•  
 • Sleva 40 %
 • Outlet

Camox freebird 166 2019/20 set

EAN (čárový kód): 56971125
Do Věrnostního programu za nákup získáš 1016,4 bodů

S hmotností skialpinistické lyže a šířkou lyže freeridové ti na Black Crows Camox freebirdvázáním Fritchi Xenic 10 a pásy Kohla Vaacum Base nebudou dělat problém skialpinistické túry ani freeride z vleku.

Materiál:
Nylon, Nylon, Carbon, TPE, Titanal, Paulowniové dřevo, Sklolaminát
typ chlupu:
mixmohair
Lepidlo:
Vacuum base
počet podpatěnek:
1
bezpečnostní špička:
ano
Bezpečnostní pata:
ano
pinové vázání:
ano
DIN:
4-10
twintip:
ne
titanálová výztuha:
ano
šířka střed:
9,6cm
rádius:
17m
Nastavování vypínacích sil:
ano
Rozpětí nastavení vázání:
255-315mm
Stav opotřebení:
lyže byly ježděny 3 až 5 dní – po servisu
Typ zboží:
Použité
více

Barva:
velikost:
166 cm
Aktivity:

Není skladem

Místo vyzvednutí
Datum zapůjčení

Camox freebird 166 2019/20 set

Lyže

Freetouring i skialpinismus, těžký batoh, dlouhý přechod, zmrzlý jarní firn i hluboký sníh – v tom všem budeš s lyžemi camox freebird v pohodě. Ať už ujíždíš na túrách v Livignu nebo dáváš přednost Chopku s kombinací vleku a šlapání, tenhle model je pro tebe. Tahle skialpinistická univerzálka tě během sezóny nezklame na tvrdém sněhu, prašanu ani v mokrém terénu. Jemný rocker, zvednutá patka a radius 17 m zaručují perfektní ovladatelnost a pivoting. Titanal a karbon sklolaminát s vyladěným flexem zabezpečuje dobrý grid a stabilitu i ve vyšší rychlosti.

Zážitek z jízdy v prašanu i tvrdém sněhu

Pokud hledáš ideální lyži na skialp i freeride, je 96 mm pod středem tvoje ideální šířka. V měkkém sněhu vytváří dostatečný tlak, který tě neutopí, a z každé jízdy vytěží maximální zážitek, který si díky snadné ovladatelnosti vždycky užiješ. 17% rocker a dlouhá špička zlepšují vztlak a dodávají lyži stabilitu, lyže se nekouše ani v přefoukaném sněhu.

Měkčí špička, patka a celkově vyladěná tuhost zajistí, že se ti lyže nezařízne do měkkého sněhu, ale zůstane plavat na povrchu. Tuhý střed zabezpečí stabilitu na ledě.  

Dobrý grip ti dodá jistotu během náročných sjezdů i při rychlé jízdě v dlouhých obloucích 

Správný poměr mezi podélnou a příčnou tuhostí je klíčem k tvojí stabilitě a snadné ovladatelnosti lyží black crows. To si při konstrukci modelu dobře uvědomoval i Julien Regnier, který v zájmu tvé stability a bezpečí vložil do lyže camox freebird následující prvky –

 • Titanová výztuž ve středu lyže – tlumí vibrace, dává lyži klid a grip – stabilita v rychlosti.
 • Karbon po celé délce – rozkládá zatažení na celou délku lyže, vysoká torzní tuhost.
 • Sklolaminát – vysoká torzní tuhost a dlouhá životnost – lyže neuskakuje v oblouku.
 • Středně dlouhý camber – dostatečný kontakt lyže se sněhem – hrana dobře drží v rychlosti.

Snadnou ovladatelnost oceníš v úzkých a strmých žlabech  

Během jízdy ve volném terénu je potřeba rychle měnit směr, vyhnout se skále, nerovnosti nebo bezpečně projet úzkým místem. Snadná ovladatelnost lyží camox freebird ti umožní sjíždět i náročnější terény s větším prožitkem. Vždyť hlavním přínosem lyží black crows je právě lehkost jízdy a snadné ovládání – ať už jsi ostřílený lyžař nebo skialpový začátečník.

Camox Freebird ti ušetří spoustu sil při náročných túrách  

V horách je cítit každý gram navíc – obzvlášť při nástupu, který by tě neměl vysílit a okrást tě tak o prožitek ze sjezdu. Navzdory skvělým jízdním vlastnostem na tvrdém zledovatělém sněhu je lyže camox freebird překvapivě lehká. Může za to jádro z Paulownie, díky kterému se lyže pyšní muší vahou 1 375 g. Šířka 96 mm zabezpečuje, že se ani v měkkém sněhu nebudeš bořit, což ti ušetří mnoho sil.

Vázání

Značka Fritschi na sezónu 2019/20 přišla s novým modelem Xenic v kategorii lehkých vázání ideálních pro lyže do 105 mm pod patou. Model Xenic 10 váží jen 280 g (tj. 560 g/pár). Fritschi drží svoji modelovou řadu poměrně úzkou v porovnání s ostatními značkami a koncentruje se na zdokonalování svých technologií, čehož je výsledkem i nový model Xenic, který nabízí pro uživatele různé inovace v bezpečnosti, uživatelského komfortu a ovladatelnosti při jízdě.

Zcela nová špička a pinové čelisti od Fritschi

Špička vázání Fritschi Xenic je kompletně nově navržená. Jedná se o první vázání, jehož piny se otevírají a zavírají laterálně, tj. do boku a neotáčejí se kolem pevného bodu. Tento mechanismus nabízí dvě základní výhody:

 • lehčí vstup do vázání
 • a mnohem větší odolnost proti nechtěnému vypnutí při nárazu zespodu, který může nastat při vyšší rychlosti nebo při dopadu na lyže.

Stejně komfortně připneš i haršajzny na špičku vázání, které jsou dostupné ve třech šířkách: 85 mm, 95 mm, 105 mm. Špička je také vybavena místem pro připnutí řemínku v případě použití bez brzd.

Otočná pata s nastavitelnou sílou vypnutí

Pata u vázání Xenic kombinuje nízkou hmotnost a bezpečnostní prvky, které byly doposud vymožeností pouze těžších skialpinistických vázání. Platforma paty je široká a nabízí optimální transfer síly na lyži a dosahuje tak skvělých sjezdových vlastností. Laterální vypínací síla se dá nastavit na DIN hodnoty od 4 do 10 pomocí šroubu na zadní straně vázání. Přesnost nastavitelné vertikální vypínací síly zabezpečují samostatně volně se otáčející piny (výhoda vůči pinům tvaru U) od síly DIN 4 do 10.

Přechod mezi šlapacím módem a lyžováním je lehký a komfortní pomocí otočné paty. Patu vázání Xenic snadno otočíš o 180° pomocí vyklopené podpěry paty, díky čemuž získáš větší páku.

Pata se dokáže vychýlit až o 13 mm před vypnutím, aby zabránila nechtěnému vypnutí při nárazech a vibracích při jízdě. Taktéž při prohýbání lyže, kde se vzdálenost mezi špičkou a patou zkracuje, se pata dokáže posunout až o 10 mm a zamezí vypnutí v důležitých momentech a eliminuje poškození vázání. Tato technologie mimo jiné zaručuje výborné jízdní vlastnosti.

Lehké a bezpečné

Skitouringové vázání Fritschi Xenic je tou nejlepší volbou pro toho, kdo chce lehké a zároveň bezpečné vázání při sjezdech bez nutnosti aretace špice. Xenic je určen více pro šlapání, ale se sjezdem si hravě poradí. Rozhodně tě s ním čekají tisíce nastoupaných metrů a skvělé zážitky z lyžování.

Pásy

Špičkové skialpinistické pásy určené pro nejnáročnější uživatele, kteří hledají maximální spolehlivost a výkon i v těch nejnáročnějších podmínkách.

Membrána, impregnace vláken a zejména nová high-tech karbonová vrstva zaručují, že pásy nenasají vodu z vláken a ani z boční strany. Tím se nelepí sníh na vlákna a vlhkost ze sněhu se nedostane do přilnavé vrstvy. Pásy spolehlivě fungují a ušetří vám drahocennou energii. Pásy jsou rychlé a ve stoupání pevně drží. Zesílené vakuové lepidlo vám poskytne komfortní manipulaci bez nutnosti používat fólii.

Pásy s nejmenší nasákavostí vlhkosti, které současný trh nabízí, vám pomůžou ve chvílích, kdy potřebujete ušetřit čas a energii.

Vlhkost nemá šanci

KOHLA své skialpinistické pásy neustále vylepšuje a inovuje. Vlhkost ze sněhu je hlavní překážka toho, aby skialpové pásy dobře fungovaly - aby lepidlo dobře drželo a sníh se nelepil na vlákna, což značně skialpinistům znepříjemňuje život.

Nyní Kohla přichází s novým řešením ochrany proti vlhkosti - High-tech karbonovou vrstvou (C-Tech). Ta minimalizuje nasávání vlhkosti z vláken a z boční strany pásu do lepidla a zároveň pás zpevňuje a dělá ho odolnější proti roztržení. Pásy spolehlivě fungují,  nenasávají vlhkost, jsou pevnější a přitom lehčí, a vy se můžete plně soustředit na váš výkon.

Komfort a spolehlivost

Komfortní manipulace s pásy a přitom jejich spolehlivá přilnavost i ve velkých mrazech až do -25 °C, to vše poskytne speciální vakuové lepidlo Vacuum Base 2.1. Oproti Vacuum Base 2.0 je zesílené a má vyšší přilnavost. Vakuové lepidlo bez použití silikonu odstraňuje všechny nevýhody vrstvy s klasickým lepidlem:

 • nemusíte používat fólii
 • i v největším mrazu pásy od sebe lehce oddělíte, snadno je nasadíte a sundáte
 • na vrcholu je můžete dokonce zmuchlat do sebe, když fouká silný vítr a vy rychle potřebujete sjet dolů.
 • přilnavou část mokrou od sněhu stačí utřít a zpátky nalepit na lyži
 • zachovává si výbornou přilnavost i na okrajích skluznice
 • téměř bezúdržbové - nečistoty lehce odstraníte vodou

Pevně drží i při jarních firnech

Aby skialpový pás spolehlivě držel na skluznici je důležité, aby skluznice i přilnavá vrstva byla suchá a vlhkost ze sněhu se nedostala na lepidlo, které pak přestává fungovat, odlepuje se, namrzá a nedrží. Z toho důvodu používá KOHLA u skialpových pásů  membránu, která zabrání proniknutí vlhkosti z vláken do lepidla. Vy si svoji skialpovou túru užijete bez starostí, protože lepidlo pevně drží, nenamrzá a skvěle funguje i při jarních firnech na mokrém sněhu.

Bez sněhových papučí

Proto, aby jste si svoji skialpovou túru co nejvíce užili potřebujete, aby pásy hladce klouzaly a při zatížení pevně držely. Pokud je mokrý sníh, může se na mokré pásy nalepit sníh a není nic otravnějšího, než když musíte tahat na noze ještě půlkilovou sněhovou papuči. Pásy přestanou klouzat a vás to může dost vyčerpat. U KOHLA pásů nemusíte mít z papučí strach, protože vlákna jsou z výroby impregnované.

Fluorkarbonová impregnace má řadu výhod, které vám ušetří spoustu energie při výstupu:

 • odpuzuje vlhkost a tím zabraňuje nalepování sněhu na vlákna
 • zlepšuje skluz - pásy jsou rychlejší a pohyb je snadnější
 • zvyšuje odolnost vláken  - pásy déle vydrží
 • pásy rychleji schnou
 • je šetrná k přírodě - bez rozpouštědel a toxických látek a je biologicky odbouratelná.

Stále jako nové

Při častém používání nebo po několika sezónách se ale impregnace může “ošoupat”, v tom případě ji snadno obnovíte sprejem KOHLA DRY CLIMB skin impregnation nebo KOHLA impregnačním voskem. Vosk je malý a hodí se mít ho na túře v batohu, zejména při několikadenním přechodu.

Video návod na impregnaci a údržbu: http://www.kohla.at/de/ratgeber/kohla-tv/tipps-vacuum-base/

Parťák, co ušetří mnoho sil

Kombinace kvalitního mohéru a nylonu (65% mohéru a 35% nylonu) má vynikající skluz a stoupavost což vám při výstupu ušetří mnoho sil. Mohér má  perfektní kluzné vlastnosti a nylon (syntetický polymer) propůjčuje pásům větší odolnost a při jarních firnech má za mokra lepší skluz než mohér. Proto jsou mixové pásy odolnější než čistě mohérové, déle vám vydrží a stále si zachovávají vynikající ”jízdní” vlastnosti

Stav opotřebení

Tento set pochází z našeho test centra. Opotřebení jsme se rozhodli vyměřit v počet dnů, kdy byly lyže fyzicky užívány. Všechny lyže prošly po sezoně profesionálním servisem.

 1. Zánovní – lyže je ježděna 3 až 5 dní
 2. Používané – lyže je ježděna 7 až 14 dní
 3. Déle používané – lyže je ježděna více jak 20 dní

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.