•  

Falanx Express-Set Pro 12cm

Skylotec
4030281284727

Falanx Express-Set Pro 12cm

Skylotec

Všestranná expreska s polyamidovou smyčkou a karabinami s plným zámkem pro všechny, kdo máte rádi klasiku. Vhodná na sportovní, ale i alpské lezení.

Barva
Dark Grey
velikost
12 cm
EAN: 4030281284727
629 Kč

598 Kč

Cena od

/ den

Při zápůjčce na 3 a více dnů
se nepočítá první a poslední den zápůjčky.

Vlastnosti produktu

Bezpečnostní parametry
Typ zámku: plný
Typ karabiny: H
Pevnost v podélné ose: 24kN
Pevnost v příčném směru: 8kN
Pevnost s otevřeným zámkem: 10kN
Splňuje normy: UIAA 121, EN 12275, EN 566
Ostatní parametry
Světlost karabiny: 22mm
Rozměry a hmotnost
Hmotnost: 94g

Popis produktu

Falanx Express-Set Pro 12cm

Lehké a odolné karabiny s velkou pevností a s plným zámkem jsou spojené s polyamidovou smyčkou. Tato smyčka je díky své impregnaci za sucha odolná proti vlhkosti a dělá z této expresky dokonalého a všestranného společníka nejen pro sportovní cesty.

Pevná a odolná smyčka

Smyčky z polyamidových vláken se vyznačují vysokou pevností za sucha i mokra, mají vysokou pružnost a odolnost proti oděru. Ve spojení s karabinami SKYLOTEC Falanx FGS a FGB s plným rovným a prohnutým zámkem, získáš odolného parťáka na své sportovní cesty. Délka smyčky je 12 nebo 16 cm a expresky se dají výhodně koupit také v setu po 6 kusech. V případě opotřebení můžeš samostatnou smyčku vyměnit a případně i prodloužit, protože samostatná smyčka je dostupná i v délce 16 a 25 cm (Dyna). Delší smyčka je vhodnější pro lezení v horách.

Nosné a lehké karabiny

Karabiny SKYLOTEC s pevným zámkem jsou odolné a lehké, ale přitom si zachovávají vysokou nosnost ve všech směrech. D-tvaru karabiny se využívá ke zvýšení pevnosti v přímém zatížení a je pohodlně ovládána i v rukavicích. H-profil umožňuje zachovat vysokou pevnost a mechanickou odolnost při snížení hmotnosti.  D-tvaru karabiny se využívá ke zvýšení pevnosti v přímém zatížení a je pohodlně ovládána i v rukavicích. H-profil umožňuje zachovat vysokou pevnost a mechanickou odolnost při snížení hmotnosti.

 • Karabina s rovným zámkem je určena pro zapínání do kotvícího bodu postupového jištění.
 • Karabina s prohnutým zámkem je určena pro zapínání do lana, kdy díky prohnutí zámku se snadněji zapíná. Aby nedocházelo k její nechtěné rotaci, je tato karabina zachycena v pevné poloze pomocí 3D gumy.

Chytrá barevnost

Barevná kombinace karabin není náhodná – šedá karabina s rovným zámkem je určená do zapínání jistícího bodu ve skále, tzn. šedá karabina k šedé skále. Oranžová karabina s prohnutým zámkem je určena pro zapínání do lana, tzn. oranžová karabina do barevného lana. Nemusíš se tedy zdržovat přemýšlením, kterou karabinu kam zapnout. To oceníš v těžkém místě, kdy musíš jištění rychle zapnout a nemáš čas hledat tu správnou karabinu.

V dostání také v cenově výhodném setu 6 ks.

Parametry a materiály

 • Hmotnost: 86 g
 • Délka: 12 cm
 • Pevnost v podélné ose: 24 kN
 • Pevnost v příčné ose: 8 kN
 • Pevnost s otevřeným zámkem: 10 kN
 • Světlost zámku: 22 / 26 mm
 • Norma EN 12275, UIAA 121, EN 566
 • Barva: oranžová / světle šedá
 • Materiál: Hliník, Polyamid

Garance spokojenosti

Doporučení Skylotecu

Pokud je produkt používán velmi často, měl by být vyřazen v závislosti na opotřebování a výskytu trhlinek. Jestliže se produkt používá pouze výjimečně, měl by být vyřazen po 6-8 letech. Jako pravidlo Skylotec doporučuje nepoužívat žádné vybavení déle než 10 let.

Recenze a ocenění

Německá firma Skylotec patří již více než 60 let mezi špičkové světové výrobce ochranných pomůcek a vybavení. Své bohaté zkušenosti s výrobou vybavení pro výškové práce ve všech možných odvětvích přenáší od roku 2002 také do sportovního lezení, vysokohorské turistiky a dalších sportů.

Díky štědře dotovanému vývojovému oddělení udává tento německý výrobce směr i tempo vývoje nejen lezeckého vybavení a každoročně za to získává řadu designových a funkčních ocenění.

Vlastnosti produktu

Bezpečnostní parametry
Typ zámku: plný
Typ karabiny: H
Pevnost v podélné ose: 24kN
Pevnost v příčném směru: 8kN
Pevnost s otevřeným zámkem: 10kN
Splňuje normy: UIAA 121, EN 12275, EN 566
Ostatní parametry
Světlost karabiny: 22mm
Rozměry a hmotnost
Hmotnost: 94g

Aktivity

Produkt je díky svému provedení vhodný na následující disciplíny a aktivity:
 • Lezení

O značce

Skylotec

Renomovaný německý výrobce vybavení pro horolezectví, via-ferraty a práci ve výškách se zkušenostmi delšími více jak 70 let.

Na začátek stránky

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.