•  

Camox Patrol 2019/20

EAN (čárový kód): 3662481023830
Do Věrnostního programu za nákup získáš 807,01 bodů

Speciální skialpinistická lyže určená pro horské služby. Výborné jízdní vlastnosti a šířku oceníš v různých druzích sněhu. Hmotnost umožňuje rychlý výstup při záchraně.

Materiál:
Carbon, Titanal, Paulowniové dřevo, Sklolaminát
twintip:
ne
titanálová výztuha:
ano
šířka střed:
9,1cm
rádius:
17m
více

Barva:
velikost:
163 cm
171 cm
178 cm
183 cm
Aktivity:

Není skladem

Místo vyzvednutí
Datum zapůjčení

Camox Patrol 2019/20

Skialpová lyže Camox Patrol se odlišuje od civilního Camox Freebird zvýšenou odolností určenou na každodenní použití v průběhu celé sezóny. Široké hrany, hrubší skluznice a speciální povrchová fólie výrazně prodlužují životnost lyže i při častých servisech. Univerzální šířka 97 mm a nízká hmotnost ti ušetří mnoho sil při nástupu u pozemní záchrany nebo při pátrací akci. Během sjezdu je lyže klidná a lehko ovladatelná a výborně plave v měkkém sněhu, ale zároveň má skvělý grip na tvrdém nebo zledovatělém sněhu.

Zážitek z jízdy v prašanu i tvrdém sněhu

Pokud hledáš ideální lyži na skialp i freeride, je 97 mm pod středem tvoje ideální šířka. V měkkém sněhu vytváří dostatečný tlak, který tě neutopí, a z každé jízdy vytěží maximální zážitek, který si díky snadné ovladatelnosti vždycky užiješ. Rocker a dlouhá špička zlepšují vztlak a dodávají lyži stabilitu, lyže se nekouše ani v přefoukaném sněhu.

Měkčí špička, patka a celkově vyladěná tuhost zajistí, že se ti lyže nezařízne do měkkého sněhu, ale zůstane plavat na povrchu. Tuhý střed zabezpečí stabilitu na ledě.

  • Šířka 97 mm – univerzální šířka, dostatečný vztlak – nebudeš se bořit v hlubokém sněhu.
  • Progresivně měkká špička a pata – lyže se prohne a vyplave na povrch sněhu.
  • Rádius 18 m – při přímé jízdě a dlouhých obloucích se lyže nekouše.
  • Classic camber ve středu – vytváří výborný vztlak a tvojí jízdě dá potřebnou lehkost i dynamiku.

 

Dobrý grip ti dodá jistotu během náročných sjezdů i při rychlé jízdě v dlouhých obloucích

Správný poměr mezi podélnou a příčnou tuhostí je klíčem k tvojí stabilitě a snadné ovladatelnosti lyží black crows. To si při konstrukci modelu dobře uvědomoval i Julien Regnier, který v zájmu tvé stability a bezpečí vložil do lyže camox patrol následující prvky –

  • Středně dlouhý camber – dostatečný kontakt lyže se sněhem – hrana dobře drží v rychlosti.
  • Jádro z topolu – dodá tvé jízdě dynamiku a umožní ti rychlý přechod do dalšího oblouku.
  • Rádius 18 m – při přímé jízdě a dlouhých obloucích se lyže nekouše.

Camox Patrol ti ušetří mnoho sil při náročných záchranách

V horách potřebuješ ušetřit každý gram aby jsi ušetřil síly při nástupu. Při zachování skvělých jízdních vlastností na tvrdém zledovatělém sněhu jsou skialpové lyže Camox Patrol, díky jádru z Paulownie a topolu překvapivě lehké 1600 g. Během výstupu šířka 97 mm nevytváří vysoké tření, ale v měkkém sněhu se nebudeš hluboko bořit a tak ti lyže ušetří síly a zrychlí tvůj postup.

Garance spokojenosti

Na black crows si jízdu užiješ za každých sněhových podmínek

Bruno Compagnet a Camille Jaccoux, dvě ikony závodního světa freeridingu, závodů Freeride World Tour. Bruno – první Evropan, který kdy vyhrál Freeride World Championship na Aljašce. Camille – bývalý člen Francouzské lyžařské reprezentace, dublér Jamese Bonda. Potkali se v Chamonix a jednou večer u piva se shodli na tom, že na trhu prostě chybí lyže, se kterými by sjeli z Aigulle du Midi až do Chamonix. Takové, které by skvěle fungovaly na všech typech sněhu, které jsou pro evropské svahy typické – od tvrdého, sfoukaného svrchu, přes prašan až po mokrý firn v dolině.

Rok nato představili první lyže corvus, které pod značkou black crows přinesly freeridovému světu zcela unikátní tvar a s ním i nový standard. Zavázali se k tomu, že každá jedna lyže musí splňovat podmínky skvělých jízdních vlastností na všech typech sněhu.

Lyže black crows pro dokonalý zážitek z jízdy

Příčinou vynikajících jízdních vlastností celé kolekce lyží black crows je především jejich unikátní tvar. Lyže jsou dokonale vyladěné na základě mnohaletých zkušeností a neustálého testování prototypu každé lyže přímo v horských podmínkách Chamonix, které trvá 2–3 sezóny. Alchymie jejich výroby spočívá ve vyvážené kombinaci profilu, flexe, vykrojení lyže a použitých materiálů.

Za unikátním tvarem lyží black crows stojí Julien Regnier – olympijský finalista z Nagana, který je v současné době považovaný za nejlepšího shapera lyží na světě. Spolu s týmem dalších skvělých jezdců vytrvale pracuje na tom, aby lyže black crows s každou novou kolekcí dostaly k už tak výborným jízdním vlastnostem něco navíc.

Osobitý design, který nezestárne

Když ti vedle sebe položíme první lyži corvus z roku 2007 a k ní kousek z poslední kolekce, jen těžko uhádneš, která z nich je stará a která nová. Lyže black crows jsou zkrátka nadčasové, nestárnou, byly a budou elegantní a ty se s nimi nikdy neztratíš v davu.

Za jejich jedinečným stylem stojí prestižní pařížské designérské studio Yorgom Tloupasom, které je současně jedním ze zakladatelů značky. Jejich kolekce 17/18 byla zahrnuta do sbírky Muzea moderního umění v Paříži.

Lyže a lyžování je o lidech, horách, emocích a zážitcích.

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.