•  

Double TRI

EAN (čárový kód): 4030281231349
Do Věrnostního programu za nákup získáš 36,53 bodů

Inovativní řešení bezpečné tri lock pojistky zámku, která se otevírá v obou směrech a je tak snadno ovladatelná i pro leváky.

Zámek karabiny:
Double Tri-lock
Pevnost v podélné ose:
24kN
Pevnost napříč:
7kN
Pevnost s otevřeným zámkem:
8kN
Hmotnost:
90g
Norma:
UIAA 121, EN 362:2004, EN 12275-H:2013
Rozměry karabiny:
112 x 76mm
více

Barva:
Aktivity:

Není skladem

Místo vyzvednutí
Datum zapůjčení

Double TRI

Skylotec přichází s inovativním řešením automatické třífázové tri lock pojistky zámku, které potěší lezce leváky. Oproti klasickým tri lock zámkům, které se otevírají jen jedním směrem a jsou navrženy pro praváky, se dá pojistka karabiny Skylotec DOUBLE Tri otáčet v obou směrech. To ocení nejen lezci leváci, ale i všichni ti, kteří při lezení nebo při práci ve výškách nechtějí být omezeni v pohybu a potřebují zámek karabiny ovládat pravou i levou rukou. HMS karabinu použijete k jištění, vytváření centrálního jistícího bodu, k vytváření kladkových systémů apod. Není vhodná do zapínání pevného jištění, či skob.

Inovativní 180° technologie

Každý lezec nebo ten, kdo pracuje z lana, se někdy ocitl v situaci, kdy potřebovat odjistit pojistku zámku levou rukou, ale řešení pojistek zámků, které jsou k dispozici na trhu doposud, byly navrženy pro ovládání pravou rukou. S novými karabinami DOUBLE Skylotec tento problém vyřešil svým inovativním řešením konstrukce pojistky zámku, která umožňuje otáčet zámky twist lock a tri lock o 180° a tím umožnil snadné ovládání zámku pravou i levou rukou.

Tato inovativní 180° technologie twist lock pojistky je použita u dvou typů karabin: HMS DOUBLE Tri a oválná karabina DOUBLE-O Tri.

Rychlá a bezpečná pojistka

Automatická třífázová pojistka zámku tri lock patří k nejbezpečnějším a prakticky vylučuje možnost nechtěného otevření např. procházejícím lanem. Pojistku uvolníte vysunutím, otočením na pravou nebo levou stranu a stačením pomocí prstů - po uvolnění prstů se pojistka automaticky a rychle sama vrátí do původní uzamčené polohy a zámek zajistí.

K ovládání pojistky je většinou potřeba obou rukou a naučený způsob manipulace s pojistkou. To ocení zejména instruktoři lezení nebo rodiče při jištění svých dětí, kteří potřebují mít jistotu, že se nováček nebo dítě nechtěně nevycvakne z jištění.

Ergonomický tvar

Tělo této klasické HMS karabiny s automatickou pojistkou má ergonomický a kompaktní tvar, díky kterému je manipulace s karabinou velice příjemná a snadná.

Doporučení Skylotecu

Pokud je produkt používán velmi často, měl by být vyřazen v závislosti na opotřebování a výskytu trhlinek. Jestliže se produkt používá pouze výjimečně, měl by být vyřazen po 6-8 letech. Jako pravidlo Skylotec doporučuje nepoužívat žádné vybavení déle než 10 let.

Garance spokojenosti

Německá firma Skylotec patří již více než 60 let mezi špičkové světové výrobce ochranných pomůcek a vybavení. Své bohaté zkušenosti s výrobou vybavení pro výškové práce ve všech možných odvětvích přenáší od roku 2002 také do sportovního lezení, vysokohorské turistiky a dalších sportů.

Díky štědře dotovanému vývojovému oddělení udává tento německý výrobce směr i tempo vývoje nejen lezeckého vybavení a každoročně za to získává řadu designových a funkčních ocenění.

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.