•  

Ascent 30 S

Ortovox
4250875277090

Ascent 30 S

Ortovox

Lehký, odolný a technicky propracovaný skialpový batoh pro jednodenní túry, na který připevníš spoustu vybavení pevně, rychle a jednoduše.

EAN: 4250875277090
4 290 Kč

4 075 Kč

Cena od

50 Kč / den

Při zápůjčce na 3 a více dnů
se nepočítá první a poslední den zápůjčky.

Vlastnosti produktu

Rozměry a hmotnost
Doporučená výška postavy: 150–175cm
Střih
Počet kapes: 4
Funkční prvky
Bederní kapsička: ano
Kompatibilita s rezervoáry na vodu: ano
Oddělená kapsa na lavinovou výbavu: ano
Vstup přes záda: ne
Obvodový zip: ano
vstup přes víko: ne
Ergonomie
Zádový límec: ne
Integrovaný chránič páteře: ne
Bederní pás: ano
Zádový systém: FULL CONTACT LIGHT
Rozměry a hmotnost
objem batohu: 30l
Uchycení vybavení
Připevnění vybavení: lano, sněžnice, 2 cepíny, helma, SNB, hůlky, lyže
Balení
AVABAG systém jako součást balení: ne
Materiál
Materiál: Nylon

Popis produktu

Ascent 30 S

Hmotnost se podařilo stlačit na výborných 840 g a to bez snížení odolnosti, kvality nebo komfortu. Ultralehký batoh pro ambiciózní sportovce, kteří chtějí nastoupat spoustu výškových metrů a vědí, že úspora hmotnosti je úsporou energie. Zbytečně se neunavíš nošením těžkého batohu a zároveň máš s sebou všechno vybavení pevně připnuté na batohu. Batoh s ripstopovou úpravou odolný vůči oděru má vyztuženou přední část pro zvýšení odolnosti vůči ostrým hranám lyží i hrotům sněžnic či maček. O rozložení hmotnosti plného batohu se postaraly komfortní ramenní popruhy a bederní pás, který je napojen přímo na 3D zádový systém.

Nízká hmotnost bez kompromisu na kvalitě

Batoh ORTOVOX ASCENT je lehký, ale přesto velmi pevný a komfortní. Nemá žádné zbytečné popruhy a gumičky, ale pouze funkční prvky. Designéři ORTOVOX se postarali o velmi čistý vzhled i v případě, kdy na něm nesete cepíny a lyže. Batoh je sice z na dotek jemného materiálu, ale použitá tkanina je extrémně odolná s ripstop vazbou proti roztrhnutí. U batohu je kvalitně zpracován každý detail, jsou použity odolné materiály a nemusíš mít obavy z hran lyží a hrotů sněžnic.

Na batoh připevníš vše potřebné

Na batoh připevníš veškeré vybavení na vysokohorskou turistiku, horolezectví i skialp. Každé vybavení má své místo, je připevněno pevně a i sundání je rychlé a jednoduché. Vybavení se nepohupuje a batoh tě nevyvede z rovnováhy.

 • lyže
 • SNB
 • hole
 • cepíny
 • sněžnice
 • helma
 • lano
 • karabiny

Komfort zádového systému při celodenním nošení

Zádový systém je tvořen 3D lisovanou paměťovou pěnou. Záda jsou měkčí, aby lépe kopírovala pohyb těla a netlačila žádná hrana. Ramenní popruhy a bederní pás je našitý přímo na zádový systém, takže se hmotnost rovnoměrně rozloží a neneseš vše jen na ramenech. Hrudní pás drží ramenní popruhy u sebe a tak ti nebudou sjíždět z ramen ani při jízdě na lyžích. Zádový systém je pokrytý softshellem, na který se nelepí sníh. Batoh se nese opravdu komfortně a pohodlně celý den, což byl základní cíl vývojářů.

Vstup jako do kufru - vše vidíte přehledně

Hlavní komora batohu ORTOVOX ASCENT má obvodový zip. Otevřeš tak celý batoh a vše máš přehledně uspořádané podobně jako v kufru. Abys nepřehlédl žádnou věc v batohu, tak je vnitřek batohu světlý – najdeš všechno vybavení na první pohled. Z vnitřní strany víka je kapsa pro rezervoár na vodu a na pravém rameni je výstup na hadičku.

Kapsa pro lavinovou výbavu

Nebezpečí lavin je neúprosné, a proto je velká část designu batohu přizpůsobena snadnému a rychlému použití ve stresových situacích. Přední kapsa slouží k uložení lavinového vybavení. Červené úchyty zipů označují kapsu na lavinovou sondu a lopatu. Uvnitř také nalezneš obrázek se signály a kontakty pro komunikaci v nouzi. Součástí hrudního popruhu je nouzová píšťalka. Kapsa má oddělené přihrádky na lopatu, rukojeť a sondu.

Praktické kapsy usnadňující den v terénu

Vepředu nalezneš kapsu na mapu, buzolu a další navigační vybavení. Při túře máš tak mapu po ruce a nemusíš ji hledat na dně batohu. V této kapse je také plastová karabinka na klíče - po túře u auta velmi praktická věc.

Na horní straně batohu je kapsa na mobil, foťák nebo malou kameru. Cílem je opět oddělit vybavení, které chceš mít po ruce. Do kapsy se dostaneš i když máš batoh na zádech. Stačí dát ruku za hlavu a zip máš na dosah.

Praktické vychytávky a usnadnění záchrany

Všechny zipy na batohu ORTOVOX ASCENT jsou voděodolné. V hlavní komoře najdete Emergency Card - zde můžeš vypsat kontaktní údaje a zdravotní stav (krevní skupina, alergie, atd.), které jsou důležité pro lékaře či záchranáře. Lékař tak může jednat rychleji ve chvíli, kdy jde o každou minutu. Hrudní popruh má integrovanou píšťalku pro případ signalizace v nouzi. Vyztužený bederní pás má zpětné spony, které stačí zatáhnout a pás je nastaven - pro povolení je přidržíš a popruh povolí. Komfortní bederní pás má také poutko na karabiny nebo cepín.

Dostupný i ve velikosti “S”

Základní varianta batohu je navržena pro lidi se zády dlouhými 42 až 50 cm. Batoh OROTVOX ASCENT je však možné zakoupit i ve variantě pro ty z vás, kteří mají délku zad mezi 36 a 44 cm. Délka zad se počítá od 7. krčního obratle po horní část pánve. Nejedná se pouze o délku zad, ale také o tvar ramenních popruhů a přizpůsobení bederního pásu. Lépe padne a pevněji drží na zádech.

Batoh na celodenní túru, náročný skitouring

Lehký a kompaktní batoh, který ušetři síly při výstupu, a přesto je velmi odolný, kvalitní a propracovaný. Komfortní celodenní nošení zajistí 3D záda z paměťové pěny. Vždy, rychle a jednoduše se dostaneš ke každému vybavení a to ať už se jedná o připevněné lyže na batohu nebo bundu v batohu. Zkrátka batoh pro náročné - pro ty, kteří nehledají kompromisy.

 

Garance spokojenosti

ORTOVOX, lídr ve výrobě vybavení pro freeride, skialpinismus a skitouring

30 let se Ortovox specializuje na náročné horské aktivity. Aby bylo dosaženo nejlepších funkčních vlastností a komfortu, jsou batohy vyvíjeny s fyzioterapeuty. Proto jsou batohy ORTOVOX tak pohodlné. Ortovox klade důraz na bezpečnost v každém produktu - chce, aby sis svou oblíbenou aktivitu co nejvíce užili. Priorita při vývoji produktů je zaměřena na kvalitu, komfort, funkčnost a životnost, které jsou nadřazené ceně. To ocenili například i profesionální uživatelé jako horští vůdci nebo horská služba.

Nekompromisní 5letá záruka

Batohy ORTOVOX jsou vyrobeny v nejvyšší kvalitě, a proto je řešení reklamace jednoduché. Pokud objevíš výrobní vadu, ať už párající se šev, vnější žmolkování nebo nefunkční zip, stačí nám zboží poslat a my se postaráme o jeho opravu, výměnu, nebo vrácení peněz. Pro mimozáruční opravy má ORTOVOX vlastní servisní středisko, kde opraví vše.

Objem: 32 l

Délka zad: regular

Šířka: 28 cm

Délka: 58 cm

Hloubka: 21 cm

Kapsy: 4

Hmotnost batohu: 850 g

Vlastnosti produktu

Rozměry a hmotnost
Doporučená výška postavy: 150–175cm
Střih
Počet kapes: 4
Funkční prvky
Bederní kapsička: ano
Kompatibilita s rezervoáry na vodu: ano
Oddělená kapsa na lavinovou výbavu: ano
Vstup přes záda: ne
Obvodový zip: ano
vstup přes víko: ne
Ergonomie
Zádový límec: ne
Integrovaný chránič páteře: ne
Bederní pás: ano
Zádový systém: FULL CONTACT LIGHT
Rozměry a hmotnost
objem batohu: 30l
Uchycení vybavení
Připevnění vybavení: lano, sněžnice, 2 cepíny, helma, SNB, hůlky, lyže
Balení
AVABAG systém jako součást balení: ne
Materiál
Materiál: Nylon

Aktivity

Produkt je díky svému provedení vhodný na následující disciplíny a aktivity:
 • Skitouring
 • Skialpinismus
 • Lyžování

O značce

Ortovox

Něměcký výrobce prestižního outdoorového vybavení. Svou udržitelnou výrobou s důrazem na tradice a přírodní materiály dělá hory stále bezpečnější už od roku 1980.

Na začátek stránky

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.