• Sleva 50 %
 • Outlet

Dyneema Sling 8mm

Skylotec
4030281116196

Dyneema Sling 8mm

Skylotec

Široce použitelná smyčka s mimořádně vysokou pevností při nízké váze. Je perfektním pomocníkem při lezení v horách na prodloužení jištění nebo při dělání štandu. Dostupná ve třech délkách a ve třech barevných provedeních.

Barva
Orange
Velikost
60 cm
80 cm
120 cm
EAN: 4030281116196
319 Kč

160 Kč

Poštové zdarma od 999 Kč / 44 €
Zboží bude doručeno v pátek 9. 6.

Cena od

/ den

Při zápůjčce na 3 a více dnů
se nepočítá první a poslední den zápůjčky.

Vlastnosti produktu

Bezpečnostní parametry
Pevnost: 22kN
Splňuje normy: EN 566
Rozměry a hmotnost
Šířka smyčky: 8mm
Hmotnost: 90g

Popis produktu

Dyneema Sling 8mm

Bez smyček do skal ani krok. To platí jak pro alpské lezení tak i české pískovcové. Lehká a mimořádně pevná smyčka vyrobená z polyethylenového vlákna Dyneema o šířce 8 mm má při délce více jak o polovinu menší hmotnost než klasická smyčka Skysling II.

Silná, tenká a lehká

Dyneema® je obchodní značka polyethylenového vlákna s mimořádně vysokou pevností v tahu které je podle některých údajů až desetkrát vyšší než například speciální uhlíkové vlákno. Patří k nejlehčím materiálům, je ohebná, má velmi dobrou odolnost proti většině chemikálií, mikroorganizmům a slunečnímu záření. Tyto vlastnosti ocení každý lezec zejména v horách, kdy je zapotřebí velké množství materiálu a počítá se každý ušetřený gram.

Barevností rozlišené délky zlepšují přehlednost v materiálu, což se hodí zvláště v době kdy nemáte při lezení čas hledat tu správnou smyčku.

Nepostradatelná

Dyneema je výborná pro použití do hor, kdy potřebujeme prodloužit jištění tak, aby lano se lano ve členitém terénu dobře vedlo přímou cestou a nedrhlo o skalní výstupky. Tím, že je Dyneema úzká, dá se dobře a pohodlně provlékat do úzkých ok u skoby nebo nýtu.

Dlouhou smyčku dobře využijete při dělání štandu nebo při improvizovaném vytváření kotvícího bodu např. z lyží.

Parametry a materiály

 • Délka: 60 cm, 80 cm, 120 cm
 • Váha: 20 g/60 cm, 26 g/80 cm, 34 g/120 cm
 • Šířka: 8 mm
 • Pevnost: 22 kN
 • Norma: EN 566
 • Barva: zelená, oranžová, černá
 • Materiál: Dyneema

Garance spokojenosti

Skylotec

Německá firma Skylotec patří již více než 70 let mezi špičkové světové výrobce ochranných zabezpečovacích prostředků pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou. Tyto své bohaté zkušenosti přenáší od roku 2002 také do sportovního lezení, vysokohorské turistiky, via ferrat a dalších horských sportů. Skylotec se velmi rychle stal lídrem ve vývoji a výrobě ferratových setů a tlumičů pádů.

Díky štědře dotovanému vývojovému oddělení udává tento německý výrobce směr i tempo vývoje nejen lezeckého vybavení a každoročně za to získává řadu designových a funkčních ocenění. Jakmile vezmeš jejich typicky oranžové karabiny a další hardware do ruky, poznáš, o čem je řeč. Ergonomie, design a především maximální bezpečnost – to je Skylotec.

Vlastnosti produktu

Bezpečnostní parametry
Pevnost: 22kN
Splňuje normy: EN 566
Rozměry a hmotnost
Šířka smyčky: 8mm
Hmotnost: 90g

Aktivity

Produkt je díky svému provedení vhodný na následující disciplíny a aktivity:
 • Horolezectví
  Horolezectví
 • Vysokohorská turistika
  Vysokohorská turistika
 • Skialpinismus
  Skialpinismus

O značce

Skylotec

Renomovaný německý výrobce vybavení pro horolezectví, via-ferraty a práci ve výškách se zkušenostmi delšími více jak 70 let.

Na začátek stránky
logo

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.