množství izolačního materiálu: 160g
Materiál: nylon, TPU, Polarloft®
Druh izolačního materiálu: POLARLOFT©

Aktivity

Produkt je díky svému provedení vhodný na následující disciplíny a aktivity:
 • Výškové expedice
  Výškové expedice
 • Polární expedice
  Polární expedice
 • Horolezectví
  Horolezectví
 • Lezení
  Lezení
 • Vysokohorská turistika
  Vysokohorská turistika
 • Via ferrata
  Via ferrata
 • Treking
  Treking
 • Turistika
  Turistika

O značce

Mountain Equipment

Tato britská značka přínáší na trh outdoorové vybavení pro ty nejnáročnější expedice a polární výpravy více jak 50 let.

Na začátek stránky
logo

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.