• Sleva 40 %
 • Outlet

Corvus 2018/19

Black Crows
3662481025230

Corvus 2018/19

Black Crows

Pokud si ujíždíš na vysoké rychlosti, miluješ divokou jízdu a náročné sjezdy, lyže black crows corvus by ti v zimní výbavě neměly chybět. Historicky první model black crows se pyšní dvěma titanalovými pláty a vyniká perfektní ovladatelností. 

Barva
Black
Velikost
183
188
EAN: 3662481025230
18 290 Kč

10 974 Kč

Poštové zdarma od 999 Kč / 44 €
Zboží bude doručeno v úterý 13. 6.

Cena od

/ den

Při zápůjčce na 3 a více dnů
se nepočítá první a poslední den zápůjčky.

Vlastnosti produktu

Konstrukce
Twintip: ano
Titanalové zpevnění: ano
Funkční prvky
Rádius: 21m
Rozměry a hmotnost
Hmotnost páru bez vázání: 3900g
Materiál
Materiál: titanal, Topol
Rozměry a hmotnost
Délka lyže: 188,2cm
Ostatní
Kolekce: 2018/19

Popis produktu

Corvus 2018/19

Tuhle jízdu si užiješ na plný plyn, bez kompromisu a rozhodně se nebudeš šetřit. Vychutnáš si strmé svahy, náročnou jízdu mezi skalami i vysokou rychlost při dojezdu. A corvus u toho bude s tebou. Legendární model lyží black crows vyniká extrémní stabilitou, silným gripem a rychlou ovladatelností, kterou získal díky dvěma titanalovým plátům a tvarem reverse camber s plochým středem. I ve vysoké rychlosti oceníš klid lyže, která bez váhání poslechne každý tvůj impuls na změnu směru. Pokud od jízdy očekáváš opravdu hodně, tahle lyže ti to splní.

Stabilita v rychlosti ti otevře nové možnosti 

 • Dva 120cm titanalové pláty – absorpce vibrací, podélná tuhost lyže, vysoká torzní tuhost – ve vysoké rychlosti ti Corvus dodá jistotu a stabilitu v oblouku.
 • Rádius 21 m – lyže je klidná – vedení oblouku bude přesně podle toho, jak si přeješ, aniž by tě lyže nutila do přílišné aktivity.
 • Jádro z topolu – ideální tuhost a pružnost – komfort a stabilita ti umožní rychlejší a dynamičtější jízdu.
 • Rovná lyže pod středem – zabezpečuje dostatečně účinnou hranu a silný grip – pokud si chceš užít dlouhý oblouk s velkým radiusem, lyže tě povede stabilně a s dostatečnou oporou pod středem.

Náročná místa zvládneš jistě a dynamicky  

 • Reverse camber – jakmile nakloníš lyži na hranu, okamžitě na tvůj impuls zareaguje i bez nutnosti většího tlaku, což oceníš hlavně v úzkých místech.
 • Dlouhá aktivní hrana – čím více se nakloníš, o to větší aktivní hrana je – vysoká stabilita na strmých svazích.
 • Progresivně obměkčená flex ke špičce a patě – i přes náročné pasáže přejedeš dynamicky a bezpečně.

Zajezdíš si naplno, ať už budou podmínky jakékoliv

 • Šířka 107 mm – ideální šířka pro dostatečný vztlak v hlubokém sněhu a pro rychlé přehranění na tvrdém sněhu – nepřekvapí tě ani změna sněhu a každou chvíli na svahu si maximálně užiješ.
 • Reverse camber – opačné prohnutí lyží – lyži stačí naklopit a zatáčí v prašanu, mokrém firnu i na tvrdém podkladu přesně tak, jak chceš.
 • Měkčí špička – vztlak tě i v hlubokém sněhu vynese na povrch, což tobě efektivně zvýší tvoji rychlost a lyžím ovladatelnost.

Legenda ze Chamonix 

Corvus byl vůbec první lyží, kterou black crows poslali do světa. Zakladatelé Bruno a Camille ji navrhli původně pro sebe, protože na trhu nenašli lyži, na které by mohli jezdit rychle a agresivně na všech typech sněhu. Tohle DNA si sebou corvus nese i dnes a tobě splní všechny požadavky – stejně jako Brunovi a Camillovi.

 

Garance spokojenosti

Na black crows si jízdu užiješ při všech sněhových podmínkách

Bruno Compagnet a Camille Jaccoux, dvě ikony závodního světa freeridingu, závody Freeride World Tour. Bruno – první Evropan, který kdy vyhrál Freeride World Championship na Aljašce. Camille – bývalý člen Francouzské lyžařské reprezentace, dublér Jamese Bonda. Potkali se v Chamonix a jednou večer u piva se shodli na tom, že na trhu prostě chybí lyže, se kterými by sjeli z Aigulle du Midi až do Chamonix. Takové, které by skvěle fungovaly na všech typech sněhu, které jsou pro evropské svahy typické – od tvrdého, sfoukaného svrchu, přes prašan až po mokrý firn v dolině.

Rok nato představili první lyže corvus, které pod značkou black crows přinesly freeridovému světu zcela unikátní tvar a s ním i nový standard. Zavázali se k tomu, že každá jedna lyže musí splňovat podmínky skvělých jízdních vlastností na všech typech sněhu.

Lyže black crows pro dokonalý zážitek z jízdy

Příčinou vynikajících jízdních vlastností celé kolekce lyží black crows je především jejich unikátní tvar. Lyže jsou dokonale vyladěné na základě mnohaletých zkušeností a neustálého testování prototypu každé lyže přímo v horských podmínkách Chamonix, které trvá 2–3 sezóny. Alchymie jejich výroby spočívá ve vyvážené kombinaci profilu, flexe, vykrojení lyže a použitých materiálů.

Za unikátním tvarem lyží black crows stojí Julien Regnier – olympijský finalista z Nagana, který je v současné době považovaný za nejlepšího shapera lyží na světě. Spolu s týmem dalších skvělých jezdců vytrvale pracuje na tom, aby lyže black crows s každou novou kolekcí dostaly k už tak výborným jízdním vlastnostem něco navíc.

Osobitý design, který nezestárne

Když ti vedle sebe položíme první lyži corvus z roku 2007 a k ní kousek z poslední kolekce, jen těžko uhádneš, která z nich je stará a která nová. Lyže black crows jsou zkrátka nadčasové, nestárnou, byly a budou elegantní a ty se s nimi nikdy neztratíš v davu.

Za jejich jedinečným stylem stojí prestižní pařížské designérské studio Yorgom Tloupasom, které je současně jedním ze zakladatelů značky. Jejich kolekce 17/18 byla zahrnuta do sbírky Muzea moderního umění v Paříži.

Lyže a lyžování je o lidech, horách, emocích a zážitcích.

 

Vlastnosti produktu

Konstrukce
Twintip: ano
Titanalové zpevnění: ano
Funkční prvky
Rádius: 21m
Rozměry a hmotnost
Hmotnost páru bez vázání: 3900g
Materiál
Materiál: titanal, Topol
Rozměry a hmotnost
Délka lyže: 188,2cm
Ostatní
Kolekce: 2018/19

O značce

Black Crows

Nezávislá francouzská značka z Chamonix vytvářející jedinečné lyže a oblečení obsesivního designu a nekompromisních vlastností.

Na začátek stránky
logo

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.