•  

Aerostat Synthetic 7.0 Mat Wide

EAN (čárový kód): 5053817167935
Do Věrnostního programu za nákup získáš 213,28 bodů

Inovativní nafukovací karimatka se syntetickou výplní, která vám poskytne komfortní spánek až do -25°C, při nízké váze a malém objemu je tak vhodná na všechny druhy aktivit.

Good night sleep:
-25°C
Izolační materiál:
Polarloft®
Materiál:
Polarloft®, TPU, Nylon
Délka:
185cm
šířka:
62cm
výška:
7cm
Nafukovací vak:
ano
více

Barva:
velikost:
Regular
Aktivity:

Skladem

doručení pátek 2. 10.

Místo vyzvednutí
Datum zapůjčení

Aerostat Synthetic 7.0 Mat Wide

ZÁKLADEM JE KVALITNÍ ODPOČINEK

Kvalitní spánek je jeden ze základních požadavků pro plnohodnotnou regeneraci při každém výstupu. Při spaní v přímém kontaktu se studeným povrchem dochází k ochlazování 60 krát rychleji než za přispění vnějšího vzduchu, proto je nezbytné mít pod sebou kvalitní izolaci. Nafukovací matrace Aerostat 7.0 Synthetic díky inovativní technologii se 100 g materiálu Polarloft uvnitř zabezpečí, že vaše izolace od povrchu, bude fungovat i v teplotách -25 °C. A to ať už budete spát ve stanu, winterraumu, v bivaku nebo přímo na sněhu a ledu. Díky nízké váze a vysoké sbalitelnosti do malého balíčku se tak stane nezbytným vybavení pro veškeré vaše nocování. To vše a tloušťka karimatky 7 cm poskytne vysoký komfort pro váš klidný spánek. 

PROČ JSOU KARIMATKY AEROSTAT LEHKÉ A SKVĚLE IZOLUJÍ?

Uvnitř karimatky je systém vertikálních komor, které jsou uvnitř vyplněny izolačním materiálem Polarloft, který je přichycen, aby nedocházelo nechtěnému přesouvání izolace uvnitř karimatky. Materiál Polarloft tak zůstává na svém místě a zabraňuje nežádoucí cirkulaci vzduchu, díky které by k nechtěnému ochlazování těla. Vzduch tedy necirkuluje a poskytuje tak vysokou izolaci při zachování nízké hmotnosti a vysoké sbalitelnosti. 

IZOLAČNÍ MATERIÁL POLARLOFT

Syntetický tepelně izolační materiál Polarloft® je vhodný do chladných a permanentně vlhkých podmínek. Nevadí mu mokro, rychle schne a má nízkou hmotnost, při zachování vysokých izolačních schopností. Karimatku tak můžete využít všude tam, kde je dlouhodobé působení vlhkosti váš nepřítel.

UNIKÁTNÍ PLNÍCÍ VENTIL

Bezpečný plnící ventil, při použití jednosměrného nástavce umožňuje pohodlné nafouknutí karimatky. Při jeho vyjmutí dojde k rychlému kompletnímu vyfouknutí karimatky a je tedy možné ji rychle snadno sbalit. Pro zajištění slouží ještě ochranná klapka, aby díky které nedojde k nechtěnému otevření a úniku vzduchu. Vše je jasně barevně odlišeno pevně přichyceno ke karimatce, všechny součásti, tak budete mít vždy k dispozici.

INOVATIVNÍ NAFUKOVÁNÍ KARIMATKY

Díky patentovanému systému Windsock plníte karimatku Aerostat pohodlně rychle, stačí s odstupem 20 cm fouknout do vaku, který připnete k plnícímu uzávěru, uzavřít a následně rolovat aby se vzduch dostal dovnitř karimatky. V průběhu plnění vzduch z karimatky, díky jednosměrnému nástavci ventilu, neuniká.  Při opakování tohoto postupu na několik nafouknutí vaku naplníte karimatku na požadovanou tvrdost. Není tedy nutné karimatku nafukovat ústy, což by mohlo být zdlouhavé a vysilující, navíc by se dovnitř dostávala vlhkost, která by mohla namrzat na vnitřních stěnách a způsobovat tak nepříjemný chladivý efekt, který by snížil komfort při spánku. Tato situace při plnění karimatek Aerostat odpadá! Plnící vak je nedílnou součástí vaku na karimatku, eliminuje se tak možnost jeho zapomenutí.

30D RIPSTOP

Spacák je ušit z materiálu Ripstop s pevností 30 denier, který je stlačitelný, odolný vůči oděru a díky ochranné TPU laminaci do sebe nenatahuje vodu. Zachovává tak vysokou míru sbalitelnosti, aby karimatka v batohu nezabírala příliš místa.

CO JE TEPLOTA „DOBRÝ SPÁNEK“?

Mountain Equipment používá hodnotu Dobrý Spánek“, kterou naměřil při používání v reálných podmínkách. Testování podle norem EN nezohledňuje reálné podmínky, jako například vítr a vlhkost, proto jsou hodnoty EN orientační.

NA CELÝ ROK

Nízká váha, tlouška 7 cm, vysoká míra sbalitelnosti a excelentí izolace předurčují karimatku Aerostat k celoročnímu použití od stanu až po bivak na ledovci. Kdy vám poskytne izolaci i v -40°C a díky hmotnosti 630 g vás takřka nezatíží.

GARANTUJEME SPOKOJENOST

Víme že, vyspat se venku může být pěkný zážitek i noční můra. Stejně tak nafukovací matrace Mountain Equipment nejsou levná záležitost a proto každému, kdo se rozhodne koupit nafukovací matraci Mountain Equipment garantuje, díky 55leté zkušenosti, stovkám expedic a vlastnímu vědeckému výzkumu, že budete spokojeni.

  • komfortní teplotu dobrého spánku - GOOD NIGHTS SLEEP GUARANTEED
  • servis - pozáruční opravy, čistění a impregnaci

Garance spokojenosti

SERVIS NAPŘÍČ ČASEM

Každý se snaží vyhnout situaci, kdy si spacák nebo karimatka roztrhne nebo jinak poškodí. Je to nepříjemné a v tom případě si můžete pomocí lepící opravárenské sady drobné poškození opravit přímo v terénu, nebo vám nafukovací matraci Mountain Equipment opraví ve svém nejbližším servisním středisku v Mnichově. Oprava trvá standardně do 14 dní a matrace se vám vrátí plně funkční.

Historie, tradice, vývoj

Spacáky a oblečení od Mountain Equipment byly použity na všech anglických prvovýstupech na osmitisícovkyna víc než 200 expedicích na Mt. Everest, na obou pólech zeměkoule a používali je horolezci jako je Reinhold MessnerPeter Habeler, Chris Bonington, Peter Hámor, Ján Smoleň, bratři Švihálci či Michal Sabovčík. Se stejnou pečlivostí a důrazem na detail a funkčnost přistupujeme i k vývoji nafukovacích matrací, proto se můžete na naše matrace plně spolehnout!

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.