Corvus Freebird 2019/20

Black Crows
3662481033136

Corvus Freebird 2019/20

Black Crows

Pokud ti extrémně záleží na jízdních vlastnostech, chceš si sjet dokonalou vlastní linku a nebojíš se růžové, lyže Black Crows Corvus freebird jsou tu přesně pro tebe. 

EAN: 3662481033136
19 990 Kč

18 991 Kč

Zboží již není k dispozici
Cena od

/ den

Při zápůjčce na 3 a více dnů
se nepočítá první a poslední den zápůjčky.

Vlastnosti produktu

Rozměry a hmotnost
šířka střed: 10,9cm
Šířka středu: 10,9cm
Funkční prvky
Rádius: 21m
Materiál
Materiál: karbon, paulovnie, sklolaminát, Topol

Popis produktu

Corvus Freebird 2019/20

Chceš jít vlastní cestou a nehodláš dělat kompromisy v jízdních vlastnostech? Pak si jízdu na corvus freebird – odlehčených freeridových lyžích – perfektně užiješ. Umožní ti výstup daleko od rozježděných středisek, i při rychlé jízdě tě potěší stabilitou a snadnou ovladatelností. Kříženec freeridu se skialpinismem, který klame barvou. Model corvus je vůbec nejtvrdší lyže s těmi nejlepšími jízdními vlastnostmi z Freebird kolekce, která uspokojí i tvoje nejnáročnější požadavky. Vyzkoušej a uvěříš.

Ideální lyže do Chamonix, Verbier i na Chopok 

S lyžemi corvus freebird si vychutnáš ty nejdelší a nejstrmější sjezdy, ke kterým často vede cesta přes náročný terén. 109 mm pod patou tě podrží i v hlubokém sněhu a ty budeš s lehkostí střídat oblouk za obloukem. Jako dobrý lyžař oceníš perfektní stabilitu v rychlosti.

I na tvrdém sněhu se budeš cítit jistě

Dojezdy po sjezdovkách už pro tebe nebudou nutné zlo, ale ideální terén na dlouhé oblouky i ve vysoké rychlosti, které ti napumpují do žil další dávku endorfinu. Vděčit za to budeš –

 • Karbonové výztuži po celé délce – torzní tuhost – lyže drží v oblouku i na tvrdém sněhu.
 • Jádro z topolu a paulownie – topol dodává stabilitu, tuhost a absorbuje vibrace.
 • Výztuž ze sklolaminátu – zvyšuje torzní tuhost a chrání lyže před poškozením – lyže má vysokou životnost, během které si stále udržuje výborné jízdní vlastnosti.
 • Výztuž pod vázáním ze sklolaminátu a karbonu – absorbuje vibrace a lyže díky tomu zůstává stabilní i při přechodu nerovností – ve vysoké rychlosti je lyže klidná.

Snadná jízda a ovladatelnost i ve vysoké rychlosti 

Znakem lyží black crows je především jednoduchá ovladatelnost za jakýchkoliv sněhových podmínek. Tyto vlastnosti zajišťuje jejich unikátní krojení a profil lyže, za jehož podobou stojí vynikající konstruktér Julien Regnier. Kromě toho se lyže Corvus Freebird pyšní –

 • Rockerem 40 cm 22% – i na tvrdém sněhu zůstává lyže hravá a v hlubokém sněhu krásně plave.
 • Zvednutou patkou – zkracuje aktivní hranu, umožňuje snadný pivoting – jednoduše a rychle změníš směr nebo zastavíš.
 • Prodlouženou špičkou a patkou – zkrácené vykrojení dává lyži hravost, na tvrdém podkladu ani v měkkém sněhu se lyže nekouše a jistě vede.
 • Dlouhým camberem pod středem lyže – dává lyži stabilitu a dobrý kontakt hrany se sněhem – i ve volném terénu se budeš cítit jistě.

Garance spokojenosti

Na black crows si jízdu užiješ při všech sněhových podmínkách

Bruno Compagnet a Camille Jaccoux, dvě ikony závodního světa freeridingu, závody Freeride World Tour. Bruno – první Evropan, který kdy vyhrál Freeride World Championship na Aljašce. Camille – bývalý člen Francouzské lyžařské reprezentace, dublér Jamese Bonda. Potkali se v Chamonix a jednou večer u piva se shodli na tom, že na trhu prostě chybí lyže, se kterými by sjeli z Aigulle du Midi až do Chamonix. Takové, které by skvěle fungovaly na všech typech sněhu, které jsou pro evropské svahy typické – od tvrdého, sfoukaného svrchu, přes prašan až po mokrý firn v dolině.

Rok nato představili první lyže corvus, které pod značkou black crows přinesly freeridovému světu zcela unikátní tvar a s ním i nový standard. Zavázali se k tomu, že každá jedna lyže musí splňovat podmínky skvělých jízdních vlastností na všech typech sněhu.

Lyže black crows pro dokonalý zážitek z jízdy

Příčinou vynikajících jízdních vlastností celé kolekce lyží black crows je především jejich unikátní tvar. Lyže jsou dokonale vyladěné na základě mnohaletých zkušeností a neustálého testování prototypu každé lyže přímo v horských podmínkách Chamonix, které trvá 2–3 sezóny. Alchymie jejich výroby spočívá ve vyvážené kombinaci profilu, flexe, vykrojení lyže a použitých materiálů.

Za unikátním tvarem lyží black crows stojí Julien Regnier – olympijský finalista z Nagana, který je v současné době považovaný za nejlepšího shapera lyží na světě. Spolu s týmem dalších skvělých jezdců vytrvale pracuje na tom, aby lyže black crows s každou novou kolekcí dostaly k už tak výborným jízdním vlastnostem něco navíc.

Osobitý design, který nezestárne

Když ti vedle sebe položíme první lyži corvus z roku 2007 a k ní kousek z poslední kolekce, jen těžko uhádneš, která z nich je stará a která nová. Lyže black crows jsou zkrátka nadčasové, nestárnou, byly a budou elegantní a ty se s nimi nikdy neztratíš v davu.

Za jejich jedinečným stylem stojí prestižní pařížské designérské studio Yorgom Tloupasom, které je současně jedním ze zakladatelů značky. Jejich kolekce 17/18 byla zahrnuta do sbírky Muzea moderního umění v Paříži.

Lyže a lyžování je o lidech, horách, emocích a zážitcích.

Vlastnosti produktu

Rozměry a hmotnost
šířka střed: 10,9cm
Šířka středu: 10,9cm
Funkční prvky
Rádius: 21m
Materiál
Materiál: karbon, paulovnie, sklolaminát, Topol

Aktivity

Produkt je díky svému provedení vhodný na následující disciplíny a aktivity:
 • Freetouring
  Freetouring

O značce

Black Crows

Nezávislá francouzská značka z Chamonix vytvářející jedinečné lyže a oblečení obsesivního designu a nekompromisních vlastností.

Recenze

Klára Janoušková

Klára Janoušková

Ambassador

Odlehčené skialpové lyže pro prašanové dny. Když jsou dobré podmínky, tak nejradši jezdím ve stylu "climb to ski" a ten kompromisům nedává prostor. Corvus se 109 mm pod patou jsou proto dobrým základem pro každého, kdo nechce jen chodit, ale především jezdit.

Klára Janoušková

Klára Janoušková

Ambassador
Na začátek stránky
logo

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.