• Sleva 25 %
  • Outlet

Avabag Rearming Tool

Ortovox
4250875259119

Avabag Rearming Tool

Ortovox

Aktivační klíč pro lavinový systém ORTOVOX AVABAG.

EAN: 4250875259119
419 Kč

314 Kč

Poštové zdarma od 999 Kč / 44 €
Zboží bude doručeno v pátek 9. 6.

Cena od

/ den

Při zápůjčce na 3 a více dnů
se nepočítá první a poslední den zápůjčky.

Popis produktu

Avabag Rearming Tool

Aktivační klíč je nezbytnou součásti lavinového systému AVABAG. Klíč slouží k nastavení systému do režimu pohotovosti. Zároveň lze s jeho pomocí před túrou ověřit připravenost systému a vyzkoušet odpaly nanečisto.

Trénuj odpaly nanečisto

Kanadský výzkumník lavin Pascal Haegeli uvádí, že 12 % lidí, kteří měli s sebou jakékoli lavinové systémy a byli zasypáni, zahynulo, protože nedokázali správně aktivovat jednotku. To přivedlo ORTOVOX k myšlence opakovaného zkoušení aktivace systému bez nutnosti použití bombičky. Můžeš tedy trénovat nanečisto a mít jistotu, že budeš vědět přesně co dělat, až dojde k nejhoršímu.

Máš možnost natahovat jehlu aktivační jednotky a opakovaně zkoušet správně zatáhnout za rukojeť. Aktivační klíč je součástí balení nebo ho lze koupit samostatně. Při aktivaci „naslepo“ uslyšíš lupnutí vystřelené jehly a máš tak jistotu, že děláš vše správně.

  1. Vyjmi bombičku.
  2. Natáhni jehlu aktivačním klíčem.
  3. Nasaď si batoh.
  4. Nastav správnou pozici rukojeti k výšce tvé postavy.
  5. Přizpůsob batoh a pevně přitáhni (bederní pás, ramenní popruhy, zajisti bezpečnostní popruh).
  6. Zatáhni za rukojeť.
  7. Slyšíš lupnutí? Vše jsi provedli správně! Nezapomeň opět natáhnout jehlu.
  8. Neslyšel jsi lupnutí? Něco je špatně! Proveď vše znovu nebo kontaktuj svého prodejce.

Garance spokojenosti

ORTOVOX

Od roku 1980, kdy ORTOVOX přišel s jejich prvním legendárním lavinovým vyhledávačem F2, se tato německá outdoorová značka svými produkty soustředí na naší ochranu v horách. Nejčastěji ji oblékají skialpinisti a freerideři, ale široký sortiment nabízí i pro vysokohorskou turistiku, horolezectví, lezení a mountain running. 

V současnosti najdeš v jejím portfoliu veškeré oblečení od spodního prádla po softshell a hardshell oblečení, propracované a odolné batohy včetně lavinových batohů, lavinové sondy, lopaty, vyhledávače a také lékárničky nebo bivaky.

Světový lídr v produkci vlněného oblečení

ORTOVOX si zakládá na naprosto špičkové kvalitě merino vlny, kterou bere ze svých vybraných farem v Tasmánii. Vlnu najdeš v každém kousku oblečení, a to i na hardshell bundách. Její kolekce nemají ve světě konkurenci. Svou vizionářskou myšlenkou dokázali obnovit chovy ovcí ve Švýcarsku se specifickou vlnou s výbornou tepelnou izolací – SWISSWOOL®.

Udržitelnost a odpovědnost vůči přírodě i lidem

ORTOVOX je silná a sebevědomá značka a naplno si uvědomuje, že svým vlivem může mnoho věci ovlivnit. ORTOVOX se snaží o udržitelnost své produkce na všech úrovních. Chrání tebe, lokální výrobce, hory i samotné ovečky či tasmánský deštný prales. Své výrobky označuje značkami Fair Trade, OWP (ORTOVOX WOOL PROMISE), EOCA, PFC FREE a SWISSWOOL®.

 

O značce

Ortovox

Německý výrobce prestižního outdoorového vybavení. Svou udržitelnou výrobou s důrazem na tradice a přírodní materiály dělá hory stále bezpečnější už od roku 1980.

Na začátek stránky
logo

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.