• Sleva 5 %
 • Outlet

Basalt 2.0

Skylotec
4030281274384

Basalt 2.0

Skylotec

Moderní všestranný sedák pro pohodlné lezení alpským stylem, v ledu nebo ve velkých stěnách. Díky dvojitému nastavení bederáku je vhodný pro zimní podmínky.

Barva
Black
Velikost
M/XL
EAN: 4030281274384
2 590 Kč

2 460 Kč

Poštové zdarma od 999 Kč / 44 €
Zboží bude doručeno ve středu 5. 4.

Cena od

/ den

Při zápůjčce na 3 a více dnů
se nepočítá první a poslední den zápůjčky.

Vlastnosti produktu

Funkční prvky
Počet materiálových poutek: 4
Počet přezek: 4
Bezpečnostní parametry
Splňuje normy: EN 12277-C:2015
Rozměry a hmotnost
Hmotnost: 391g

Popis produktu

Basalt 2.0

BASALT má čtyři nastavitelné přezky pro individuální přizpůsobení sedáku v zimě, kdy máte na sobě více vrstev oblečení. Sedák má polstrované a ergonomicky tvarované popruhy a čtyři poutka na materiál. Je vhodný pro sportovní, vícedélkové alpské lezení, lezení v ledu, ve velkých stěnách, ale i na ferraty.

Všestrannost a pohodlí

Příjemné 4mm polstrování EVA pěnou na širokém bederním pásu a nohavičkou spolu s ergonomickým tvarováním a možností nastavení zajistí, že se vám sedák přizpůsobí k tělu a nebude vás při pohybu omezovat. Pomocí dvou přezek, které se dají dobře ovládat i v rukavicích, si bederní pás přesně nastavíte, i když máte na sobě více vrstev oblečení.

Nastavitelné a odepínací nohavičky

Nohavičky jsou široké a mají větší rozsah nastavení, což využijete hlavně při zimním lezení, kdy máte na sobě podvlíkací a membránové kalhoty. Nebudou vás tak škrtit a budete se v nich cítit pohodlně. Nohavičky jsou k sedáku ze zadní strany přichyceny elastickým popruhem a sponou, která se dá v případě potřeby vycvaknout od bederního popruhu. Nemusíte si sundávat celý sedák.

Poutka pro všechen materiál

Dostatek poutek na sedáku zajistí, že budete mít při lezení vše potřebné při ruce:

 • 2 pevné boční tvarované poutka na materiál vám umožní komfortní vycvakávání karabin ze sedáku ve chvílích, kdy potřebujete rychle zapnout jištění. 
 • další 2 prostorná poutka na materiál
 • 2 elastické vertikální poutka na stahovací popruh
 • poutko na pytlík s magnéziem

Garance spokojenosti

Doporučení Skylotecu

Životnost produktu je přímo závislá na způsobu a frekvenci používání stejně tak jako na vnějších vlivech. Pro vaši větší jistotu, zda máte sedák v pořádku, jsou na sedáku tzv. indikátory opotřebení, které jsou umístěny na barevných pevných smyčkách na bederním a nožním popruhu. Pokud jsou tyto místa v určité míře opotřebené, zobrazí se zde varovný proužek, který signalizuje, že je potřeba sedák vyměnit.

Ale i v případě, že se varovný proužek nezobrazí, doporučuje Skylotec nepoužívat žádné textilní vybavení déle než 10 let.

Recenze a ocenění

Německá firma Skylotec patří již více než 60 let mezi špičkové světové výrobce horolezeckého vybavení a ochranných pomůcek pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou. Své bohaté zkušenosti s výrobou vybavení pro výškové práce ve všech možných odvětvích přenáší od roku 2002 také do sportovního lezení, vysokohorské turistiky a dalších sportů. Skylotec je lídr ve vývoji a výrobě ferratových setů a tlumičů pádů.

Díky štědře dotovanému vývojovému oddělení udává tento německý výrobce směr i tempo vývoje nejen lezeckého vybavení a každoročně za to získává řadu designových a funkčních ocenění. 

Vlastnosti produktu

Funkční prvky
Počet materiálových poutek: 4
Počet přezek: 4
Bezpečnostní parametry
Splňuje normy: EN 12277-C:2015
Rozměry a hmotnost
Hmotnost: 391g

Aktivity

Produkt je díky svému provedení vhodný na následující disciplíny a aktivity:
 • Horolezectví
  Horolezectví
 • Lezení
  Lezení
 • Vysokohorská turistika
  Vysokohorská turistika

O značce

Skylotec

Renomovaný německý výrobce vybavení pro horolezectví, via-ferraty a práci ve výškách se zkušenostmi delšími více jak 70 let.

Na začátek stránky
logo

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.