•  

Dreamcatcher

Mountain Equipment
5053817131202

Dreamcatcher

Mountain Equipment

Luxusně pohodlný teplý spacák s unikátní dvoukomponentní konstrukcí s odnímatelnou prošívanou pokrývkou, která po vyjmutí umožňuje rozšířit teplotní využití. Ze spacáku lez taktéž po rozepnutí snadno vytvořit přikrývku. Vhodný pro pohodlné kempování od brzkého jara do podzimu.

EAN: 5053817131202
8 890 Kč

8 445 Kč

Zboží již není k dispozici
Cena od

/ den

Při zápůjčce na 3 a více dnů
se nepočítá první a poslední den zápůjčky.

Vlastnosti produktu

Teplotní limity
Komfort: -1°C
Komfort limit: -7°C
Extrém: -25°C
Good night sleep: -7°C
Střih
Výška postavy: 190cm
Typ komor: Prošívané komory
Střih: Valley fit
Rozměry a hmotnost
Délka spacáku: 220cm
Sbalený rozměr: 22x19x17cm
Maximální výška postavy: 190cm
Vnitřní délka: 190cm
Max. vnitřní šířka: 80cm
Hmotnost: 990g
Peří
druh peří: kachní
Množství peří: 417g
Druh peří: kachní peří
Množství peří: 417g
Plnivost peří: 700cuin
Poměr prachového peří: 90/10
Materiál
Membrána: Ne
Podšívka: Supersoft™ 30, 49 g/m², 30D Nylon
Materiál: Nylon, Peří
Druh izolačního materiálu: Peří
Vnější textilie: HELIUM™ 20, 42 g/m², 20D Nylon
Funkční prvky
Kompresní obal: Ano
Model zipu: YKK® #5 Coil 2-way, 227cm
Balení
Obal pro skladování: Ano
Materiál
DWR (Durable Water Repellent): Ano

Popis produktu

Dreamcatcher

ZÁKLADEM JE KVALITNÍ ODPOČINEK

Kvalitní spánek je jeden ze základních požadavků pro plnohodnotnou regeneraci při jakékoliv aktivitě. Péřový spacák Dreamcatcher je vysoce komfortní, lehký, sbalitelný a prodyšný. Spací pytel Dreamcatcher s hmotností 990 g vás zahřeje i v -7 °C.  Unikátní dvoukomponentní konstrukceodnímatelnou prošívanou pokrývkou, umožňuje komfortní užití spacáku, jak v chladných, tak i v teplejších podmínkách. Celý spacák se dá rozepnout a použít i jako přikrývka.

Navíc s 10letou zárukou.

PROČ JSOU SPACÁKY MOUNTAIN EQUIPEMNT LEHKÉ A TEPLÉ?

Spacáky Mountain Equipment jsou výjimečně propracované. V každé komoře je na gram přesně vypočítané množství peří pro minimální hmotnost a maximální teplo. Tento inovativní přístup „Komora po komoře“ vyvinul Matt Fuller, který jako jediný v outdooru má doktorát z pírka.

NENÍ PEŘÍ JAKO PEŘÍ

Ve spacáku naleznete peří, které je šetrně čištěno vodou bez chemické úpravy. Tím jsou zničeni roztoči i prostředí pro jejich život, což ocení alergici. Peří si zachová svou důležitou mastnotu i loft, je dobře sbalitelné, má vysokou izolaci a nízkou hmotnost.

 • 417 g peří
 • Minimální plnivost 700+ cuin
 • Poměr prachového peří 90:10
 • Dlouhá životnost

KONSTRUKČNE VYJÍMEČNÉ TEPLO

Body- mapping, který naleznete ve spacácích Mountain Equipment, zohledňuje potřeby každé části těla zvlášť. Jinak potřebují zahřát jak nohy, tak hrudník. Proto MATT FULLER vypočítal také přesnou hustotu peří v každé komoře, aby všechny části těla dostaly to, co potřebují.

HELIUM 20

Helium 20 je materiál, který naleznete na vnější straně spacáku. Ten je stlačitelný, pevný a větruodolný. Hustá tkanina z vysokopevnostních vláken nabízí vysokou odolnost proti větru, ztrátě tepla a roztržení.

 • Lehký (42 g/m2)
 • Vysoce prodyšný
 • Odolný proti větru

PŘÍJEMNÝ NA DOTEK

Vnitřní materiál Supersoft 30 je vybrán pro svou nízkou hmotnost, vysokou prodyšnost, výjimečnou odolnost a příjemný pocit na dotek.

 • Nízká hmotnost (49 g/m2)
 • Vysoká prodyšnost
 • Trvanlivost

NEUNIKNE ANI GRAM TEPLA

Unikátní dvoukomponentní konstrukce umožňuje komfortní užití spacáku, jak v chladných, tak i v teplejších podmínkách. A to díky odnímatelné prošívané pokrývce, která zvyšuje tepelný komfort, případně po odepnutí poskytne komfortní spaní i při teplejších nocích. Pokrývku, lze samostatně využít jako šál, či deku. Švy svrchní vrstvy spacáku a pokrývky jsou vzájemně překryty a dosahuje se tak vyšší tepelného komfortu, při zachování nízké hmotnosti. Uchycení prošívané pokrývky k horní části spacáku je pomocí poutek s pohodlnou manipulací.

OBDÉLNÍKOVÁ KAPUCE

Obdélníkový tvar umožňuje vzít si s sebou svůj oblíbený polštář. 4 komory zabrání migraci peří, izolují hlavu od země, a tím vám nabídnou pohodlný spánek.

NOHY V TEPLE

Nohy je potřeba mít izolované co nejlépe, protože jsou špatně prokrvené. Spacák kopíruje tvar chodidel při spánku. Dno spacáku je zkosené, ve tvaru obdélníku a oblast špiček je zvýšená jako žraločí ploutev. Díky tomuto ergonomickému tvaru, nestláčíte chodidly komory v oblasti nohou a neztrácejí se tak izolační vlastnosti, které vaše nohy drží v teple. Dno spacáku a postranní komory jsou vyplněny vyšším množstvím peří, pro zvýšení tepelné izolace.   

 • obdélníkový tvar dna spacáku
 • vyšší množství peří
 • tvar žraločí ploutve pro lepší komfort a vyšší teplo

Kruhové dno, které naleznete na jiných spacácích, nekopíruje tvar chodidel a stlačením komor v oblasti prstů se ztrácí teplo, a proto je vám zima na nohy i v teplém spacáku.

PEŘÍ, KTERÉ ZABRAŇUJE PRŮCHODU VLHKOSTI

Peří ve dně spacáku a v kapuci má vyšší hustotu plnění, která zabraňuje průniku vlhkosti hlouběji do komory. To oceníte při kontaktu s mokrou stěnou nebo při kondenzované vlhkosti ve stanu.

VALLEY FIT

Ergonomický střih lépe přiléhá k tělu a více vás zahřeje. Spacák vás „obejme“ a jelikož nedochází k cirkulaci vzduchu, spacák vyhřejete rychleji. Ergonomický střih také snížil hmotnost spacáku a zvýšil jeho tepelný komfort. Rozšířený ergonomický střih Valley Fit, při zachování tepelných vlastností, poskytne komfort a luxusní pohodlí v kempu či karavanu, jako doma.

ZBAVENÍ SLABÉHO MÍSTA

Základ je být v teple a nejslabší místo spacáků bývá zip. Aby nedocházelo ke ztrátě tepla přes zip, je podél celého zipu léga vyplněna peřím a syntetikou, která přiléhá ke spacáku. Syntetika zabraňuje pohybu peří podél légy a zároveň izoluje i za mokra. Tak ani případná vlhkost, která projde přes zip, nezbaví spacák tepla a izolačních vlastností.

NAMRZNUTÝ SPACÁK Z VENKU? DOBRÉ ZNAMENÍ!

Materiál spacáku má výbornou prodyšnost, což zajistí odpaření tělesné vlhkosti. Naopak nepromokavý materiál udrží vlhkost venku. Namrznutý spacák z venku je tedy důkaz toho, že spacák funguje správně - vlhkost se nedrží vevnitř a vy zůstanete v teple i v suchu. Díky tomu si spacák zachová veškeré izolační vlastnosti i při několikatýdenní expedici.

TEPLO STOUPÁ VZHŮRU

Lepší izolace slabých míst, jako je zip a boční švy v oblasti nohou, je vyřešena jednoduše. Zip a boční švy jsou posunuty do spodní poloviny. Spacák je tak „naducanější“ a zip schovaný dole. Teplo stoupá vzhůru, a jelikož jsou boční švy i zip dole, teplo vám přes ně takřka neunikne.

ZIP, CO SE SAMOVOLNĚ NEROZEPÍNÁ

Ve spacáku Mountain Equipment nezažijete ten nepříjemný pocit, probudit se v noci s povoleným zipem, protože má zip zámek a samovolně se nerozepne. Jednoduchým zatažením uvolníte pojistku a spacák rozepnete, až když sami budete chtít.

ZIP LZE ROZEPNOUT PO CELÉ DÉLCE

Zip se dá rozepnout po celé délce spacáku a ten tak může sloužit i jako přikrývka. Oboustranný zip se dá rozepnout v oblasti nohou a podporuje tak ventilaci a zvyšuje komfort při teplejších nocích.

ZIP FUNGUJE I PO ZAMRZNUTÍ

Kvůli pohodlnému zapínání bez zadrhnutí je použitý kvalitní zip od výrobce YKK. Právě tento zip bezproblémově funguje i v mrazu a můžete se na něj kdykoliv spolehnout.

CO JE TEPLOTA „DOBRÝ SPÁNEK“?

Mountain Equipment používá hodnotuDobrý Spánek“, kterou naměřil při používání v reálných podmínkách. Testování podle norem EN nezohledňuje reálné podmínky, jako například vítr a vlhkost, proto jsou hodnoty EN orientační.

VODĚODOLNÝ OBAL

Žádné obavy za deště, nebo při přechodu řekou. Spacák má voděodolný kompresní obal, který udrží váš spacák v suchu i za mokra.

OD JARA DO PODZIMU

Spacák je sbalitelný, lehký a zároveň poskytuje luxusní pohodlí. To ocení všichni, pro které je důležitá hmotnost, velikost sbaleného spacáku, ale zároveň nadstandartní pohodlí. Komfortní spaní v kempu, nebo karavanu. Konkrétně za tímto spacákem stojí teplo v -7 °C a minimální zatížení s 990 g.

Garance spokojenosti

GARANTUJEME SPOKOJENOST

Víme že, vyspat se venku může být pěkný zážitek i noční můra. Stejně tak spacáky Mountain Equipment nejsou levná záležitost a proto každému, kdo se rozhodne koupit péřový spací pytel Mountain Equipment garantuje, díky 55leté zkušenosti, stovkám expedic a vlastnímu vědeckému výzkumu, že v něm budete spokojeni.

 • životnost - 10letou záruku na výrobní vady
 • parametry peří - DOWN CODEX
 • komfortní teplotu dobrého spánku - GOOD NIGHTS SLEEP GUARANTEED
 • servis - pozáruční opravy, čistění a impregnaci

10 LET ZÁRUKA

Bez ohledu na to jestli jdete k jezeru, na Matterhorn nebo Mt. Everest, tak se na své vybavení musíte spolehnout. Svým výrobkům důvěřuje Mountain Equipment a za své produkty se nebojí postavit. Na základě 55leté zkušenosti a testování nabízí Mountain Equipment 10letou záruku na výrobní vady spacáku. Pokud objevíte výrobní vadu, tak bez debat spacák opravíme, vyměníme nebo vám vrátíme peníze.

GARANCE DOBRÉHO SPÁNKU

Nebylo vám dostatečné teplo? To není problémDo 30 dní od zakoupení můžete spacák vyzkoušet, a pokud vám nebude dostatečné teplo, tak ho stačí donést na prodejnu a vyměnit ho za vyšší model. Bez obav tak budete mít spacák, ve kterém se vyspíte jako král. Stačí přijít do 30 dní, donést nepoškozený spacák, doplatit rozdíl za vyšší model a vzít si teplejší spacák.

SERVIS NAPŘÍČ ČASEM

Každý se snaží vyhnout situaci, kdy si spacák roztrhne nebo jinak poškodí. Je to nepříjemné a v tom případě vám spací pytel Mountain Equipment opraví ve svém nejbližším servisním středisku v Mnichově. Oprava trvá standardně do 14 dní a spacák se vám vrátí plně funkční.

„DOWN CODEX“ – GARANCE KVALITY PEŘÍ

Down Codex je kontrola původu peří, jeho kvality, etického a ekologického přístupu. Každý rok jsou farmy, ze kterých Mountain Equipment nakupuje peří, kontrolovány nezávislou švýcarskou organizací IDFL, aby splňovaly nejvyšší kvalityMountain Equipment používá do svých výrobků to nejkvalitnější peří a vy máte možnost si to ověřit. Každý výrobek s peřím má kód, pod kterým dohledáte původ peří a jeho parametry. Proto když je uvedena hodnota 800+ cuin, tak je to minimální a garantovaná hodnota, většinou bude vyšší o 50 až 100cuin. To samé platí i o poměru prachového peří.

HISTORIE, TRADICE, VÝVOJ

První expediční spacák vyrobil Mountain Equipment v roce 1962 jako jeden z prvních výrobců na světě. Už víc než 50 let se Mountain Equipment specializuje na vývoj a výrobu expedičních spacáků a oblečení s cílem mít nejlepší kolekci na světě pro nejnáročnější použití.

Vývoj spacáků je postavený na reálném použití. Základ testování vývoje testování v laboratořích, na figurínách a v mrazící komoře. Na tomhle základu se vytvoří spacáky a musí projít nejtěžší zkouškou. A to obstát u skutečných horolezců v terénu. Ti je berou do nejnáročnějších podmínek a navrhují jejich vylepšení. Během 50 let se Mountain Equipment stal světovým lídrem ve vývoji nových technologií pro péřové spacáky.

Spacáky a oblečení od Mountain Equipment byly použity na všech anglických prvovýstupech na osmitisícovkyna víc než 200 expedicích na Mt. Everest, na obou pólech zeměkoule a používali je horolezci jako je Reinhold MessnerPeter Habeler, Bonington, Peter Hámor, Ján Smoleň, bratři Švihálci či Michal Sabovčík. Proto se můžete na naše spacáky plně spolehnout!

Vlastnosti produktu

Teplotní limity
Komfort: -1°C
Komfort limit: -7°C
Extrém: -25°C
Good night sleep: -7°C
Střih
Výška postavy: 190cm
Typ komor: Prošívané komory
Střih: Valley fit
Rozměry a hmotnost
Délka spacáku: 220cm
Sbalený rozměr: 22x19x17cm
Maximální výška postavy: 190cm
Vnitřní délka: 190cm
Max. vnitřní šířka: 80cm
Hmotnost: 990g
Peří
druh peří: kachní
Množství peří: 417g
Druh peří: kachní peří
Množství peří: 417g
Plnivost peří: 700cuin
Poměr prachového peří: 90/10
Materiál
Membrána: Ne
Podšívka: Supersoft™ 30, 49 g/m², 30D Nylon
Materiál: Nylon, Peří
Druh izolačního materiálu: Peří
Vnější textilie: HELIUM™ 20, 42 g/m², 20D Nylon
Funkční prvky
Kompresní obal: Ano
Model zipu: YKK® #5 Coil 2-way, 227cm
Balení
Obal pro skladování: Ano
Materiál
DWR (Durable Water Repellent): Ano

O značce

Mountain Equipment

Tato britská značka přínáší na trh outdoorové vybavení pro ty nejnáročnější expedice a polární výpravy více jak 50 let.

Na začátek stránky

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.