• Novinky sezóny 21-22 u vázání Fritschi Swiss

Novinky sezóny 21-22 u vázání Fritschi Swiss

Michal Bulička | 8. listopadu 2021
1362 přečtení | čtení na 3 minuty
Výraznými změnami prošlo lehké vázání pro freeridery – Tecton 12. Xenic má nové haršajsny a inovaci prodělaly i brzdičky. Půjčovny určitě potěší rentalová podložka patky pro Xenic. Takže podrobněji…

Novinky u vázání Tecton 12

Pro sezónu 2021-22 prošel Tecton důkladným faceliftem. Pyšní se několika detaily, které přinášejí zvýšení uživatelského komfortu a životnosti. Začněme ale designem, který se stal hranatějším a barevnějším. Standardní barvou plastových částí je žluto-zelená, v balení najdete i ledově modrou a přiobjednat lze i černé provedení plastů. Přeloženo do marketingštiny… nový Tecton vypadá agresivně a evokuje sílu, pevnost a funkčnost. To aby bylo jasno!

 

 

K plastu přibyl karbon

Plastů se nebojte, jsou to dnes opravdu hi-tech materiály s výbornými mechanickými vlastnostmi. Podložky na tělese špičky a patky jsou částečně z karbonu, který snižuje váhu, zvyšuje pevnost a přináší i efekt tlumení rázů.

Čelisti, nově s napevno osazenými piny, jsou z vysokopevnostní slitiny hliníku. Nejsou to odlitky, ale výkovky, které se ve srovnání s odlitky nebo obráběnými díly pyšní mnohem vyšší pevností. Nejvíce namáhané části vázání jsou vyrobeny z tvrzené ušlechtilé oceli.

Nový tvar ovládací páčky

Vypínání a aretace špičky se provádí pomocí páky. Ta získala nový tvar, který usnadní její ovládání. Nová konstrukce páky přináší i vyšší pevnost a odolnost proti poškození. Uživatele potěší i snadnější ovládaní patní opěrky lyžařskou holí, díky inovovaným tvarům.

Pro servisy a obchody je důležité, že montážní šablona zůstává beze změn. Maličkost, ale potěší!

 

 

Xenic 10

Xenic - nejlehčí z trojice vázání, zvané FRITSCHI SAFETY PIN SYSTÉM, má nově tři polohy aretace špičky do chůze, díky zmenšeným zubům je lehčí přepínání aretační páčky.

Brzdy a haršajsny

Všechny brzdičky doznaly drobné změny. Teflonový povrch pedálu brzdy znamená snížení nežádoucího tření. Jemné odlehčení způsobí zúžení kulatiny - drátu brzdy, z 4,5 na 4 mm. O 10%, ale i to se počítá.

Inovované a odlehčené jsou haršajsny Crampon Vipec Evo / Tecton. Připomínám, že nasadit do vázání je můžeš i bez vypnutí lyžáků ze špičky.

Věz, že komplexní informace o všech aktuálních modelech lyžařských vázání značky Fritschi Swiss najdeš v jiném článku, který by sis měl přečíst, pokud uvažuješ o nákupu špičkového vázání na skialp, skitouring nebo freeride…