•  

Dyneema Sling 8mm

EAN (čárový kód): 4030281116172
Do Věrnostního programu za nákup získáš 17,53 bodů

Široce použitelná smyčka s mimořádně vysokou pevností při nízké váze. Je perfektním pomocníkem při lezení v horách na prodloužení jištění nebo při dělání štandu. Dostupná ve třech délkách a ve třech barevných provedeních.

Nosnost smyce:
22kN
šířka smyce:
8mm
Hmotnost:
90g
Norma:
EN 566
více

Barva:
velikost:
60 cm
80 cm
120 cm
Aktivity:

Není skladem

Tento produkt si můžeš zapůjčit pouze v setu

Zobrazit sety

Dyneema Sling 8mm

Bez smyček do skal ani krok. To platí jak pro alpské lezení tak i české pískovcové. Lehká a mimořádně pevná smyčka vyrobená z polyethylenového vlákna Dyneema o šířce 8 mm má při délce více jak o polovinu menší hmotnost než klasická smyčka Skysling II.

Silná, tenká a lehká

Dyneema® je obchodní značka polyethylenového vlákna s mimořádně vysokou pevností v tahu které je podle některých údajů až desetkrát vyšší než například speciální uhlíkové vlákno. Patří k nejlehčím materiálům, je ohebná, má velmi dobrou odolnost proti většině chemikálií, mikroorganizmům a slunečnímu záření. Tyto vlastnosti ocení každý lezec zejména v horách, kdy je zapotřebí velké množství materiálu a počítá se každý ušetřený gram.

Barevností rozlišené délky zlepšují přehlednost v materiálu, což se hodí zvláště v době kdy nemáte při lezení čas hledat tu správnou smyčku.

Nepostradatelná

Dyneema je výborná pro použití do hor, kdy potřebujeme prodloužit jištění tak, aby lano se lano ve členitém terénu dobře vedlo přímou cestou a nedrhlo o skalní výstupky. Tím, že je Dyneema úzká, dá se dobře a pohodlně provlékat do úzkých ok u skoby nebo nýtu.

Dlouhou smyčku dobře využijete při dělání štandu nebo při improvizovaném vytváření kotvícího bodu např. z lyží.

Parametry a materiály

  • Délka: 60 cm, 80 cm, 120 cm
  • Váha: 20 g/60 cm, 26 g/80 cm, 34 g/120 cm
  • Šířka: 8 mm
  • Pevnost: 22 kN
  • Norma: EN 566
  • Barva: zelená, oranžová, černá
  • Materiál: Dyneema

Garance spokojenosti

Recenze a ocenění

Německá firma Skylotec patří již více než 60 let mezi špičkové světové výrobce ochranných pomůcek a vybavení. Své bohaté zkušenosti s výrobou vybavení pro výškové práce ve všech možných odvětvích přenáší od roku 2002 také do sportovního lezení, vysokohorské turistiky a dalších sportů.

Díky štědře dotovanému vývojovému oddělení udává tento německý výrobce směr i tempo vývoje nejen lezeckého vybavení a každoročně za to získává řadu designových a funkčních ocenění.

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.