•  

Double-O Twist

Skylotec
4030281231387

Double-O Twist

Skylotec

Inovativní řešení twist lock pojistky zámku, která se otevírá v obou směrech a je tak snadno ovladatelná i pro leváky.

EAN: 4030281231387
699 Kč

664 Kč

Zboží již není k dispozici
Cena od

/ den

Při zápůjčce na 3 a více dnů
se nepočítá první a poslední den zápůjčky.

Vlastnosti produktu

Bezpečnostní parametry
Typ zámku: Double Twist-lock
Pevnost v podélné ose: 24kN
Pevnost v příčném směru: 7kN
Pevnost s otevřeným zámkem: 8kN
Splňuje normy: EN 362:2008-09, EN 12275, UIAA 121
Rozměry a hmotnost
Rozměry karabiny: 109 x 58mm
Hmotnost: 85g

Popis produktu

Double-O Twist

Skylotec přichází s inovativním řešením automatické dvoufázové twist lock pojistky zámku, které potěší lezce leváky. Oproti klasickým twist zámkům, které se otevírají jen jedním směrem a jsou navrženy pro praváky, se dá pojistka karabiny Skylotec DOUBLE TWIST otáčet v obou směrech. To ocení nejen lezci leváci, ale i všichni ti, kteří při lezení nebo při práci ve výškách nechtějí být omezeni v pohybu a potřebují zámek karabiny ovládat pravou i levou rukou.

Inovativní 180° technologie

Každý lezec nebo ten, kdo pracuje z lana, se někdy ocitl v situaci, kdy potřebovat odjistit pojistku zámku levou rukou, ale řešení pojistek zámků, které jsou k dispozici na trhu doposud, byly navrženy pro ovládání pravou rukou. S novými karabinami DOUBLE Skylotec tento problém vyřešil svým inovativním řešením konstrukce pojistky zámku, která umožňuje otáčet zámky twist lock a tri lock o 180° a tím umožnil snadné ovládání zámku pravou i levou rukou.

Tato inovativní 180° technologie twist lock pojistky je použita u dvou typů karabin: HMS DOUBLE Twist a oválná karabina DOUBLE-O Twist.

Nejpoužívanější pojistka

Pojistka zámku twist lock patří k nejbezpečnějším a také k nejpoužívanějším druhům pojistek používaných u karabin. Pojistku lehce uvolníte pomocí prstů jedné ruky – stiskem a otočením pojistky na pravou nebo levou stranu. Po uvolnění prstů se pojistka automaticky a rychle sama vrátí do původní uzamčené polohy a zámek zajistí. Vyšší tuhost zámku pomáhá zabránit nechtěnému otevření zámku např. průchozím lanem.

Tento způsob pojistky je vhodný všude tam, kde potřebujete mít jistotu, že se karabina nechtěně neotevře a přitom se nemůžete zdržovat klasickým šroubovacím zámkem.

Doporučení Skylotecu

Pokud je produkt používán velmi často, měl by být vyřazen v závislosti na opotřebování a výskytu trhlinek. Jestliže se produkt používá pouze výjimečně, měl by být vyřazen po 6-8 letech. Jako pravidlo Skylotec doporučuje nepoužívat žádné vybavení déle než 10 let.

Garance spokojenosti

Německá firma Skylotec patří již více než 60 let mezi špičkové světové výrobce ochranných pomůcek a vybavení. Své bohaté zkušenosti s výrobou vybavení pro výškové práce ve všech možných odvětvích přenáší od roku 2002 také do sportovního lezení, vysokohorské turistiky a dalších sportů.

Díky štědře dotovanému vývojovému oddělení udává tento německý výrobce směr i tempo vývoje nejen lezeckého vybavení a každoročně za to získává řadu designových a funkčních ocenění.

Vlastnosti produktu

Bezpečnostní parametry
Typ zámku: Double Twist-lock
Pevnost v podélné ose: 24kN
Pevnost v příčném směru: 7kN
Pevnost s otevřeným zámkem: 8kN
Splňuje normy: EN 362:2008-09, EN 12275, UIAA 121
Rozměry a hmotnost
Rozměry karabiny: 109 x 58mm
Hmotnost: 85g

Aktivity

Produkt je díky svému provedení vhodný na následující disciplíny a aktivity:
  • Horolezectví
    Horolezectví
  • Lezení
    Lezení

O značce

Skylotec

Renomovaný německý výrobce vybavení pro horolezectví, via-ferraty a práci ve výškách se zkušenostmi delšími více jak 70 let.

Na začátek stránky
logo

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.