•  

Anima Freebird 2017/18

EAN (čárový kód): 3662481020693
Do Věrnostního programu za nákup získáš 925,75 bodů

Pokud jsi lovec prašanu a tvojí destinací je Hokaido, Valdez, Corvara, Revelstoke, Nikkaluokta, Engleberg nebo Andora, pak jsou black crows anima freebird ty pravé lyže pro tebe. 

Materiál:
Paulowniové dřevo, Topolové dřevo, Sklolaminát, Carbon
twintip:
ano
titanálová výztuha:
ne
šířka střed:
11,5cm
Šířka špička:
14cm
šířka pata:
12,5cm
rádius:
21m
Kolekce:
2017/18
více

Barva:
velikost:
176,8 cm
182,1 cm
188,4 cm

Není skladem

Místo vyzvednutí
Datum zapůjčení

Anima Freebird 2017/18

Miluješ prašan, střídáš heli a šlapání. Proto, abys sjel vlastní linii, rád udělat něco navíc. Chceš jít výš a dál, aby byl každý další sjezd o něco delší a strmější. K tomu se ti budou hodit lyže anima freebird, které splní všechna tvoje očekávání a otevřou ti nové možnosti.

Díky optimální šířce 115 mm pod středem vyplaveš z hlubokého sněhu, s vahou 1 797 g nebude šlapání nahoru žádná velká dřina. Rocker na špičce i na patě ti umožní rychlou změnu směru a camber pod středem oceníš, když se změní sníh. I na tvrdém povrchu a ve vyšší rychlosti budeš cítit naprostou stabilitu v každém oblouku.

Žádný sníh nebude moc hluboký 

Klíčem pro požitek z jízdy v hlubokém sněhu je vztlak. Lyže vyplave na vršek peřiny a ty s naprostou lehkostí zvolíš rytmus i směr. Na tenhle pocit štěstí a svobody čekáme každou zimu všichni, co jezdíme. Díky lyžím anima freebird si ho můžeš vychutnat skutečně naplno.

 • 115 mm pod středem – vynese tě na povrch a dodá jízdě lehkost.
 • 38 cm 23% rocker na špičce – zvyšuje vztlak, lyže se netopí a nekope při změně směru.
 • 32 cm 18% rocker na patce – v hlubokém sněhu ti umožní nižší a stabilnější postoj.
 • Měkčí špička a patka – lyže kopírují nerovnosti a přizpůsobují se zatažení.

Stabilita a radost z jízdy v rychlosti i při změně sněhu 

 • Krátký camber na středu lyže – zabezpečuje stabilitu jízdy a dobrý grip na tvrdém nebo přefoukaném sněhu.
 • Tuhý střed s karbonovou a sklolaminátovou výztuží – zajišťuje podélnou tuhost a stabilitu v rychlosti.
 • Kevlar a karbon po celé délce ze spodní strany – tuhost v torzu a podélném směru – na lyžích se budeš cítit jistě a stabilně.
 • Jádro z topolu – absorbuje vibrace, lyže jsou klidné – oceníš, jak je lyže předvídatelná i ve vyšší rychlosti a při změnách sněhu.

Nenatrápíš se a sjezd si užiješ i po náročném výstupu 

 • Paulownie v jádru – hmotnost 1 790 g – po výstupu ti zůstane dostatek sil pro maximální zážitek ze sjezdu.
 • Ušlechtilé materiály jako karbon, kevlar, sklolaminát a paulownie výrazně snižují hmotnost lyže – dostaneš se dál a výš – za krásnějšími a delšími sjezdy.

Jednoduchost ovládání je klíčem pro radost z jízdy 

 • Rocker na špičce a patě – zkracuje aktivní hranu a ulehčuje nástup do oblouku, změna směru je díky tomu opravdu hračka.
 • Prodloužená špička a patka – zkracuje krojení, což zvyšuje točivost lyže, v hlubokém sněhu dodává lyžím klid a stabilitu.
 • Měkčí špička a patka, tuhý střed – lyži stačí i slabý impulz, aby tě poslechla na slovo a změnila směr tak, jak si přeješ. Zároveň si udržuje svoji stabilitu i ve vyšší  rychlosti či při změně směru.

 

Garance spokojenosti

Black Crows

Když vedle sebe položíme první lyži, corvus, z roku 2007 a k ní kousek z poslední kolekce, jen těžko uhádneš, která z nich je stará a která nová. Lyže Black Crows jsou zkrátka nadčasové, nestárnou, byly a budou elegantní a ty se s nimi nikdy neztratíš v davu.

Osobitý design a jedinečný zážitek z jízdy

Tím pravým důvodem, proč si získaly lyže Black Crows tak dobré jméno, jsou však výborné jízdní vlastnosti. Důvodem je jejich unikátní tvar, za kterým stojí Julien Regnier – olympijský finalista z Nagana, který je v současné době považovaný za nejlepšího shapera lyží na světě. Lyže jsou dokonale vyladěné na základě mnohaletých zkušeností a neustálého testování prototypu každé lyže přímo v horských podmínkách Chamonix, které trvá 2–3 sezóny. Alchymie jejich výroby spočívá ve vyvážené kombinaci profilu, flexe, vykrojení lyže a použitých materiálů.

Kromě skialpových lyží, freeride lyží, all mountain (sjezdových) lyží si od značky Black Crows můžete vybrat také skialpové hole nebo stoupací pásy.

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.