•  
  • Dárek pro skialpinistu nemusí být jen drahý

Dárek pro skialpinistu nemusí být jen drahý

Michal Bulička | 3. prosince 2021
4568 přečtení | čtení na 4 minuty
Zavřená lyžařská střediska udělala skialpinisty z mnoha lidí. Řadu z nich to chytlo a potřebují doplnit výbavu. Skitouring je aktivita, pro kterou potřebujete hodně věcí včetně drobností a všechny jsou vlastně důležité.

Něco se snadno ztrácí, jiné věci se zase opotřebovávají, takže obdarovat i zkušeného skialpinistu je vlastně docela snadné. Dárek pro milovníka skitouringu nemusí být jen drahý, podívejte se na naše vychytávky…

Rukavice ORTOVOX Tour Light Glove

Lehké a větru odolné rukavice ORTOVOX Tour Light Glove jsou ideální na náročné skialpinistické túry nebo túry na sněžnicích. Rukavice jsou s koženou dlaní. 

Rukavice ORTOVOX Tour Glove

Merino vlna je přírodní zázrak, který ORTOVOX dokázal využít k funkční symbióze s hi-tech syntetickými látkami. Rukuavice ORTOVOX Tour Glove zahřejí, nepromoknou a přitom jsou prodyšné a odolné proti odírání.

Rukavice Mountain Equipment Couloir Glove

Tyhle rukavice Mountain Equipment Couloir Glove jsou sázkou na jistotu i v extrémních podmínkách, nejen při skitouringu. Potěší a zahřejí každého člověka, citlivého na chlad nebo toho, kdo chce nepromokavé rukavice.

Podkolenky ORTOVOX Ski Compression Long Sock

Kompresní ponožky ORTOVOX Ski Compression Long Sock fungují tak, že zvyšují prokrvení a vytvoří brzdu laktátu. Jinak řečeno oddalují únavu. Proto jsou výborným řešením pro skialpinisty. Když už člověk vyrazí je to na několik hodin, často i na celý den, prakticky stále v rovnoměrné zátěži. Ještě trochu tréninku a staneš se neunavitelným…

Podkolenky ORTOVOX Tour Compression Sock

Komprese zajišťuje lepší okysličení nohou, dodání živin a zlepšuje tak výkon. Tyto podkolenky ORTOVOX Tour Compression Sock „umí“ tzv. postupnou kompresi. Komprese je nejsilnější u kotníku a směrem ke kolenu klesá. To zabezpečuje rychlejší vytláčení odkysličené krve (plné laktátu) zpět do srdce a zpět do nohou se tak lépe dostává čerstvá okysličená krev.

 

Batoh ORTOVOX Cross Rider

Na skialpovou túru bez batohu? Nikdy! Nosit po kapsách lopatu a sondu je nemožné. Pak ještě rezervní oblečení, lékárničku, jídlo a pití, brýle apod. Dvacetilitrový batoh ORTOVOX Cross Rider je na jednodenní túru velký tak akorát, pohodlně sedí na ramenou i zádech a vnitřek je koncipovaný jako kufr – hned vidíš, kde co máš.

Batoh ORTOVOX Haute Route 

Tahle třicítka ORTOVOX Haute Route 30 už umí všechno co potřebuješ, ideální na prodloužený víkend a když se umíš sbalit nalehko, tak i na týdenní alpský haute route přechod. 

Batoh ORTOVOX Trace

Tento mimořádně na rychlé výpady nalehko poslouží v zimě na skialpinismus a v létě na kole. Takže když věnuješ batoh ORTOVOX Trace outdoorově všestrannému protějšku, nemůžeš prohloupit.

Triko ORTOVOX Way To Powder

Hezké ORTOVOX triko pod stromeček? Obdarovaný v něm udělá parádu a při pohybu ocení všechny benefity merino vlny. A když je to lyžař, každý hned uvidí, kde se cítí dobře cestou nahoru. Lepší je samozřejmě lyžovat do kopce a z kopce sjíždět za odměnu a radostněji…

Triko ORTOVOX Cool Mountain Face 

Decentní motiv hor, několik barev a ještě ochlazovací účinek materiálu Tencel se bude hodit hlavně v létě. Základem u oblečení ORTOVOX je pochopitelně merino vlna. A vydrží déle, protože vlna je ošetřena speciální technologií.

ORTOVOX 120 Competition Light Long sleeve a Short Pants

Triko a spodky pro každodenního sportovce, který maká naplno. Mimořádná pozornost je věnována odvodu potu, proto osvědčený systém „body mapping“ a samozřejmě bezešvé provedení, aby to nikde nedrhlo.

Mluvící pípák ORTOVOX Diract Voice 

Revoluční krok zrychlení lavinové záchrany. Hlas (umí i česky) ti jednak říká, co máš dělat a jednak uklidňuje v obzvlášť stresové situaci, když jde o holý život. Je jasné, že každý pípák je tak dobrý, jak s ním umíš zacházet. Tak se vzdělávej a trénuj. Každá vteřinka se počítá. Všechny zásadní informace najdeš na specializovaném webu www.diract-voice.cz.

Lavinový set ORTOVOX Avalanche Rescue Set Diract Voice Light

Počítá se i každé deko, které odlehčí tvoji výbavu. Vydržíš déle a budeš rychlejší, což je někdy i bezpečnější, než být pomalý. Ekonomicky je set ORTOVOX pípák + sonda + lopata vždy výhodnější, než nákup po částech. Tož buď nalehko a nechť tě hlas pípáku česky radí…

Kohla - přípravky k péči o stoupací pásy

Nedostatky pásů umí udělat z túry peklo. Takže jít štěstíčku naproti? Tak určitě! Čištění, impregnace i voskování mají pro pásy blahodárné účinky. Tebe oblaží fakt, že používáš ekovýrobky z řady Green Line.

Kurzy skitouringu jsou cestou k bezpečnosti

Co si budeme nalhávat, v zasněžených horách číhá nebezpečí lavin i další nástrahy. Skialpování je fantastická aktivita, ale je rozumné provozovat ji co nejbezpečněji. Umět ovládat veškerou výbavu a znát postup i provedení lavinové záchrany je nutné. A ještě lepší je se do laviny vůbec nedostat a je potřeba vědět jak na to. Prevence je základ bezpečnosti. Kurzy Summit Academy, které už roky pořádáme, jsou našlapané praxí i teorií. Ideální zážitkový dárek pro začátečníky.