•  

Eclipse Hooded Zip Tee

Mountain Equipment
5024982066392

Eclipse Hooded Zip Tee

Mountain Equipment

Dokonalý technický fleece s perfektní kapucí pod helmu pro horolezectví a alpinismus.

EAN: 5024982066392
3 290 Kč

1 974 Kč

Zboží již není k dispozici
Cena od

/ den

Při zápůjčce na 3 a více dnů
se nepočítá první a poslední den zápůjčky.

Vlastnosti produktu

Střih
Počet kapes: 1
Prodloužená záda: Ano
Barva
Barva detailní: Marine
Materiál
Materiál: Elastan, Polyester
DWR (Durable Water Repellent): Ne
Strečový materiál: Ano
Odolnost vůči větru: Ne
Kapuce
Kapuce: obyčejná kapuce
Zvýšený límec: Ano
Funkční prvky
Kapsa na rukávu: Ne
Model hlavního zipu: krátký zip u kotníku, YKK®
Zakončení rukávů: pružný lem
Dvoucestný zip: Ne
Větrání v podpaží: Ne

Popis produktu

Eclipse Hooded Zip Tee

Tento speciální kousek si zamiluješ během první hodiny. Úzce střižená a lehká mikina (fleece) s výbornou kapucí je optimální volbou pro zimní i letní horolezectví. Vše je podřízeno volnosti pohybu s výkonnou tepelnou izolaci. I přesto, že se ti ECLIPSE HOODED ZIP-T může zdát na první dotek jako slabý materiál pro zimní aktivity, úplet s technologií Pontetorto® Tecnopile je garancí opravdu skvělých tepelně izolačních vlastností.

Ze špičkových materiálů Pontetorto® a Polygiene®

Všechny segmenty fleece mikiny ECLIPSE HOODED ZIP-T jsou zhotoveny z úpletu PONTETORTO® Tecnopile. Jediný rozdíl je v plošné hmotnosti látek pro jednotlivé segmenty. Kde se více potíme, je použitý prodyšnější materiál. Konkrétně se jedná o přední část obličeje, podpaží a boční panely.

Pocení je naprosto běžné u jakékoli fyzické námahy. Samotný pot ničemu nevadí, ale pokud se dostane na textilii, vzniká zde ideální prostředí pro růst bakterií, které jsou následně zdrojem zápachu. Technologie Polygiene® je navržena tak, aby vytvářela pro tyto bakterie nehostinné prostředí a zamezovala jejich růstu a množení. Tím dochází ke značné redukci zápachu. Při aplikaci technologie Polygiene® se dbá na životní prostředí, a proto je celý proces výroby vlákna nastaven, aby byl šetrný k naší přírodě.

Precizní oděvní design Skotů

Každého hned na fleece mikině ECLIPSE HOODED ZIP-T zaujme kapuce. Jak je u značky Mountain Equipment zvykem, horolezci designují oblečení pro horolezce. Tento produkt je dalším důkazem precizního oděvního designu Skotů. Variabilita tohoto fleece je neuvěřitelná. Když je teplo, kapuci necháš dole. Když přituhne, zapneš zip až ke krku. Když opravdu mrzne, nasadíš kapuci (pod helmu), zapneš zip a máš chráněný celý obličej včetně nosu. Kuklu už brát do hor nemusíš a čepici opravdu jen když je hodně pod nulou.

 • Materiál PONTETORTO® Tecnopile 187 jako tepelná izolace.
 • Lehčí materiál PONTETORTO® Tecnopile 154 v oblastech, kde se nejvíce potíme.
 • Antibakteriální Polygiene® vlákna zamezující zápachu.
 • Active Fit – úzký a skvěle sedící střih pro aktivní a ničím neomezující rychlý pohyb.
 • Výrazně prodloužená záda.
 • Skvěle tvarovaná kapuce, kterou je možné použít i jako kuklu.
 • Ploché švy pro skvělý komfort v případě nošení přímo na těle.
 • Asymetricky umístěný zip YKK pro minimální podráždění obličeje.
 • Jedna náprsní kapsa.
 • Na koncích rukávů otvory pro palce.

Dokonalý fleece pro horolezce, který tě nadchne

Pokud se horolezectví stalo vášní tvého života, podobně si oblíbíš i tuto fleece mikinu. Extra prodloužený zadní díl ti nikdy nevyleze z kalhot nebo z pod sedáku, úzký střih dokonale sedí každému a neomezuje v pohybu. Asymetricky umístěný zip nikde nedráždí a ta kapuce, ta je prostě dokonalá. Lepší horolezecký fleece budeš hledat jen stěží.

Garance spokojenosti

Čím vším si prošla značka Mountain Equipment za poslední dekády?

Od samých začátků v roce 1961 bylo naše oblečení součástí nesčetných expedicí na nejvyšší vrcholy světa nebo jsme byli při těch nejodvážnějších expedicí na Severním a Jižním pólu Země.

Více než 50 let vyrábíme vybavení do nejdrsnějších podmínek na naší planetě. Je to opravdu hodně zkušeností, které odrážíme do neustálého zdokonalování našich produktů.

Dvouletá záruka bez kompromisů

Na vybavení je potřeba se vždy spolehnout. Pokud tedy je něco v nepořádku, tak máte nekompromisní dvouletou záruku. Co to v praxi znamená? Pokud se objeví nějaká výrobní vada, zboží nám pošlete a my ho zašleme přímo do servisního našeho střediska v Mnichově. Tam se rozhodne mezi opravou a výměnou.

Pozáruční servis

Pokud si něco uděláte s vybavením, není třeba smutnit. Servisní středisko v Mnichově vám vybavení opraví. Stačí nám zaslat produkt a my se o vše postaráme.

Dohledatelný původ peří - DOWN CODEX®

Tento kodex jsme vytvořili pro kontrolu a snižování rizik v dodavatelském řetězci peří. Máme tedy jistotu kvalitních životních podmínek zvířat. Tato jistota kvalitního života zvířat je zároveň jistotou kvality peří. Jedno bez druhého nefunguje. Proto si můžeš dohledat původ peří ve tvém produktu – stáří, místo, plnivost a další informace.

Naším cílem je mít nejkomplexnější a nejtransparentnější systém auditu původu peří, a to ze všech značek a kdekoli na světě.

Peří ve výrobcích Mountain Equipment je vždy pouze vedlejší produkt chovů na maso nebo vejce.

Fair Wear Fundation

Koupí výrobků Mountain Equipment máte záruku, že kupujete produkt, který vznikl v továrnách s lidskými pracovními podmínkami. Kodex FWF se řídí následujícími body:

 • Zaměstnanec není nucen pracovat
 • Na pracovišti neexistuje diskriminace
 • Dětská práce je přísně zakázána
 • Svoboda sdružování zaměstnanců a právo na kolektivní vyjednávání
 • Platba adekvátní mzdy
 • Žádná neúměrně nadbytečná pracovní doba
 • Pracovní podmínky neohrožují zdravotní stav zaměstnanců
 • Se zaměstnanci je podepsána legální pracovní smlouva

Vlastnosti produktu

Střih
Počet kapes: 1
Prodloužená záda: Ano
Barva
Barva detailní: Marine
Materiál
Materiál: Elastan, Polyester
DWR (Durable Water Repellent): Ne
Strečový materiál: Ano
Odolnost vůči větru: Ne
Kapuce
Kapuce: obyčejná kapuce
Zvýšený límec: Ano
Funkční prvky
Kapsa na rukávu: Ne
Model hlavního zipu: krátký zip u kotníku, YKK®
Zakončení rukávů: pružný lem
Dvoucestný zip: Ne
Větrání v podpaží: Ne

Aktivity

Produkt je díky svému provedení vhodný na následující disciplíny a aktivity:
 • Horolezectví
 • Vysokohorská turistika
 • Skialpinismus
 • Skitouring
 • Freetouring

O značce

Mountain Equipment

Tato britská značka přínáší na trh outdoorové vybavení pro ty nejnáročnější expedice a polární výpravy více jak 50 let.

Recenze

Ing. Martin Buliak

Autor

S eclipse hooded zip-T rolákom som sa stretol prvýkrát počas tohtoročnej letnej a jesennej sezóny. Na prvý pohľad som bol opatrný, pretože mi prišiel skorej ako základná teplá vrstva na zimu a šikmý zips na kapuci mi pri vodení niekedy prekáža. Musím povedať, že všetky predsudky boli zbytočné a vyhovuje mi po všetkých stránkach a to najmä strihovo. Som vyššieho vzrastu a nájsť rolák, ktorý je dostatočne štíhly, prispôsobivý a neomína ma nie je úplne najjednoduchšie. Eclipse hooded zip-T dokonale obopína telo, kapucňa je dokonalá a šikmé zapínanie je vyriešené veľmi šikovne, nezasahuje do strihu kapucne. To zabezpečí nenamŕzanie zipsu na ústach a super zateplenie tváre, ktoré príde vhod v zimnom období. Kapucňu je možné natiahnuť aj na prilbu, ale u tohoto typu oblečenia mi to príde zbytočné, pod prilbou je to pre ňu ako stvorené. Rolák je vyrobený z Pontetorto materiálu, neviem čo to znamená, ale funguje to super, materiál je strechový, vrch je dostatočne odolný, vnútro hrejivé a konštrukcia materiálu je superpriedušná. Ani po celej sezóne intenzívneho používania nie je rolák zodratý a verte mi, že to nie je u technického oblečenia pravidlo. Ďalšie plus, ktoré musí mať každý rolák je náprsné vrecko na mobil, či schému, bez toho by to pre mňa nebola použiteľná technická vec. Diery na palce na rukávoch pri takto technickej veci sú taktiež dôležitá zimná samozrejmosť. Čo dodať, chcete ešte viac ? Bluesign architektúra tiež poteší nejedného environmentálne zmýšľajúceho jedinca a oproti konkurentom (napríklad Patagonia R1 hoodie) je v neposlednom rade veľké plus o cca 20 percent nižšia cena. Nevýhody? Snáď na letné pekáče až príliž teplá konštrukcia, ale na to má ME tiež odpoveď – Solar Eclipse hooded zip-T. Zabudnite na neprispôsobivý strih, zabudnite na vrecia, ktoré na vás plápolajú. Vyberte si Eclipse hooded zip-T a zaručujem Vám, že nešliapnete vedľa.

Ing. Martin Buliak

Autor
Na začátek stránky

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.