•  

Cross Rider 20

EAN (čárový kód): 4250875277267
Do Věrnostního programu za nákup získáš 151,5 bodů

Extrémně lehký freetourový batoh výborně držící na zádech s možností připevnění veškerého potřebného vybavení.

Materiál:
Polyester
Počet kapes:
5
Bederní kapsa:
ano
úchyt rezervoáru vody:
ano
vstup přes záda:
ano
obvodový zip:
ne
vstup přes víko:
ne
páteřový chránič:
ne
bederní pás:
ano
objem batohu:
20l
připevnění vybavení:
2 cepíny, helma, SNB, hůlky, lyže
více

Barva:
velikost:
20 l

Není skladem

Místo vyzvednutí
Datum zapůjčení

Cross Rider 20

Model ORTOVOX CROSS RIDER 20 byl navržen přímo pro freetour. U batohu byla minimalizovaná hmotnost, aby tě zbytečně nezatěžoval (neunavoval) při stoupání. Komfort a volnost pohybu při sjezdu je zajištěna díky zádovému systému s límcem. Na batoh snadno a rychle připevníš veškeré freetouringové vybavení. Zároveň je batoh odolný, a navíc na něj máš 5 let záruku.

830 g bez kompromisů na komfortu a kvalitě

Hmotnost batohu ORTOVOX CROSS RIDER 20 se dostala na pouhých 830 g a to při zachování veškerého komfortu, kvality a funkčnosti. Batoh tě díky tomu nebude zbytečně zatěžovat při stoupání. Kompaktnost batohu umožňuje vzít batoh i na sjezdovku. Když započítáš variabilitu připevnění vybavení, máš tu velmi praktický a univerzální batoh pro všechny lyžařské aktivity.

Perfektně sedí a kopíruje tvůj pohyb

Batoh ORTOVOX CROSS RIDER 20 byl navržen pro rychlou jízdu i snadné šlapání. Celá konstrukce ramenních popruhů, zádového systému a bederního popruhu je navržena pro dokonalý pocit z jízdy:

 • Konstrukce batohu je tvořena tak, že není příliš hluboký, výška batohu nepřesahuje nosnou část zad a šířka batohu není větší než vaše záda.
 • Díky konstrukčnímu tvaru „krunýř“ (kdy ve batoh do oválu a není dole zploštělý) je těžiště batohu posunuto co nejblíže k těžišti tělu - proto tě batoh nerozhodí ani při náročné jízdě.
 • Zádový límec, který má přesah batohu, kvůli lepší fixaci, tě doslova obejme. Přesah začíná na krční části, pokračuje přes ramenní popruhy, dále k boční části zádového systému, na bederní pás a je zakončen na spodním okraji batohu. Zádový límec má tedy přesah po celém obvodu zad.
 • Široký bederní pás komfortně upevní batoh na těle a je pokryt softshellem, aby se na něj nelepil sníh.
 • Ramenní popruhy jsou také širší a pokryté softshellem.
 • Po obvodu celého zádového límce je zpevňovací a nosný lem. Díky němu je batoh odolnější na prodření, má vyšší nosnost a hmotnost batohu je rovnoměrně rozložena mezi ramena, záda a bedra.

Komfortní a pružný zádový systém

Na zádovém systému se podíleli fyzioterapeuti s vývojáři ORTOVOX, aby vytvořili co nejvhodnější systém právě pro freetourové aktivity. Proto je zádový systém tvořen měkkou konstrukcí pro volnost pohybu, šesti pěnovými zónami pokrytými softshellem a zádovým límcem s širokými popruhy pro stabilitu batohu na zádech.

Do hlavní komory se dostanete jako do kufru

Do hlavní komory se dostaneš dvěma způsoby. První vstup je klasický zepředu. Druhý vstup je zezadu jako do „kufru“. A to díky dvoucestnému zipu, který je po obvodu zádového systému. Batoh tedy položíš předkem do sněhu a otevřeš jeho záda. Má to tu výhodu, že se ti na záda batohu nenalepí sníh. Hlavní komora je zároveň bezpečnostní kapsa. Nalezneš v ní přihrádky na lavinové vybavení (lopatu i sondu). Je zde také síťovaná kapsička, poutko a přihrádka na rezervoár vody.

Praktické kapsy

Vnější kapsa slouží k odkládání věcí, které používáš nejčastěji (rukavice, čepici) - mokré vybavení je oddělené od suchého. V této kapse nalezneš také síťovanou kapsičku na drobnosti, které pak nemusíte hledat v batohu - peněženka, klíče. Kapsička na bederním pásu je vhodná na telefon, kameru, GPS navigaci a další vybavení, Batoh má i malou kapsičku na horní straně.

Připevníš všechno potřebné vybavení

Na batoh je možné připevnit veškeré freetourové vybavení. A to pomocí integrovaným poutkům, síťce, nebo přídavným popruhům připevníš:

 • lyže
 • SNB
 • sněžnice
 • cepíny
 • hole
 • helmu

Drobnosti, které oceníte

Batoh má pár drobností, na které když si zvyknete, tak nebudete chtít couvnout.

 • Světle zbarvený vnitřní prostor batohu. To napomáhá jednoduššímu hledání věcí i v šeru.
 • YKK® voděodolné zipy, které jsou použity na batohu, zachovávají suchý obsah.
 • Na hrudním popruhu naleznete červenou píšťalku.
 • Batoh má na kontaktních zónách (záda a popruhy) softshell - nelepí se na něj sníh.

Dostupný ve velikosti “S”

Základní varianta batohu je navržena pro lidi se zády dlouhými 42 až 50 cm. Batoh OROTVOX TOUR RIDER je však možné zakoupit i ve variantě pro ty z vás, kteří mají délku zad mezi 36 a 44 cm. Délka zad se počítá od 7. krčního obratle po horní část pánve. Nejedná se pouze o délku zad, ale také o tvar ramenních popruhů a přizpůsobení bederního pásu. Lépe padne a pevněji drží na zádech.

Freetouringový batoh pro náročné

Lehký, komfortní a pevný batoh na freetouring (freeride) ať už jezdíš na lyžích, snowboardu nebo jdeš na sněžnicích - to je ORTOVOX CROSS RIDER. Malý parťák, který tě při jízdě opravdu nerozhodí.

Parametry

 • Objem: 20 l
 • Délka: regular
 • Šířka: 31 cm
 • Výška: 54 cm
 • Hloubka: 14 cm
 • Kapsy: 5
 • Hmotnost batohu: 830 g
 • Hmotnost batohu se všemi popruhy: 860 g

Garance spokojenosti

ORTOVOX, lídr ve výrobě vybavení pro freeride, skialpinismus a skitouring

30 let se Ortovox specializuje na náročné horské aktivity. Aby bylo dosaženo nejlepších funkčních vlastností a komfortu, jsou batohy vyvíjeny s fyzioterapeuty. Proto jsou batohy ORTOVOX tak pohodlné. Ortovox klade důraz na bezpečnost v každém produktu - chce, aby sis svou oblíbenou aktivitu co nejvíce užili. Priorita při vývoji produktů je zaměřena na kvalitu, komfort, funkčnost a životnost, které jsou nadřazené ceně. To ocenili například i profesionální uživatelé jako horští vůdci nebo horská služba.

Nekompromisní 5letá záruka

Batohy ORTOVOX jsou vyrobeny v nejvyšší kvalitě, a proto je řešení reklamace jednoduché. Pokud objevíš výrobní vadu, ať už párající se šev, vnější žmolkování nebo nefunkční zip, stačí nám zboží poslat a my se postaráme o jeho opravu, výměnu, nebo vrácení peněz. Pro mimozáruční opravy má ORTOVOX vlastní servisní středisko, kde opraví vše.

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.