• Jak v Summit Academy žijeme v době korona viru?

Jak v Summit Academy žijeme v době korona viru?

Mikuláš Zubec | 3. dubna 2020
2013 přečtení | čtení na 2 minuty
Ze dne na den nám zavřeli všechny partnerské prodejny v Čechách. V zápětí také na Slovensku, kde působíme s většinou našich značek. Zbyly nám e-shopy, ale kdo by si kupoval hardshell bundu nebo lyže, když nemůže ven? Tahle doba nepochybně tvrdě dopadla i na náš byznys, ale v tomto článku si nechci stěžovat. Jsme v tom všichni stejně.

Jak se snažíme přizpůsobit a jak nám to jde? Nečekejte nic o rouškách ani sociálním distancování. Zjistěte tvrdá fakta, jak teď v Summit Academy fungujem a na čem makáme.

Zrušili jsme tři velké akce

Bohužel, ale jinak to nešlo. Přišli jsme o druhý termín akce SALESMAN WORKSHOP, kde našim partnerům prezentujeme kolekci na zimu 20/21. Mělo to být na Chopku a loni to byla vážně pecka. Na závěr sezóny jsme chystali týdenní “festiválek” v Livignu na ukončení sezóny a ještě měl proběhnout jeden kurz v krásném Chamonix. Tak snad příští zimu.

Inventura skladů

Karanténa Covid-19 se trefila přesně do naší inventury, kterou děláme totiž vždy na konci března. Většinou to znamená na týden zavřený sklad. Letos jsme toho využili na maximum a řekněme si to na rovinu. Byl na to klid a zavřeným prodejcům to vůbec nevadilo. Bohužel.

Vytahujeme projekty a úkoly ze spodu šuplíků

Máme čas se zastavit a zhodnotit uplynulou zimní sezónu a odbavit celý spodek šuplíku plný restů. V podstatě jsme reorganizovali chod celé firmy tak, abychom z této nešťastné situace vytěžili maximum. Připravujeme zimu 2020/21. Na léto samozřejmě nezapomínáme, ale jak to s ním bude, ještě nikdo neví.

Home office a řízení práce na dálku

Pro mě to není nic nového. Už přes dva roky funguji na částečném home office. Stejně tak to není nic nového pro většinu z nás. Skype je u nás běžný a máme i konferenční mikrofon! :). Jenom mě doma chybí sluchátka a moje žena se stala tichou součástí všech meetingů :). Na cloudu máme všechno. Můžeme říct, že na distanční práci jsme plně připraveni. Snad nevypnou internet. Ale to se asi dřív stane v Maďarsku a až pak u nás.

  • E-maily nám běží na platformě Google gsuite, kde máme i veškerá důležitá data sdílená v týmu.

  • Pro rychlou komunikaci používáme Slack – chatovací nástroj se spoustou udělátek

  • Project management neboli zadávání a organizaci práce řešíme na platformě ASANA.

  • SKYPE zná snad každý a netřeba ho představovat. Jak je možná tak špatná kvalita zvuku v 21. století? Asi za to může Kalousek. :)

Brousíme si na vás lyže

Kdo nás zná, tak ví, že máme desítky lyží v test centru. Bereme je s sebou na kurzy a kdokoli má možnost si vyzkoušet nejnovější modely skialpových setů. Teď je pro vás brousíme a voskujeme. Brzy celou nabídku najdete v outletu. Sleduj nás na Facebooku nebo Instagramu.

Ladíme podklady pro partnery

Stavebním kamenem filosofie Summit Academy byla a je podpora našich partnerů. Na tom stojí i celá tato on-line platforma. Podklady k produktům jsou pro ně důležité, stejně tak plán kurzů na příští zimu. Příprava “toho všeho” je náročná, nejsme v ní dokonalí, ale rok co rok se zlepšujeme a teď na to máme ideální časy.

Děkuji týmu

Je to náročná doba a tlak je na nás všechny. Jak dlouho to bude trvat? Kdy začne vláda uvolňovat omezení a kdy se otevřou hranice. Je evidentní, že si všichni uvědomujeme situaci, ale zároveň cítím, že víc makáme a snažíme se. Díky.

 

Kam dál?