• Lezečky Tenaya Mastia - recenze od Sokolíka

Lezečky Tenaya Mastia - recenze od Sokolíka

Ondřej Mrklovský | 16. listopadu 2021
823 přečtení | čtení na 3 minuty
Člen Sokolíků, týmu horolezeckých nadějí ČHS, - Ondra Mrklovský používá lezečky Tenaya. Španělskou značku, která u nás zatím není moc známá, reprezentují především tři světová jména – Chris Sharma, Jimmy Webb a Alex Megos.

Tenaya je světově třetí největší producent lezeček, z českých lezců v nich lezou třeba Honzál Novák, Štěpán Volf nebo 4 Sokolíci ročníku 21-23. Lezečky Mastia – topmodel značky - vám představí Ondra...

Moje začátky s Tenaya

Jeden model jsem si pořídil v Ceuse na parkovišti před dvěma lety, ještě v době kdy se u nás vůbec nedaly sehnat. Do těžkých cest na sportovkách se mi osvědčily, ale měl jsem je pořádně malé, takže použití na vícedélky nepřicházelo v úvahu.

 

Comfort wanted!

Letos jsem hledal nějaké kecky, ve kterých vydržím celý den ve stěně, ale zároveň mě podrží v klíčové těžké délce. Naštěstí se mi do ruky dostal model Mastia a přestože mám v botníku vícero lezeček, vždycky když letos "o něco šlo", bez váhání jsem nazouval právě tyhle. Z nabídky lezeček Tenaya jsou nejširší a díky tomu krásně pohodlné hned na první obutí.

 

 

Jak se v nich leze

Když ale jde do tuhého a potřebuju někde v žulové plotně ustát mrňavou lištu, vím, že se na Mastie můžu spolehnout. Mám je tak velké a pohodlné, že na většinu stěny Malých Jorassů jsem si do nich vzal tenké ponožky, aby mě nezábly kotníky. Na dvě klíčové délky jsem pak ponožky zul, aby mi noha v lezečce nejezdila a mohl se na ně v 7b plotně stoprocentně spolehnout. Vylezl jsem v nich i cestu Dionýsos...

 

Spáry a lišty

Parádně se mi Mastie osvědčily taky při lezení tenkých prstových spárek na písku nebo na žule. Buď v nich ustojím malé stupy kolem spáry anebo se díky svému nízkému profilu dají dobře nacpat i do tenčích spárek. Kam bych si je nevzal, jsou širší spáry v Ádru, tam by jich byla škoda a protože nejsou zase tak moc pogumované a možná by mi dlouho nevydržely.