•  

Coshee 2

Wild Country
5060650816821

Coshee 2

Wild Country

Velmi lehký stan s dvěma vchody s předsíňkami, který postavíte za chvilku a můžete se na něho spolehnout i v silném větru. Vhodný na turistiku, cyklistiku, motorky a cestování.

Barva
Green
EAN: 5060650816821
5 490 Kč

5 215 Kč

Cena od

/ den

Při zápůjčce na 3 a více dnů
se nepočítá první a poslední den zápůjčky.

Vlastnosti produktu

Rozměry a hmotnost
Sbalený rozměr: 42 x 15cm
Počet osob: 2
Maximální hmotnost: 2000g
Funkční prvky
Předsíňka: Ne
Počet vchodů: 2
Typ vchodu: půlmoskytiéra
Easy pitch: Ano
Easy pack: Ano
Materiál
Materiál tropika: Stormtex P4000FR
Podlážka: Aqua Stop P5000
Vodní sloupec tropika: 4000mm
Vodní sloupec podlážky: 5000mm
Materiál: Nylon
DWR (Durable Water Repellent): Ano
Konstrukce
Počet prutů: 2
Počet kolíků: 10
Typ prutů: Superflex slitina
Typ kolíků: čepová ocel

Popis produktu

Coshee 2

2-3 místný stan dvěma vchody a prostornými předsíňkami po celé délce stanu, kam schováte za nepříznivého počasí všechno svoje vybavení. Tunelová konstrukce z duralových prutů je velmi lehká, jednoduše postavitelná a odolná proti větru. Stan postavíte dříve, než se vám ohřeje voda na čaj - asi za cca 3 minuty. Coshee 2 je ideální pro turisty a cyklisty, kteří mají rádi dlouhé přechody a túry na lehko a potřebují se na stan spolehnout i za špatného počasí. Zabalený stan je velmi malý a zabere vám místo v batohu asi jako 2 l Coca Cola.

Stan budete mít postavený dříve, než se vám ohřeje voda na jídlo!

Tunelová konstrukce ze dvou prutů je velmi jednoduchá na postavení. Vnitřní a venkovní stan postavíte najednou, což výrazně urychlí a zjednoduší jeho postavení. Při jeho postavení, které trvá cca 3 min, nemusíte ani přemýšlet - jednoduchost stavby umožňuje barevné označení prutů, tunelů a poutek a díly prutů a náběhy do sebe sami zapadají. Stavba stanu Coshee je radost! 

Lehký stan na těžké túry

Díky lehké tunelové konstrukci a lehkému materiálu s vysokou pevností je stan Coshee lehčí a menší než 2 l Coca Coly. Nízkou hmotnost a velmi malý objem oceníte na dlouhých a náročných přechodech hřebenů nebo dlouhých etapách na kole nebo motorce. Wild Country Coshee Micro je stan pro každého, kdo chce šetřit síly díky minimální váze batohu.

Stan, na který se můžete spolehnout i v silném větru.

 • Předtvarované Superflex pruty z leteckého temperovaného duralu 7001 T6 s příměsí Skandia neprasknou
 • Tvar tunelu se sníženou jednou stranou obtéká vzduch bez odporu a vibrací, vy se pohodlně vyspíte
 • Nízký stan, který nevyčnívá nad terén a vítr ho jen pohladí, vám zabezpečí klidný spánek
 • Kombinace uchycení prutů v tunelech a pomocí háčků zabezpečí rozložení tlaku větru na celou délku prutů, což zabezpečuje odolnost stanu

Malý stan, velké zážitky

Za víc jak 30 roků ví Terra Nova Equipment jak vyrobit ty nejmenší a nejlehčí stany na světě. Klíč je ve správném poměru různých druhů vláken materiálu venkovního a vnitřního stanu, což zabezpečuje minimální hmotnost při dostatečné pevnosti, ale také minimum švů, unikátní zátěry, anebo pruty z krátkých dílů a ušlechtilých materiálů. Stan Wild Country Coshee 2 z dílny Terra Nova vám v batohu zabere minimum místa, díky čemu si můžete sebou raději vzít teplejší spacák.  

Komfortní spánek bez vlhka a dusna

V průběhu teplých nocí oceníte důmyslné odvětrávání pomocí větracích otvorů ze síťoviny, která zvýší proudění vzduchu díky čemu se pohodlně vyspíte. Chytré umístění ventilačních otvorů ve stanu vytváří komínový efekt, vzduch tak cirkulací eliminuje kondenzaci vodních par. Ve stanu se tak nedrží vlhkost a vy se budete cítit komfortně a ráno vstanete odpočinutí. Větrací otvory jsou regulovatelné a tak si můžete regulovat teplotu ve stanu, aby vám nebylo teplo ani zima. Díky dobré ventilaci se stan rychle vysuší a vy ho můžete rychle sbalit suchý.

Velké předsíňky, v kterých si uvaříte i za špatného počasí

Velké předsíňky po celé délce stanu jsou dostatečně prostorné tak, abyste si v ní uvařili, když čekáte na dobré počasí. Při dlouhých přechodech v horách se potřebujete dobře vyspat, proto všechno vybavení pohodlně uložíte do předsíňky a ve stanu vám zůstane dostatek místa na komfortní spánek. Stan má povrchový materiál s nehořlavou úpravou a množství vnitřních kapes na vaše drobnosti.

Garance nepromokavosti

Materiál Stormtex má polyuretanový zátěr a podlepené švy, které mu zaručují nepromokavost. Podlaha stanu má zvednuté stěny, což vytváří jakousi vanu, která zabezpečuje, že voda nebo sníh nevnikne dovnitř stanu. Venkovní stan dosahuje až k zemi aby stan nepodfoukl silný vítr a v zimě se pod venkovní plášť nedostal sníh. Nemusíte se obávat jestli je vodní sloupec 6000 mm dostatečný, Terra Nova vám na základě více jak 30 letých zkušeností garantuje, že stan Coshee vám nepromokne. Všechny stany Wild Country mají ‘’Waterproof Guarantee“!

Parametry

 • Pro počet osob: 2-3
 • Využití stanu: 3 sezóny
 • Určení: turistika, cyklistika, motorky, cestování
 • Výhody: lehký, malý po sbalení, dva vchody s předsíňkami, jednoduché postavení
 • Minimální hmotnost: 1,9 kg
 • Maximální hmotnost: 2,0 kg
 • Sbalený rozměr: 42 x 14 cm
 • Čas postavení: 3 min

Garance spokojenosti

4 testy aby Vás stan nezklamal

Každý stan, než se dostane na pult v prodejně, je otestovaný na konci výroby. V průběhu vývoje musí projít každý model stanu testy v laboratoři i v terénu. Testované jsou materiály venkovního i vnitřního stanu na pevnost v tahu, nepromokavost a odolnost proti UV záření. Pruty jsou testované na pevnost v ohybu. Venkovní stan je vyrobený z polyesteru s chemickou úpravou proti degradaci UV zářením.

Stany Terra Nova a Wild Country získali množství ocenění, které garantují naši schopnost vyrábět nejlepší stany na trhu:

 • Zápis v Guinnessově knize rekordů
 • Množství ocenění Best in Test
 • Množství ocenění Best in Class
 • Množství ocenění za nejlehčí stan na světě ve své kategorii
 • Stany jsou síni slávy prestižního magazínu Trail Magazin
 • Ocenění - Trail Magazin, Outdoor Industry Award, Alpin Magazín, Trek and Mountain magazin, The Great Outdoors,...

Stany Terra Nova se dlouhodobě používají na náročných expedicích v polárních oblastech, Himalájích, ale i při adventure závodech. Dnes používá stany Terra Nova neúspěšnější slovenský výškový horolezec Peter Hámor a vybrala si je Slovenská Expedice na Dhaulágirí.

Záruka a opravy

Na stany Terra Nova poskytujeme doživotní záruku na výrobní vady a vady materiály. Stany Wild Country mají dvouletou záruku.

Firma Terra Nova Equipment vyhrála stany pod značkou Terra Nova a Wild Country víc jak 30 let. Část výroby stále probíhá v Anglii v Derbyshire, kde má vlastní laboratoře i venkovní testovací centrum. Díky výrobě v Anglii jsme schopni váš stan při poškození opravit a poskytnout všechny náhradní díly.

Vlastnosti produktu

Rozměry a hmotnost
Sbalený rozměr: 42 x 15cm
Počet osob: 2
Maximální hmotnost: 2000g
Funkční prvky
Předsíňka: Ne
Počet vchodů: 2
Typ vchodu: půlmoskytiéra
Easy pitch: Ano
Easy pack: Ano
Materiál
Materiál tropika: Stormtex P4000FR
Podlážka: Aqua Stop P5000
Vodní sloupec tropika: 4000mm
Vodní sloupec podlážky: 5000mm
Materiál: Nylon
DWR (Durable Water Repellent): Ano
Konstrukce
Počet prutů: 2
Počet kolíků: 10
Typ prutů: Superflex slitina
Typ kolíků: čepová ocel

Aktivity

Produkt je díky svému provedení vhodný na následující disciplíny a aktivity:
 • Via ferrata
 • Turistika

O značce

Wild Country

Výrobce kvalitních ultralehkých, turistických, kempingových i rodinných stanů. Do vývoje může uplatnit více jak 80 let zkušeností s výrobou stanů.

Na začátek stránky

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.