•  

Camox freebird 183 2019/20 set

32144048

Camox freebird 183 2019/20 set

S hmotností skialpinistické lyže a šířkou lyže freeridové ti na Black Crows Camox freebirdvázáním Fritchi Vipec a pásy Black Crows Pilus nebudou dělat problém skialpinistické túry ani freeride z vleku.

EAN: 32144048
35 670 Kč

21 402 Kč

Zboží již není k dispozici
Cena od

/ den

Při zápůjčce na 3 a více dnů
se nepočítá první a poslední den zápůjčky.

Vlastnosti produktu

Materiál
Stoupací vrstva: Mixmohair
Přilnavá vrstva: lepidlo
Materiál: titanal, Nylon, Mohair, carbon, sklolaminát , Paulowniové dřevo
Funkční prvky
Počet podpatěnek: 2
pinové vázání: Ano
Rádius: 17m
Vázání
Bezpečnostní špička: Ano
Bezpečnostní pata: Ano
DIN: 5-12
Konstrukce
Twintip: Ne
titanálová výztuha: Ano
Rozměry a hmotnost
šířka střed: 9,6cm
Barva
Barva detailní: Red
Nastavení a bezpečnost
Nastavování vypínacích sil: Ano
Rozpětí nastavení vázání: 285-345mm
Ostatní
Stav opotřebení: lyže byly ježděny 3 až 5 dní – po servisu
Typ zboží: Použité

Popis produktu

Camox freebird 183 2019/20 set

Lyže

Freetouring i skialpinismus, těžký batoh, dlouhý přechod, zmrzlý jarní firn i hluboký sníh – v tom všem budeš s lyžemi camox freebird v pohodě. Ať už ujíždíš na túrách v Livignu nebo dáváš přednost Chopku s kombinací vleku a šlapání, tenhle model je pro tebe. Tahle skialpinistická univerzálka tě během sezóny nezklame na tvrdém sněhu, prašanu ani v mokrém terénu. Jemný rocker, zvednutá patka a radius 17 m zaručují perfektní ovladatelnost a pivoting. Titanal a karbon sklolaminát s vyladěným flexem zabezpečuje dobrý grid a stabilitu i ve vyšší rychlosti.

Zážitek z jízdy v prašanu i tvrdém sněhu

Pokud hledáš ideální lyži na skialp i freeride, je 96 mm pod středem tvoje ideální šířka. V měkkém sněhu vytváří dostatečný tlak, který tě neutopí, a z každé jízdy vytěží maximální zážitek, který si díky snadné ovladatelnosti vždycky užiješ. 17% rocker a dlouhá špička zlepšují vztlak a dodávají lyži stabilitu, lyže se nekouše ani v přefoukaném sněhu.

Měkčí špička, patka a celkově vyladěná tuhost zajistí, že se ti lyže nezařízne do měkkého sněhu, ale zůstane plavat na povrchu. Tuhý střed zabezpečí stabilitu na ledě.  

Dobrý grip ti dodá jistotu během náročných sjezdů i při rychlé jízdě v dlouhých obloucích 

Správný poměr mezi podélnou a příčnou tuhostí je klíčem k tvojí stabilitě a snadné ovladatelnosti lyží black crows. To si při konstrukci modelu dobře uvědomoval i Julien Regnier, který v zájmu tvé stability a bezpečí vložil do lyže camox freebird následující prvky –

 • Titanová výztuž ve středu lyže – tlumí vibrace, dává lyži klid a grip – stabilita v rychlosti.
 • Karbon po celé délce – rozkládá zatažení na celou délku lyže, vysoká torzní tuhost.
 • Sklolaminát – vysoká torzní tuhost a dlouhá životnost – lyže neuskakuje v oblouku.
 • Středně dlouhý camber – dostatečný kontakt lyže se sněhem – hrana dobře drží v rychlosti.

Snadnou ovladatelnost oceníš v úzkých a strmých žlabech  

Během jízdy ve volném terénu je potřeba rychle měnit směr, vyhnout se skále, nerovnosti nebo bezpečně projet úzkým místem. Snadná ovladatelnost lyží camox freebird ti umožní sjíždět i náročnější terény s větším prožitkem. Vždyť hlavním přínosem lyží black crows je právě lehkost jízdy a snadné ovládání – ať už jsi ostřílený lyžař nebo skialpový začátečník.

Camox Freebird ti ušetří spoustu sil při náročných túrách  

V horách je cítit každý gram navíc – obzvlášť při nástupu, který by tě neměl vysílit a okrást tě tak o prožitek ze sjezdu. Navzdory skvělým jízdním vlastnostem na tvrdém zledovatělém sněhu je lyže camox freebird překvapivě lehká. Může za to jádro z Paulownie, díky kterému se lyže pyšní muší vahou 1 375 g. Šířka 96 mm zabezpečuje, že se ani v měkkém sněhu nebudeš bořit, což ti ušetří mnoho sil.

Vázání

Vipec EVO 12 je určený pro skialpinisty, kteří požadují vysokou bezpečnost, spolehlivost a skvělé jízdní vlastnosti při náročných sjezdech. Také je skvělou volbou pro skialpinisty po zranění dolních končetin a pro ty, kteří chtějí používat jedny lyže na sjezdovku a na skitouring.

Co vám Vipec EVO 12 přinese:

 • spolehlivě vypne se švýcarskou přesností díky špičce, kterou si nastavíte přesně pro sebe
 • spolehlivě vypne i se zablokovanou špičkou při výstupu, v případě laviny nebo pádu
 • nikdy vám nevypne nechtěně v průběhu jízdy
 • užijete si sjezd díky tuhé patě, která nemá kloub, a nemusíte ji otáčet
 • výborně si zalyžujete, protože posuvná pata se přizpůsobuje prohnutí lyže

Komfort přepínání se sjezdu do chůze bez nutnosti vypnout lyžák ocení každý. Ovládání vázání hůlkou bez ohýbání k vázání je bonusem, který vám zpříjemní celodenní túru.

Nejvyšší bezpečnost mezi hrotovými vázáními

Vipec EVO 12 vychází z konstrukce sjezdového vázání, kde špička vypíná do stran podle toho, jak si ji nastavíte. Díky tomu při rotačních silách vázání přesně vypíná a nedochází k torzním zlomeninám. Hlavním cílem firmy Fritschi je, abyste si užili maximálně svoje skialpinistické túry a bezpečně jste se vrátili domů zdraví a plni zážitků.

Vázání vám vypne, jen když to skutečně potřebujete

Neduhem hrotových vázání jsou nechtěné vypnutí. To Vipec  nemá - díky dynamické elasticitě 13 mm. Ani  při razantní jízdě nebo jízdě na tvrdém nebo v těžkém sněhu u Vipecu nedochází k nechtěnému vypnutí. Jak je to možné?

 • Vipec EVO 12 nevypne příliš brzo, ale až po překonání dráhy 13 mm
 • Tato dráha je dostatečná na spotřebování energie tak, aby Vipec nevypnul nechtěně po krátkodobém překročení nastavení vypínací síly - skok nebo náraz na nerovnost
 • Při pádu je 13 mm vzdálenost překročená a vázání bezpečně vypne

Dynamickou elasticitu má Vipec EVO 12 stejnou jako sjezdové vázání, které firma Fritschi vyráběla více než 30 let a dnes toto know how používá při vývoji skialpových vázání.

Budete méně unavený - velmi lehké vázání při zachování maximální bezpečnosti

Každý gram se na túře počítá, proto je Vipec EVO12 vyrobený z moderních polymerů ve Švýcarsku. Jsou lehčí než kovové díly a zároveň mají vyšší pevnost a životnost. Nízká hmotnost je velmi důležitá, ale Fritschi ji nikdy neupřednostňuje před bezpečností, spolehlivostí a nad jízdní vlastnosti svých vázání.

Vipec EVO 12 vypne během výstupu při pádu nebo v lavině

Jedině vázání Fritschibezpečnostní funkce při módu výstupu. Vázání vypínají i po zablokování špičky při výstupu, což oceníte:

 • když se dostanete do laviny v průběhu výstupu
 • když uklouznete na strmém a tvrdém svahu
 • při krátkých sjezdech na pásech například při hřebenové túře

Jednoduché ovládání lyží díky tuhé patě

Tuhá nerotační pata bez kloubu nemá vůli, umožňuje přímý přenos sil z lyžáku do hrany lyže.  Tak je  dosažena lepší ovladatelnost a bezpečnost při jízdě. Lepší přenos sil je dosažený také pomocí:

 • opřením lyžáku o podložku na patě
 • velkou roztečí šroubů
 • uchycením paty přímo do lyže
 • velkou a širokou kontaktní plochou pod špičkou a patou

Protože je při jízdě pata vázání zatěžovaná 4x větší silou než špička, má Vipec citlivou špičku a tuhou patu! Díky přesnému přenosu vašeho zatížení na hranu lyže (přes vázání Vipec EVO 12), si naplno užijete jízdu po náročném výstupu.

Výborně si zalyžujete díky aktivní patě

Aktivní posuvná pata se při prohnutí lyže v průběhu jízdy přizpůsobuje lyžáku a umožňuje plynulé prohnutí lyže po celé délce, což je nutné, abyste si dobře zalyžovali. Vázání, které nemají aktivní patu, způsobí prohnutí lyže, ztuhnutí středu a lyže se prohne jen před a za vázáním - což výrazně zhoršuje její jízdní vlastnosti. Když máte dobré lyže a chcete vlastnosti lyže využít a výborně si zajezdit, Vipec EVO 12 vám to díky aktivní patě s posunem umožní.

Jednoduché zapnutí ve strmém svahu

Nová generace Vipec EVO 12 má inovovanou špičku, kterou “nakopnete” i naslepo protože má:

 • dorazy zespodu
 • dorazy ze stran
 • doraz na špičku lyžáku
 • citlivý spouštěč

Díky tomu je špička vašeho lyžáku přesně naváděna - umístěná mezi hroty a citlivý spouštěč a už při malém tlaku uvolní hroty, které přesně zapadnou do insertů v lyžáku.

Komfortní ovládání hůlkou

V průběhu výstupu a přepnutí na sjezd freetouringové vázání Vipec můžete ovládat jen hůlkou bez toho, abyste se museli ohýbat - o to víc si váš den v horách příjemně užijete. Brzda se zablokuje automaticky po přepnutí do chůze.

Pohodlné přepínání ze sjezdu do výstupu bez vypnutí lyžáku

Vipec EVO 12 pohodlně přepnete ze sjezdu do chůze hůlkou - odsunete patu dozadu a můžete začít s výstupem. Toto oceníte při hřebenových túrách, krátkých pasážích sjezdu v průběhu výstupu, když je bezpečnější na pásech si zapnout patu do sjezdové pozice. U většiny TLT vázání musíte pro přepnutí do sjezdu lyžák vypnout ze špičky i paty a znovu zapnout do vázání, což je nekomfortní. Vipec vám svým komfortním ovládáním ušetří mnoho času a nervů.

Lehčí a pevnější polymery, na které se můžete spolehnout

Freetouringové vázání Vipec je z polymerů vyrobených ve Švýcarsku.

 • odolné vůči teplotám pod -65 °C
 • jsou pružnější než ocel, proto se neohnou ani nezlomí, ale při nárazu zapruží
 • polymery používá Fritschi už víc jak 30 let a neustále je inovuje

Aby vám firma Fritschi mohla garantovat spolehlivost a dlouhou životnost všech skialpových a freeridových vázání, jsou vázání vyvinuté ve vlastním vývojovém centru, které sídli v Bernských alpách. Zde vývojáři Fritschi testují vlastnosti v drsných podmínkách čtyřtisícových vrcholů  během celého roku.

Bezúdržbové vázání bez utemovanéhu sněhu

Skialpové vázání Vipec EVO 12 je navržené tak, aby se do něho nedostal sníh, který by se mohl utlačit a přeměnit v led. Proto vázání funguje spolehlivě v jakémkoliv sněhu a teplotě.

Nastavitelné piny na jakýkoli lyžák

Lyžáky nemají normu a proto je šířka špiček jiná u různých modelů a výrobců. Vipec má jeden pin nastavitelný a proto čelisti nastavíte na jakoukoli šířku lyžáku. Nemusíte mít strach, až budete měnit lyžáky za nové - hroty na Vipec nastavíte přesně i na své nové. S nastavením vázání na jinou délku skeletu také nebudete mít problém, patu vázání posunete až o 25 mm.

Převrtáte na jakékoli lyže

Vipec má jednoduše vyměnitelnou brzdu a díky tomu vázání navrtáte na jakékoliv lyže s rozdílnou šířkou, než na jakou jste původně lyže kupovali

Nastavitelné stoupací železa, které nasadíte bez vypnutí lyžáky

Stoupací železa - “harscheizny” na vázání Vipec vám zjednoduší výstup:

 • nasadíte je bez toho abyste se vypínali z vázání, což oceníte na zledovatělém svahu, kde jsou mačky na vázání potřeba
 • mačky jsou jednoduše nastavitelné podle výšky podpatěnky tak, abyste zabírali i ve třetí nejvyšší poloze - to vám jiné vázání neumožní
 • jako doplněk můžete použít ocelové bezpečnostní lanko a jednoduše brzdy demontovat

Parametry:

 • Hmotnost: 500 g
 • Vypínací síly: 5-12 DIN
 • Brzdy: 80 ,90, 100, 110, 120 mm
 • Podpatěnka: 3 polohy
 • Posun paty: 25 mm

Produktové videa a video návody

Pásy

Chceš vzít nové stoupací pásy, rovnou je nalepit na lyže a vyrazit, už žádné ořezávání? Inovované pásy Pilus light přesně sednou na tvoje lyže od black crows a ty můžeš začít svůj výstup vzhůru.

Elegantní designovaný černo-žlutý stoupací pás, který je přesně připraven pro tvoje lyže od black crows. Obsahuje 70 % mohairu a 30 % syntetického materiálu pro skvělý skluz a dlouhou životnost. Nová The super Light membrána a efektivní lepidlo, dělají z těchto pásů nepostradatelného pomocníka pro tvoje výstupy. Otestovány v suchém prašanu i mokrém firnu. Vyrobeny v Rakousku a vysoce resistentní proti vodě bez použití PFC, lehké, kompatní, dodávané ve vaku a se separační fólií pro snadné nošení a skladování.

Pásy nabité technologií

 • 70 % mohair, 30 % syntetika - pro výborný skluz a dlouhou životnost
 • Polyamidová elastická přezka - pevně uchytí pás na patce lyže - pás se nebude shrnovat nebo klouzat při traverzu
 • Ocelové oko - jistě uchytí pás ve špičce přesně na místě
 • Bezúdržbové lepidlo - nemusíte stále nanášet nové lepidlo, které pevně drží i ve velmí nízkých teplotách
 • Tvarované a oříznuté přesně na lyži - už žádné ořezávání - pás perfektně kopíruje tvar lyže
 • Předtvarované pro lyže:        
  • Solis (173/180)
  • Ferox freebird (170/176/181/186)
  • Corvus freebird (176/183/188)
  • Navis freebird (167/173/179/185)
  • Camox freebid (160/166/172/183/188)
  • trim-to-fit 135 mm x 190 cm
  • trim-to-fit 120 mm x 185 cm

Stav opotřebení

Tento set pochází z našeho test centra. Opotřebení jsme se rozhodli vyměřit v počet dnů, kdy byly lyže fyzicky užívány. Všechny lyže prošly po sezoně profesionálním servisem.

 1. Zánovní – lyže je ježděna 3 až 5 dní
 2. Používané – lyže je ježděna 7 až 14 dní
 3. Déle používané – lyže je ježděna více jak 20 dní

Vlastnosti produktu

Materiál
Stoupací vrstva: Mixmohair
Přilnavá vrstva: lepidlo
Materiál: titanal, Nylon, Mohair, carbon, sklolaminát , Paulowniové dřevo
Funkční prvky
Počet podpatěnek: 2
pinové vázání: Ano
Rádius: 17m
Vázání
Bezpečnostní špička: Ano
Bezpečnostní pata: Ano
DIN: 5-12
Konstrukce
Twintip: Ne
titanálová výztuha: Ano
Rozměry a hmotnost
šířka střed: 9,6cm
Barva
Barva detailní: Red
Nastavení a bezpečnost
Nastavování vypínacích sil: Ano
Rozpětí nastavení vázání: 285-345mm
Ostatní
Stav opotřebení: lyže byly ježděny 3 až 5 dní – po servisu
Typ zboží: Použité

Aktivity

Produkt je díky svému provedení vhodný na následující disciplíny a aktivity:
 • Skitouring
 • Skialpinismus
 • Freetouring
Na začátek stránky

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.