•  

Falanx Mix Express-Set / 6Er Set 12cm

Skylotec
4030281287193

Falanx Mix Express-Set / 6Er Set 12cm

Skylotec

Všestranná expreska s polyamidovou smyčkou a karabinami s plným a drátovým zámkem pro všechny, kdo máte rádi klasiku. Vhodná na alpské i sportovní lezení.

Barva
Dark Grey
velikost
12 cm
EAN: 4030281287193
3 190 Kč

3 031 Kč

Cena od

/ den

Při zápůjčce na 3 a více dnů
se nepočítá první a poslední den zápůjčky.

Vlastnosti produktu

Bezpečnostní parametry
Typ zámku: drát/plný
Typ karabiny: H
Pevnost v podélné ose: 24kN
Pevnost v příčném směru: 8kN
Pevnost s otevřeným zámkem: 10kN
Splňuje normy: UIAA 121, EN 12275, EN 566
Ostatní parametry
Světlost karabiny: 22mm
Počet ks v setu: 6ks
Rozměry a hmotnost
Hmotnost: 86g

Popis produktu

Falanx Mix Express-Set / 6Er Set 12cm

Kombinace karabin s plným a drátovým zámkem je lehčí, než když máš v expresce dvě karabiny s plným zámkem a to se vám hodí, pokud lezeš delší cesty a máš s sebou hodně vybavení. Odolné karabiny s velkou pevností jsou spojené s polyamidovou smyčkou, která díky impregnaci za sucha odolná proti vlhkosti a proto je vhodná i do náročných podmínek v horách.

Pevná a odolná smyčka

Smyčky z polyamidových vláken se vyznačují vysokou pevností za sucha i mokra, mají vysokou pružnost a odolnost proti oděru. Ve spojení s karabinami SKYLOTEC Falanx FGS a Wire s plným a drátovým zámkem, získáš odolného parťáka na své alpské lezecká cesty. Délka smyčky je 12 cm a expresky se dají výhodně koupit také v setu po 6 kusech. V případě opotřebení můžeš samostatnou smyčku vyměnit a případně i prodloužit, protože samostatná smyčka je dostupná i v délce 16 a 25 cm (Dyna). Delší smyčka je vhodnější pro lezení v horách.

Nosné a lehké karabiny

Karabiny SKYLOTEC jsou odolné a lehké, ale přitom si zachovávají vysokou nosnost ve všech směrech. D-tvaru karabiny se využívá ke zvýšení pevnosti v přímém zatížení a je pohodlně ovládána i v rukavicích. H-profil umožňuje zachovat vysokou pevnost a mechanickou odolnost při snížení hmotnosti.  D-tvaru karabiny se využívá ke zvýšení pevnosti v přímém zatížení a je pohodlně ovládána i v rukavicích. H-profil umožňuje zachovat vysokou pevnost a mechanickou odolnost při snížení hmotnosti

 • Karabina s plným zámkem je určena pro zapínání do kotvícího bodu postupového jištění.
 • Karabina s lehce prohnutým drátovým zámkem je určena pro zapínání do lana, kdy díky prohnutí zámku se snadněji zapíná. Má větší světlost zámku než karabina s plným zámkem. Aby nedocházelo k její nechtěné rotaci, je tato karabina zachycena v pevné poloze pomocí 3D gumy.

Chytrá barevnost

Barevná kombinace karabin není náhodná – šedá karabina s plným zámkem je určená do zapínání jistícího bodu ve skále, tzn. šedá karabina k šedé skále. Oranžová karabina s drátovým zámkem je určena pro zapínání do lana, tzn. oranžová karabina do barevného lana. Nemusíš se tedy zdržovat přemýšlením kterou karabinu kam zapnout. To oceníš v těžkém místě, kdy musíš jištění rychle zapnout a nemáte čas hledat tu správnou karabinu.

V dostání také v cenově výhodném setu 6 ks.

Parametry a materiály

 • Hmotnost: 86 g
 • Délka: 12 cm
 • Pevnost v podélné ose: 24 kN
 • Pevnost v příčné ose: 8 kN
 • Pevnost s otevřeným zámkem: 10 kN
 • Světlost zámku: 22 / 26 mm
 • Norma EN 12275, UIAA 121, EN 566
 • Barva: oranžová / světle šedá
 • Materiál: Hliník, Polyamid

Garance spokojenosti

Doporučení Skylotecu

Pokud je produkt používán velmi často, měl by být vyřazen v závislosti na opotřebování a výskytu trhlinek. Jestliže se produkt používá pouze výjimečně, měl by být vyřazen po 6-8 letech. Jako pravidlo Skylotec doporučuje nepoužívat žádné vybavení déle než 10 let.

Recenze a ocenění

Německá firma Skylotec patří již více než 60 let mezi špičkové světové výrobce ochranných pomůcek a vybavení. Své bohaté zkušenosti s výrobou vybavení pro výškové práce ve všech možných odvětvích přenáší od roku 2002 také do sportovního lezení, vysokohorské turistiky a dalších sportů.

Díky štědře dotovanému vývojovému oddělení udává tento německý výrobce směr i tempo vývoje nejen lezeckého vybavení a každoročně za to získává řadu designových a funkčních ocenění.

Vlastnosti produktu

Bezpečnostní parametry
Typ zámku: drát/plný
Typ karabiny: H
Pevnost v podélné ose: 24kN
Pevnost v příčném směru: 8kN
Pevnost s otevřeným zámkem: 10kN
Splňuje normy: UIAA 121, EN 12275, EN 566
Ostatní parametry
Světlost karabiny: 22mm
Počet ks v setu: 6ks
Rozměry a hmotnost
Hmotnost: 86g

Aktivity

Produkt je díky svému provedení vhodný na následující disciplíny a aktivity:
 • Lezení

O značce

Skylotec

Renomovaný německý výrobce vybavení pro horolezectví, via-ferraty a práci ve výškách se zkušenostmi delšími více jak 70 let.

Na začátek stránky

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.