•  
 • Sleva 40 %
 • Outlet

Denim Pants

EAN (čárový kód): 4250875239616
Do Věrnostního programu za nákup získáš 155,7 bodů

Džíny na skály, nebo do divočiny? Proč ne, když kalhoty Ortovox DENIM jsou k tomu předurčeny.

Materiál:
Bavlna, Merino, Cordura®, Elastan, Lycra
Počet kapes:
6
více

Barva:
velikost:
XL
Aktivity:

Není skladem

Místo vyzvednutí
Datum zapůjčení

Denim Pants

Lezecké kalhoty s džínovým vzhledem, ve kterých se budete cítit komfortně a zároveň vypadat stylově. Elastický materiál s Merino vlnou a strečovým panelem v rozkroku zachová volnost pohybu a komfort z nošení. Ať už v přírodě, nebo na skalách, kalhoty Denim vás díky vlně udrží v suchu i teple, protože Ortovox Merino vlna hřeje i za mokra. Navíc jsou výborně prodyšné a budete vypadat stylově. 


KOMBINACE

Kalhoty jsou z velké části z bavlny, Lycry a z Merino vlny. Kombinace materiálů zachovává pružnost, a tak vás kalhoty nebudou na skále omezovat. Zároveň zůstávají kalhoty vzdušné a odolné. Zahřejí, odvedou vlhkost a neutralizují zápachy. Vlna je trvanlivá a díky tomu nepřicházejí kalhoty o své funkční vlastnosti ani po několika letech.


VOLNOST POHYBU

V rozkroku máte strečový materiál, který rozšiřuje váš rozsah pohybu a dovolí vám více, než běžné kalhoty. Zároveň je tento materiál vyztužený Cordurou, pro vysokou odolnost. Vyztužené jsou také namáhaná kolena, takže nemusíte mít obavy z klekání.


Vlna - materiál který nestárne a hřeje za mokra

Merino vlna je extrémně jemná a má výborné funkční vlastnosti. Přizpůsobuje se aktuálním podmínkám a hřeje, když je potřeba. Na druhou stránku v teple přestává hřát a mírně chladí. Využijete ji tak na treku v divočině, při lezení na skále i čase na horské chatě v lednu.

 • neutralizace zápachu

 • antibakteriální funkce

 • velký termoregulační rozsah

 • absorpce vlhkosti

 • nenáročnost údržby

 • příjemná na dotek

 • dlouhá životnost


Proč zrovna vlna neutralizuje pachy?

Důvod, proč k tomu dochází, je statický elektrický náboj, který vytváří nepříznivé prostředí pro rozmnožováni bakterií a keratin, který nepohlcuje pachy. Z toho důvodu je vlna ideální parťák i na vícedenní túry, kdy nechcete nést spoustu oblečení a zároveň neodpuzovat přátele. Oblečení stačí volně pověsit a další den si jej opět vzít na sebe.

Termostat

Vlněné oblečení se dá považovat za chytré oblečení. Přizpůsobuje se totiž aktuálním teplotním podmínkám. To díky schopnosti termoregulace a absorpce vlhkosti.

 • Velké množství vzduchových kapes – to co vás zahřívá je vzduch a ne materiál

 • Při vyšší aktivitě vlna pohlcuje vlhkost a dochází k mírného zahřátí

 • Vlna absorbuje až 35 % vlhkosti svého objemu do jádra a na povrchu je suchá. Syntetika absorbuje přibližně 0,4 % a proto chladí - proto vlna hřeje i za mokra

 • Vlna se dokáže přizpůsobit velkým teplotním rozdílům - v zimě hřeje a v létě chladí


Smyčky na lezení

Lezecké kalhoty však nejsou lezecké jen kvůli pohyblivosti, komfortu a odolnosti. Je to také dvěma poutky, které využijí lezci. První poutko naleznete vzadu na pase, kam si můžete připevnit pytlík na maglajz. Druhé poutko máte u stehenní kapsy, kam můžete odložit kartáček na čištění chytů. Máte tak vše po ruce. 


KAPSY

Kalhoty mají spoustu kapes:

 • 1 stehenní kapsa na mapu

 • 2 zadní kapsy

 • 3 boční kapsy


STYLOVĚ

Stylové kalhoty, které nabízí váš volný pohyb, sucho, ideální teplotu a poutky pro lezce. S Merino vlnou a Cordura, ve svých vláknech, navíc s maximálním komfortem na skalách i v divočině.

Materiály

Hlavní materiál: 83 % bavlna, 16 % přírodní vlna (Tasmánské MERINO) + 1 % Elastan

Strečový panel: 71 % CORDURA + 21 % vlna (Tasmánské Merino) + 8 % LycrGarance spokojenosti

Nekompromisní 2letá záruka

Oblečení ORTOVOX jsou vyrobeny v nejvyšší kvalitě, a proto je řešení reklamace jednoduché. Pokud objevíte výrobní vadu, ať už párající se šev, vnější žmolkování nebo nefunkční zip, stačí nám zboží poslat a my se postaráme o jeho opravu, výměnu, nebo vrácení peněz. Pro mimozáruční opravy má ORTOVOX vlastní servisní středisko, kde opraví vše.


Kdo mě vlastně poslal do světa?

30 let se Ortovox specializuje na náročné horské aktivity. Aby bylo dosaženo nejlepších funkčních vlastností, kombinuje Ortovox nejkvalitnější Tasmánskou vlnu s nejmodernějšími materiály na trhu, čím jsou dosaženy lepší funkční vlastnosti, než má každý materiál samostatně. Ortovox klade důraz na bezpečnost v každém produktu - chce, abyste si vaši aktivitu co nejvíce užili. Priorita při vývoji produktů je zaměřena na kvalitu, komfort, funkčnost a životnost, které jsou nadřazené ceně. To ocenili například i profesionální uživatelé jako horští vůdci nebo horská služba.

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.