•  

Expedition Pant

EAN (čárový kód): 5053817134333
Do Věrnostního programu za nákup získáš 631,25 bodů

Nejteplejší kalhoty od Mountain Equipment pro horolezectví nad 6000 m. n. m. nebo pro výpravy za póly naší planety Země.

DWR úprava:
ano
Izolační materiál:
Peří
Plnivost peří:
800+cuin
Zip:
YKK®
Povrchový materiál:
DRILITE® LOFT
Materiál:
Polyamid, Peří
Strečový materiál:
ne
Dvoucestný zip:
ano
Počet kapes:
1
Množství peří:
279g
větruodolný:
ano
voděodolný:
ano
více

Barva:
velikost:
S
M
L
XL
XXL
Aktivity:

Není skladem

Místo vyzvednutí
Datum zapůjčení

Expedition Pant

Extrémně teplé péřová kalhoty s voděodolným svrchním materiálem DRILITE® LOFT 30D jsou určena pro ty nejtvrdší expedice. Komory bundy EXPEDITION PANT jsou 3D a žádné studené švy tu nenajdeš. Vše je podřízeno tepelnému komfortu a praktičnosti.

279 g toho nejkvalitnějšího husího peří

Každá 3D komora a její tvar je přesně navržená pro svůj účel a maximální izolaci. K tomu je na gramy vypočítáno i přesné množství peří, které se do každé komory zvlášť plní. EXPEDITION PANT je plněna nejkvalitnějším husím peřím 90/10 o plnivosti 800 cuin. Celkem ho kalhoty obsahují 279 g a to je více než dostatečné množství na to, abychom je mohli nazývat nejteplejšími kalhotami vůbec.

Perfektní střih do náročných podmínek

Kalhoty jsou dostatečně vysoké vpředu i vzadu. Mají šle a jejich délka sahá tak akorát nad horolezecké boty. Myšleno je i na ohyb v kolenou, kde je tvar přizpůsoben tak, aby docházelo k minimálnímu posunu kalhot ale i minimálním tepelným ztrátám. Zajisté oceníš i jednu praktickou kapsu na zip.

 • Celopropínací zip po stranách kalhot.

Svrchní voděodolný materiál DRILITE® Loft 30 D

Svrchní i vnitřní konstrukce péřových kalhot EXPEDITION PANT je ušita polyamidového materiálu DRILITE® Loft 30 D, který peří chrání před navlhnutím, a tedy i před ztrátou tepelně izolačních vlastností. Zároveň tato látka díky lehkosti umožňuje maximální loft (nafouknutí komor) peří, což výrazně podporuje tepelně izolační vlastnosti.

 • Prošívané komory z voděodolného materiálu DRILITE® Loft 30 D umožňující vysoký loft peří pro maximální tepelný komfort.
 • 279 g husího peří plnovosti 800 cuin a poměru 90/10
 • 3D konstrukce komor.
 • Každá komora je peřím plněna zvlášť s přesně definovanou váhou peří pro optimální izolaci.
 • Kvalitní dvoucestné zipy značky YKK® s vnitřní légou zabraňující únik tepla.
 • Jedna zateplená kapsa.
 • Hmotnost 910 g.

Garance spokojenosti

Čím vším si prošla značka Mountain Equipment za poslední dekády?

Od samých začátků v roce 1961 bylo naše oblečení součástí nesčetných expedicí na nejvyšší vrcholy světa nebo jsme byli při těch nejodvážnějších expedicí na Severním a Jižním pólu Země.

Více než 50 let vyrábíme vybavení do nejdrsnějších podmínek na naší planetě. Je to opravdu hodně zkušeností, které odrážíme do neustálého zdokonalování našich produktů.

Dohledatelný původ peří - DOWN CODEX®

Tento kodex jsme vytvořili pro kontrolu a snižování rizik v dodavatelském řetězci peří. Máme tak jistotu kvalitních životních podmínek zvířat. Jistota kvalitního života zvířat je zároveň jistotou kvality peří. Jedno bez druhého nefunguje.

Naším cílem je mít nejkomplexnější a nejtransparentnější systém auditu původu peří, a to ze všech značek a kdekoli na světě.

Peří ve výrobcích Mountain Equipment je vždy pouze vedlejší produkt chovů na maso nebo vejce.

Dvouletá záruka bez kompromisů

Na vybavení je potřeba se vždy spolehnout. Pokud tedy je něco v nepořádku, tak máte nekompromisní dvouletou záruku. Co to v praxi znamená? Pokud se objeví nějaká výrobní vada, zboží nám pošlete a my ho zašleme přímo do servisního našeho střediska v Mnichově. Tam se rozhodne mezi opravou a výměnou.

Pozáruční servis

Pokud si něco uděláte s vybavením, není třeba smutnit. Servisní středisko v Mnichově vám vybavení opraví. Stačí nám zaslat produkt a my se o vše postaráme.

Fair Wear Fundation

Koupí výrobků Mountain Equipment máte záruku, že kupujete produkt, který nevznikl v továrnách s nelidskými pracovními podmínkami. Kodex FWF se řídí následujícími body:

 • Zaměstnanec není nucen pracovat
 • Na pracovišti neexistuje diskriminace
 • Dětská práce je přísně zakázána
 • Svoboda sdružování zaměstnanců a právo na kolektivní vyjednávání
 • Platba adekvátní mzdy
 • Žádná neúměrně nadbytečná pracovní doba
 • Pracovní podmínky neohrožují zdravotní stav zaměstnanců
 • Se zaměstnanci je podepsána legální pracovní smlouva

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.