•  

Anima Freebird 2017/18

EAN (čárový kód): 3662481020693
Do Věrnostního programu za nákup získáš 925,75 bodů

Pokud jsi lovec prašanu a tvojí destinací je Hokaido, Valdez, Corvara, Revelstoke, Nikkaluokta, Engleberg nebo Andora, pak jsou black crows anima freebird ty pravé lyže pro tebe. 

Materiál:
Paulowniové dřevo, Topolové dřevo, Sklolaminát, Carbon
twintip:
ano
titanálová výztuha:
ne
šířka střed:
11,5cm
Šířka špička:
14cm
šířka pata:
12,5cm
rádius:
21m
Kolekce:
2017/18
více

Barva:
velikost:
176,8 cm
182,1 cm
188,4 cm

Místo vyzvednutí
Datum zapůjčení
Platba a doprava

Anima Freebird 2017/18

Miluješ prašan, střídáš heli a šlapání. Proto, abys sjel vlastní linii, rád udělat něco navíc. Chceš jít výš a dál, aby byl každý další sjezd o něco delší a strmější. K tomu se ti budou hodit lyže anima freebird, které splní všechna tvoje očekávání a otevřou ti nové možnosti.

Díky optimální šířce 115 mm pod středem vyplaveš z hlubokého sněhu, s vahou 1 797 g nebude šlapání nahoru žádná velká dřina. Rocker na špičce i na patě ti umožní rychlou změnu směru a camber pod středem oceníš, když se změní sníh. I na tvrdém povrchu a ve vyšší rychlosti budeš cítit naprostou stabilitu v každém oblouku.

Žádný sníh nebude moc hluboký 

Klíčem pro požitek z jízdy v hlubokém sněhu je vztlak. Lyže vyplave na vršek peřiny a ty s naprostou lehkostí zvolíš rytmus i směr. Na tenhle pocit štěstí a svobody čekáme každou zimu všichni, co jezdíme. Díky lyžím anima freebird si ho můžeš vychutnat skutečně naplno.

 • 115 mm pod středem – vynese tě na povrch a dodá jízdě lehkost.
 • 38 cm 23% rocker na špičce – zvyšuje vztlak, lyže se netopí a nekope při změně směru.
 • 32 cm 18% rocker na patce – v hlubokém sněhu ti umožní nižší a stabilnější postoj.
 • Měkčí špička a patka – lyže kopírují nerovnosti a přizpůsobují se zatažení.

Stabilita a radost z jízdy v rychlosti i při změně sněhu 

 • Krátký camber na středu lyže – zabezpečuje stabilitu jízdy a dobrý grip na tvrdém nebo přefoukaném sněhu.
 • Tuhý střed s karbonovou a sklolaminátovou výztuží – zajišťuje podélnou tuhost a stabilitu v rychlosti.
 • Kevlar a karbon po celé délce ze spodní strany – tuhost v torzu a podélném směru – na lyžích se budeš cítit jistě a stabilně.
 • Jádro z topolu – absorbuje vibrace, lyže jsou klidné – oceníš, jak je lyže předvídatelná i ve vyšší rychlosti a při změnách sněhu.

Nenatrápíš se a sjezd si užiješ i po náročném výstupu 

 • Paulownie v jádru – hmotnost 1 790 g – po výstupu ti zůstane dostatek sil pro maximální zážitek ze sjezdu.
 • Ušlechtilé materiály jako karbon, kevlar, sklolaminát a paulownie výrazně snižují hmotnost lyže – dostaneš se dál a výš – za krásnějšími a delšími sjezdy.

Jednoduchost ovládání je klíčem pro radost z jízdy 

 • Rocker na špičce a patě – zkracuje aktivní hranu a ulehčuje nástup do oblouku, změna směru je díky tomu opravdu hračka.
 • Prodloužená špička a patka – zkracuje krojení, což zvyšuje točivost lyže, v hlubokém sněhu dodává lyžím klid a stabilitu.
 • Měkčí špička a patka, tuhý střed – lyži stačí i slabý impulz, aby tě poslechla na slovo a změnila směr tak, jak si přeješ. Zároveň si udržuje svoji stabilitu i ve vyšší  rychlosti či při změně směru.

 

Garance spokojenosti

Na black crows si jízdu užiješ při všech sněhových podmínkách

Bruno Compagnet a Camille Jaccoux, dvě ikony závodního světa freeridingu, závody Freeride World Tour. Bruno – první Evropan, který kdy vyhrál Freeride World Championship na Aljašce. Camille – bývalý člen Francouzské lyžařské reprezentace, dublér Jamese Bonda. Potkali se v Chamonix a jednou večer u piva se shodli na tom, že na trhu prostě chybí lyže, se kterými by sjeli z Aigulle du Midi až do Chamonix. Takové, které by skvěle fungovaly na všech typech sněhu, které jsou pro evropské svahy typické – od tvrdého, sfoukaného svrchu, přes prašan až po mokrý firn v dolině.

Rok nato představili první lyže corvus, které pod značkou black crows přinesly freeridovému světu zcela unikátní tvar a s ním i nový standard. Zavázali se k tomu, že každá jedna lyže musí splňovat podmínky skvělých jízdních vlastností na všech typech sněhu.

Lyže black crows pro dokonalý zážitek z jízdy

Příčinou vynikajících jízdních vlastností celé kolekce lyží black crows je především jejich unikátní tvar. Lyže jsou dokonale vyladěné na základě mnohaletých zkušeností a neustálého testování prototypu každé lyže přímo v horských podmínkách Chamonix, které trvá 2–3 sezóny. Alchymie jejich výroby spočívá ve vyvážené kombinaci profilu, flexe, vykrojení lyže a použitých materiálů.

Za unikátním tvarem lyží black crows stojí Julien Regnier – olympijský finalista z Nagana, který je v současné době považovaný za nejlepšího shapera lyží na světě. Spolu s týmem dalších skvělých jezdců vytrvale pracuje na tom, aby lyže black crows s každou novou kolekcí dostaly k už tak výborným jízdním vlastnostem něco navíc.

Osobitý design, který nezestárne

Když ti vedle sebe položíme první lyži corvus z roku 2007 a k ní kousek z poslední kolekce, jen těžko uhádneš, která z nich je stará a která nová. Lyže black crows jsou zkrátka nadčasové, nestárnou, byly a budou elegantní a ty se s nimi nikdy neztratíš v davu.

Za jejich jedinečným stylem stojí prestižní pařížské designérské studio Yorgom Tloupasom, které je současně jedním ze zakladatelů značky. Jejich kolekce 17/18 byla zahrnuta do sbírky Muzea moderního umění v Paříži.

Lyže a lyžování je o lidech, horách, emocích a zážitcích.

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.