•  

Aurora V

Mountain Equipment
5053817131332

Aurora V

Mountain Equipment

Vysoce technický syntetický spacák, který díky kombinaci Alpine fit střihu, inovativní konstrukce a voděodolného materiálu, poskytne pohodlí a dostatečnou izolaci pro výpravy do vlhkých a chladných oblastí. Pro pohodlné vyspání v -20 °C i ve vlhkých podmínkách.

EAN: 5053817131332
10 390 Kč

9 871 Kč

Zboží již není k dispozici
Cena od

/ den

Při zápůjčce na 3 a více dnů
se nepočítá první a poslední den zápůjčky.

Vlastnosti produktu

Teplotní limity
Komfort: -9°C
Komfort limit: -17°C
Extrém: -38°C
Good night sleep: -35°C
Střih
Výška postavy: 185cm
Rozměry a hmotnost
Délka spacáku: 204cm
Sbalený rozměr: 27 x 25 x 40cm
Funkční prvky
Stahování kapuce: ano
Stahování límce: ano
Materiál
Materiál: nylon
DWR (Durable Water Repellent): ano
Druh izolačního materiálu: Polarloft®

Popis produktu

Aurora V

ZÁKLADEM JE KVALITNÍ ODPOČINEK

Kvalitní spánek je jeden ze základních požadavků pro plnohodnotnou regeneraci při jakékoliv aktivitě. Syntetický spacák Aurora je vysoce komfortní, odolný, sbalitelný a prodyšný. Spací pytel Aurora s hmotností pouhých 2580 g vás zahřeje i v -20 °C. Unikátní kombinovaná konstrukce, alpine fit střih, kombinovaná syntetická izolace a voděodolný materiál umožňuje pohodlné užití spacáku i v chladných a vlhkých podmínkách.

PROČ JSOU SPACÁKY MOUNTAIN EQUIPMENT LEHKÉ A TEPLÉ?

Spacáky Mountain Equipment jsou výjimečně propracované. V každé komoře je přesně vypočítané množství mikrovlákna pro minimální hmotnost a maximální teplo. Stejně tak konstrukce komor je kombinována a přizpůsobena pro maximální efektivnost izolace.

IZOLAČNÍ MATERIÁL POLARLOFT®

Syntetický tepelně izolační materiál Polarloft® s technologií smíšeného vlákna je vhodný do chladných a permanentně vlhkých podmínek. Uvnitř je tvořen z vláken o různých průměrech, kdy stejně jako u peří slouží tlustší vlákna k udržení loftu a tenčí zamezují nežádoucí cirkulaci vzduchu. Tomuto mikrovláknu nevadí mokro, rychle schne a má nízkou hmotnost, při zachování vysokých izolačních schopností. Spacák tak můžete využít všude tam, kde je dlouhodobé působení vlhkosti váš nepřítel.

KONSTRUKČNĚ VYJÍMEČNÉ TEPLO

Body-mapping, který naleznete ve spacácích Mountain Equipment, zohledňuje potřeby každé části těla zvlášť. Jinak potřebují zahřát jak nohy, tak hrudník. Proto se liší konstrukce spacáku v hrudní oblasti ve spodní části těla i v nohách či kapuci.

DRILITE LOFT

Povrchový materiál spacáku má PU voděodolnou vrstvu, což vytváří skvělý spací pytel na bivakování. Je voděodolný, pevný a lehký. Tento materiál naleznete i na vnitřní straně spacáku v oblasti hlavy. Povrchový materiál má také vodoodpudivou úpravu DWR.

 • Lehký (36 g/m2)
 • Vysoce prodyšný
 • Odolný proti větru
 • Voděodolný (vodní sloupec 1500 mm)
 • Vyroben v Japonsku

PŘÍJEMNÝ NA DOTEK

Vnitřní materiál Ultrasoft 20 je vybrán pro svou nízkou hmotnost, vysokou prodyšnost, výjimečnou odolnost a příjemný pocit na dotek.

 • Nízká hmotnost (36 g/m2)
 • Vysoká prodyšnost
 • Trvanlivost

Pro zvýšení odolnosti je v kapuci použit voděodolný materiál DRILITE Loft 20

 • Nízká hmotnost (36 g/m2)
 • Vysoká prodyšnost
 • Trvanlivost
 • Voděodolnost

NEUNIKNE ANI GRAM TEPLA

Unikátní kombinovaná šindelové konstrukce Keystone, která minimalizuje vytváření chladných míst spacáku a umožňuje tak komfortní užití i ve velmi chladných a vlhkých podmínkách. Středová šindelová konstrukce je doplněna pravoúhle se překrývajícími vrstvami, které zajistí výborné izolační vlastnosti i při zachování nízké hmotnosti. Spacák je z vrchu překryt vrstvenou sendvičovou konstrukcí, což z řady Aurora činní jedny z nejteplejších syntetických spacích pytlů. Konstrukce je navíc zesílena v oblasti trupu.

3D KAPUCE BEZ NUTNOSTI STAHOVÁNÍ

Zalehnout do spacáku bez stahování kapuce a zároveň mít hlavu v teple? Kapuce je tvarovaná tak, aby automaticky chránila hlavu i bez stahování. 4 komory chrání hlavu před ztrátou tepla a tím vám kapuce nabídne pohodlný spánek. Pokud potřebujete kapuci stáhnout, není problém. Podle tvaru šňůrky přesně víte, jestli stahujete horní část kapuce (plochá šňůrka), nebo spodní část kapuce (kulatá šňůrka). DRILITE Loft na vnitřní straně zajistí voděodolnost i při sněžení.

NOHY V TEPLE

Nohy je potřeba mít izolované co nejlépe, protože jsou špatně prokrvené. Spacák kopíruje tvar chodidel při spánku. Dno spacáku je zkosené, ve tvaru lichoběžníku a oblast špiček je zvýšená jako žraločí ploutev. Díky tomuto ergonomickému tvaru, nestláčíte chodidly komory v oblasti nohou a neztrácejí se tak izolační vlastnosti, které vaše nohy drží v teple.

 • lichoběžníkový tvar dna spacáku
 • tvar žraločí ploutve pro lepší komfort a vyšší teplo
 • bezešvá konstrukce pro zvýšení voděodolnosti

Kruhové dno, které naleznete na jiných spacácích, nekopíruje tvar chodidel a stlačením komor v oblasti prstů se ztrácí teplo, a proto je vám zima na nohy i v teplém spacáku.

ZAŠPUNTOVANÁ IZOLACE

Aby nedocházelo k vytlačení teplého vzduchu ze spacího pytle, je na vnitřní straně 3D límec, který vyplní prostor kolem ramen a krku. Tak je spacák „zašpuntován“ a zůstane vám ve spacáku teplo, které jste si vyhřáli. V límci je menší hustota Polarloftu®, aby se přesně vytvaroval podle vašeho tvaru ramen a krku. Vše jistí magnetický cvoček, který zapnete a rozepnete intuitivně jednou rukou.

ALPINE FIT

Ergonomický střih lépe přiléhá k tělu a více vás zahřeje. Spacák vás „obejme“ a jelikož nedochází k cirkulaci vzduchu, spacák vyhřejete rychleji. Ergonomický střih také snížil hmotnost spacáku a zvýšil jeho tepelný komfort. Mumiový zúžený střih Alpine Fit minimalizuje hmotnost spacáku při maximalizaci jeho izolačních schopností.

STREČOVÉ NITĚ

Z vnitřní strany spacáku jsou použity EXL strečové nitě, které vás lépe „obejmou“. Tak je dosaženo lepších izolačních vlastností a tepelný komfort se zvyšuje bez přidání hmotnosti.

ZBAVENÍ SLABÉHO MÍSTA

Základ je být v teple a nejslabší místo spacáků bývá zip. Aby nedocházelo ke ztrátě tepla přes zip, je podél celého zipu jak dvojitá krycí léga, která přiléhá ke spacáku a izolují i za mokra. Takže ani případná vlhkost, která projde přes zip, nezbaví spacák tepla a izolačních vlastností.

NAMRZNUTÝ SPACÁK Z VENKU? DOBRÉ ZNAMENÍ!

Materiál spacáku má výbornou prodyšnost, což zajistí odpaření tělesné vlhkosti. Naopak voděodolný materiál udrží vlhkost venku. Namrznutý spacák z venku je tedy důkaz toho, že spacák funguje správně - vlhkost se nedrží vevnitř a vy zůstanete v teple i v suchu. Díky tomu si spacák zachová veškeré izolační vlastnosti i při několikatýdenní expedici.

TEPLO STOUPÁ VZHŮRU

Lepší izolace slabých míst, jako je zip a boční švy v oblasti nohou, je vyřešena jednoduše. Zip a boční švy jsou posunuty do poloviny spacáku. Spacák je tak „naducanější“ a zip schovaný dole. Teplo stoupá vzhůru, a jelikož jsou boční švy i zip dole, teplo vám přes ně takřka neunikne.

ZIP, CO SE SAMOVOLNĚ NEROZEPÍNÁ

Ve spacáku Mountain Equipment nezažijete ten nepříjemný pocit, probudit se v noci s povoleným zipem, protože má zip zámek a samovolně se nerozepne. Jednoduchým zatažením uvolníte pojistku a spacák rozepnete, až když sami budete chtít. Oboustranný zip se dá rozepnout v oblasti nohou a podporuje tak ventilaci a zvyšuje komfort při teplejších nocích. Kvůli pohodlnému zapínání bez zadrhnutí je použitý kvalitní zip od výrobce YKK. Právě tento zip bezproblémově funguje i v mrazu a můžete se na něj kdykoliv spolehnout.

CO JE TEPLOTA „DOBRÝ SPÁNEK“?

Mountain Equipment používá hodnotuDobrý Spánek“, kterou naměřil při používání v reálných podmínkách. Testování podle norem EN nezohledňuje reálné podmínky, jako například vítr a vlhkost, proto jsou hodnoty EN orientační.

KOMPRESNÍ A ÚLOŽNÝ OBAL

Spacák má lehký kompresní obal, do kterého spacák pohodlně složíte a stlačíte do malé transportní velikosti. V období nevyužívání spacák vložíte do krychlového úložného obalu.

ŽÁDNÝ CHLAD ANI V ZIMĚ

Spacák je extrémně teplý i ve vlhkém prostředí. To ocení všichni, pro které je důležitá odolnost, velikost sbaleného spacáku, ale zároveň nadstandartní pohodlí. Pro komfortní spaní za polárním kruhem. Konkrétně za tímto spacákem stojí teplo v -20 °C.

Garance spokojenosti

GARANTUJEME SPOKOJENOST

Víme že, vyspat se venku může být pěkný zážitek i noční můra. Stejně tak spacáky Mountain Equipment nejsou levná záležitost a proto každému, kdo se rozhodne koupit syntetický spací pytel Mountain Equipment garantuje, díky 55leté zkušenosti, stovkám expedic a vlastnímu vědeckému výzkumu, že budete spokojeni.

 • životnost - 10letou záruku na výrobní vady
 • komfortní teplotu dobrého spánku - GOOD NIGHTS SLEEP GUARANTEED
 • servis - pozáruční opravy, čistění a impregnaci

2 ROKY ZÁRUK BEZ KOMPROMISŮ

Bez ohledu na to, jestli jdeš k tatranskému plesu, na Matterhorn nebo Mt. Everest, musíš se na své vybavení spolehnout. Svým výrobkům stoprocentně důvěřujeme i my v Mountain Equipment. Na základě 55leté zkušenosti a testování nabízí Mountain Equipment desetiletou záruku na výrobní vady tohoto produktu. Pokud objevíš výrobní vadu, tak bez debat spacák opravíme, vyměníme nebo ti vrátíme peníze.

GARANCE DOBRÉHO SPÁNKU

Nebylo vám dostatečné teplo? To není problémDo 30 dní od zakoupení můžete spacák vyzkoušet, a pokud vám nebude dostatečné teplo, tak ho stačí donést na prodejnu a vyměnit ho za vyšší model. Bez obav tak budete mít spacák, ve kterém se vyspíte jako královna. Stačí přijít do 30 dní, donést nepoškozený spacák, doplatit rozdíl za vyšší model a vzít si teplejší spacák.

SERVIS NAPŘÍČ ČASEM

Každý se snaží vyhnout situaci, kdy si spacák roztrhne nebo jinak poškodí. Je to nepříjemné a v tom případě vám spací pytel Mountain Equipment opraví ve svém nejbližším servisním středisku v Mnichově. Oprava trvá standardně do 14 dní a spacák se vám vrátí plně funkční.

HISTORIE, TRADICE A VÝVOJ

První expediční spacák vyrobil Mountain Equipment v roce 1962 jako jeden z prvních výrobců na světě. Už víc než 50 let se Mountain Equipment specializuje na vývoj a výrobu expedičních spacáků a oblečení s cílem mít nejlepší kolekci na světě pro nejnáročnější použití.

Vývoj spacáků je postavený na reálném použití. Základ testování vývoje testování v laboratořích, na figurínách a v mrazící komoře. Na tomhle základu se vytvoří spacáky a musí projít nejtěžší zkouškou. A to obstát u skutečných horolezců v terénu. Ti je berou do nejnáročnějších podmínek a navrhují jejich vylepšení. Během 50 let se Mountain Equipment stal světovým lídrem ve vývoji nových technologií pro péřové spacáky.

Spacáky a oblečení od Mountain Equipment byly použity na všech anglických prvovýstupech na osmitisícovkyna víc než 200 expedicích na Mt. Everest, na obou pólech zeměkoule a používali je horolezci jako je Reinhold MessnerPeter Habeler, Chris Bonington, Peter Hámor, Ján Smoleň, bratři Švihálci či Michal Sabovčík. Proto se můžete na naše spacáky plně spolehnout!

Vlastnosti produktu

Teplotní limity
Komfort: -9°C
Komfort limit: -17°C
Extrém: -38°C
Good night sleep: -35°C
Střih
Výška postavy: 185cm
Rozměry a hmotnost
Délka spacáku: 204cm
Sbalený rozměr: 27 x 25 x 40cm
Funkční prvky
Stahování kapuce: ano
Stahování límce: ano
Materiál
Materiál: nylon
DWR (Durable Water Repellent): ano
Druh izolačního materiálu: Polarloft®

Aktivity

Produkt je díky svému provedení vhodný na následující disciplíny a aktivity:
 • Turistika
  Turistika

O značce

Mountain Equipment

Tato britská značka přínáší na trh outdoorové vybavení pro ty nejnáročnější expedice a polární výpravy více jak 50 let.

Na začátek stránky
logo

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.