•  

Cross Rider 18 Avabag

EAN (čárový kód): 4251422509107
Do Věrnostního programu za nákup získáš 223,25 bodů

Extrémně odolný a lehký lavinový batoh Cross Rider 18 je kompatibilní s malým a lehkým lavinovým systémem AVABAG. Lavinový systém není součástí balení.

Materiál:
Polyester
Lavinová kapsa:
ano
obvodový zip:
ne
páteřový chránič:
ne
objem batohu:
18l
připevnění vybavení:
SNB, hůlky, helma, cepín, lyže, sněžnice
Hmotnost lavinového systému:
690g
vyjímatelný lavinový systém:
ano
součástí batohu je lavinový systém:
ne
více

Barva:
velikost:
18l
Aktivity:

Skladem

doručení úterý 27. 10.

Místo vyzvednutí
Datum zapůjčení

Cross Rider 18 Avabag

Pro dokonalou jízdu panenským prašanem je občas potřeba zdolat nějaké ty metry navíc. Batoh ORTOVOX CROSS RIDER 18 AVABAG je přímo stvořen pro takovýto freetouring. Zároveň se jedná o nejlehčí model lavinových batohů AVABAG s hmotností 890 g (bez systému AVABAG). Skvěle přiléhá na tělo a jeho pěnová záda dobře drží a jsou pohodlná. Celý tvar batohu je navržen pro dokonalý a ničím neomezující požitek z jízdy. Samozřejmosti je možnost připnutí lyží, snowboardu, holí nebo cepínu. Kapsa pro lavinovou výbavu je oddělena od hlavní komory.

Na batoh připevníš vše důležité pro freeride a freetour:

 • lyže
 • SNB
 • hole
 • cepín
 • sněžnice
 • helmu

Parametry:

 • Objem: 18 l
 • Délka zad: regular
 • Šířka: 30 cm
 • Délka: 55 cm
 • Hloubka: 12 cm
 • Hmotnost batohu: 890 g
 • Součásti balení: batoh, přídavné popruhy, síťka na helmu

Komfortní nošení

Samotný batoh ORTOVOX CROSS RIDER 18 AVABAG váží velmi pouhých 890 g. 3D pěnový zádový systém, široký bederní pás a ergonomicky tvarované ramenní popruhy zajistí pohodlné nošení. Navíc jsou potaženy softshellem, aby se na batoh nelepil sníh. Bederní pás je vybaven kovovou přezkou, kterou snad rozepneš i jednou rukou a v rukavicích.

Vše po ruce

Hlavní kapsa má dvoucestný zip podél obvodu batohu, a tak se do něj dostaneš jako do kufru. Vše vidíš hned a nemusíš prohledávat celý batoh. Vnitřní prostor je světlý pro lepší orientaci za šera. V hlavní kapse se nachází natištěný návod na složení airbagu, poutko na plynovou bombičku a spona na rezervoár vody.

Kapsa na lavinové vybavení

V hlavní komoře jsou přihrádky na lavinové vybavení. Zip této kapsy je označen červeně a z vnitřní strany víka hlavní komory jsou všité přihrádky na lopatu, rukojeť a sondu a v případě nutnosti je vybalení nutných věcí pro lavinovou záchranu otázkou několika vteřin.

Kapsičky na drobnosti

Batoh má bederní kapsičku pro telefon nebo třeba kameru. Zkrátka aktivní vybavení, které potřebuješ mít po ruce. Na horní straně batohu se nachází dvě kapsičky pro klíče, doklady, anebo přídavné popruhy k batohu.

Kompatibilní s lavinovým systémem AVABAG

Lavinový systém AVABAG, vyrobený ve Švýcarsku, funguje na principu Venturiho efektu, který k funkci nepotřebuje žádnou elektroniku, je plně uzavřený a konstrukčně velmi jednoduchý. Nedochází tak k poškození ani korozi. Objem celého systému 1,8 l je menší než dvoulitrová láhev vody, ale hmotnost je takřka třetinová a to 690 g! Přesto, jak je systém je malý, má obrovskou sílu a velmi rychle naplní polštář (při testech dokázal nadzvednout i automobil). Díky jeho malému objemu budete mít vždy dostatek místa na své věci a nemusíte váhat, jestli si ho vezmete nebo necháte doma. Objem 18 litrů je objem batohu po odečtení objemu systému AVABAG.

Nač váhat

Extrémně lehký a extrémně odolný lavinový batoh ORTOVOX CROSS RIDER 18 AVABAG nabízí dostatek místa díky extrémně malému a spolehlivému systému AVABAG. Udávaný objem 18 litrů je po odečtení objemu lavinového batohu. CROSS RIDER 18 AVABAG je zkrátka ideální batoh na jednodenní freetouring či freeride.

Garance spokojenosti

ORTOVOX, lídr ve výrobě vybavení pro freeride, skialpinismus a vysokohorskou turistiku

30 let se ORTOVOX specializuje na náročné horské aktivity. Aby bylo dosaženo nejlepších funkčních vlastností a komfortu, jsou batohy vyvíjeny s fyzioterapeuty, a proto jsou tak pohodlné. ORTOVOX klade důraz na bezpečnost v každém produktu – chce, aby si lidé hory co nejvíce užili. Priorita při vývoji produktů je zaměřena na kvalitu, komfort, funkčnost a životnost, které jsou nadřazené ceně. To ocenili například i profesionální uživatelé jako horští vůdci nebo horská služba.

Nekompromisní pětiletá záruka

Batohy ORTOVOX jsou vyrobeny v nejvyšší kvalitě, a proto je řešení reklamace rychlé a na výrobní vady poskytuje celých pět let. Pokud objevíš výrobní vadu, čímž může být párající se šev, vnější žmolkování nebo nefunkční zip, stačí nám zboží poslat a my se postaráme o jeho opravu, výměnu nebo vrácení peněz. Pro pozáruční opravy má ORTOVOX vlastní servisní středisko, kde opraví jakýkoli produkt.

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.