•  

Double-O TRI

Skylotec
4030281231370

Double-O TRI

Skylotec

Inovativní řešení bezpečné tri lock pojistky zámku, která se otevírá v obou směrech a je tak snadno ovladatelná i pro leváky.

EAN: 4030281231370
739 Kč

702 Kč

Zboží již není k dispozici
Cena od

/ den

Při zápůjčce na 3 a více dnů
se nepočítá první a poslední den zápůjčky.

Vlastnosti produktu

Bezpečnostní parametry
Typ zámku: Double Tri-lock
Pevnost v podélné ose: 24kN
Pevnost v příčném směru: 7kN
Pevnost s otevřeným zámkem: 8kN
Splňuje normy: EN 362:B2008, UIAA 121, EN 12275-H:2013
Rozměry a hmotnost
Rozměry karabiny: 109 x 58mm
Hmotnost: 85g

Popis produktu

Double-O TRI

Skylotec přichází s inovativním řešením automatické tří fázové tri lock pojistky zámku, které potěší lezce leváky. Oproti klasickým tri lock zámkům, které se otevírají jen jedním směrem a jsou navrženy pro praváky, se dá pojistka karabiny Skylotec DOUBLE-O Tri otáčet v obou směrech. To ocení nejen lezci leváci, ale i všichni ti, kteří při lezení nebo při práci ve výškách nechtějí být omezeni v pohybu a potřebují zámek karabiny ovládat pravou i levou rukou.

Inovativní 180° technologie

Každý lezec nebo ten, kdo pracuje z lana, se někdy ocitl v situaci, kdy potřebovat odjistit pojistku zámku levou rukou, ale řešení pojistek zámků, které jsou k dispozici na trhu doposud, byly navrženy pro ovládání pravou rukou. S novými karabinami DOUBLE Skylotec tento problém vyřešil svým inovativním řešením konstrukce pojistky zámku, která umožňuje otáčet zámky twist lock a tri lock o 180° a tím umožnil snadné ovládání zámku pravou i levou rukou.

Tato inovativní 180° technologie twist lock pojistky je použita u dvou typů karabin: HMS DOUBLE Tri a oválná karabina DOUBLE-O Tri.

Rychlá a bezpečná pojistka

Automatická třífázová pojistka zámku tri lock patří k nejbezpečnějším a prakticky vylučuje možnost nechtěného otevření např. procházejícím lanem. Pojistku uvolníte vysunutím, otočením na pravou nebo levou stranu a stačením pomocí prstů - po uvolnění prstů se pojistka automaticky a rychle sama vrátí do původní uzamčené polohy a zámek zajistí.

K ovládání pojistky je většinou potřeba obou rukou a naučený způsob manipulace s pojistkou. To ocení zejména instruktoři lezení nebo rodiče při jištění svých dětí, kteří potřebují mít jistotu, že se nováček nebo dítě nechtěně nevycvakne z jištění.

Ergonomický tvar

Tělo této klasické HMS karabiny s automatickou pojistkou má ergonomický a kompaktní tvar, díky kterému je manipulace s karabinou velice příjemná a snadná.

Doporučení Skylotecu

Pokud je produkt používán velmi často, měl by být vyřazen v závislosti na opotřebování a výskytu trhlinek. Jestliže se produkt používá pouze výjimečně, měl by být vyřazen po 6-8 letech. Jako pravidlo Skylotec doporučuje nepoužívat žádné vybavení déle než 10 let.

Garance spokojenosti

Německá firma Skylotec patří již více než 60 let mezi špičkové světové výrobce ochranných pomůcek a vybavení. Své bohaté zkušenosti s výrobou vybavení pro výškové práce ve všech možných odvětvích přenáší od roku 2002 také do sportovního lezení, vysokohorské turistiky a dalších sportů.

Díky štědře dotovanému vývojovému oddělení udává tento německý výrobce směr i tempo vývoje nejen lezeckého vybavení a každoročně za to získává řadu designových a funkčních ocenění.

Vlastnosti produktu

Bezpečnostní parametry
Typ zámku: Double Tri-lock
Pevnost v podélné ose: 24kN
Pevnost v příčném směru: 7kN
Pevnost s otevřeným zámkem: 8kN
Splňuje normy: EN 362:B2008, UIAA 121, EN 12275-H:2013
Rozměry a hmotnost
Rozměry karabiny: 109 x 58mm
Hmotnost: 85g

Aktivity

Produkt je díky svému provedení vhodný na následující disciplíny a aktivity:
  • Horolezectví
    Horolezectví
  • Lezení
    Lezení

O značce

Skylotec

Renomovaný německý výrobce vybavení pro horolezectví, via-ferraty a práci ve výškách se zkušenostmi delšími více jak 70 let.

Na začátek stránky
logo

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.