•  

Falanx Wire Express-Set / 6Er Set 12cm

EAN (čárový kód): 4030281287209
Do Věrnostního programu za nákup získáš 132,53 bodů

Všestranná expreska s polyamidovou smyčkou a karabinami s drátovým zámkem pro všechny, kdo řešíte váhu. Vhodná na alpské i sportovní lezení.

Zámek karabiny:
drát
typ karabiny:
H
Pevnost v podélné ose:
24kN
Pevnost napříč:
8kN
Pevnost s otevřeným zámkem:
10kN
Světlost:
22mm
Hmotnost:
80g
Norma:
EN 566, EN 12275, UIAA 121
Počet v setu:
6ks
více

Barva:
velikost:
12 cm
Aktivity:

Není skladem

Místo vyzvednutí
Datum zapůjčení

Falanx Wire Express-Set / 6Er Set 12cm

Lehké a robustní karabiny s drátovým zámkem spojené s polyamidovou smyčkou využiješ vždy, když potřebuješ minimalizovat hmotnost Tvého lezeckého vybavení. Karabiny jsou spojené s polyamidovou smyčkou. Smyčka je díky impregnaci za sucha odolná proti vlhkosti, a proto je vhodná i do náročných podmínek v horách.

Pevná a odolná smyčka

Smyčky z polyamidových vláken se vyznačují vysokou pevností za sucha i mokra, mají vysokou pružnost a odolnost proti oděru. Ve spojení s karabinami SKYLOTEC Falanx Wire s drátovým zámkem, získáš odolného parťáka na své alpské lezecká cesty. Délka smyčky je 12 cm a expresky se dají výhodně koupit také v setu po 6 kusech. V případě opotřebení můžeš samostatnou smyčku vyměnit a případně i prodloužit, protože samostatná smyčka je dostupná i v délce 16 a 25 cm (Dyna). Delší smyčka je vhodnější pro lezení v horách.

Nosné a lehké karabiny

Karabiny SKYLOTEC jsou odolné a lehké, ale přitom si zachovávají vysokou nosnost ve všech směrech. D-tvaru karabiny se využívá ke zvýšení pevnosti v přímém zatížení a je pohodlně ovládána i v rukavicích. H-profil umožňuje zachovat vysokou pevnost a mechanickou odolnost při snížení hmotnosti.  D-tvaru karabiny se využívá ke zvýšení pevnosti v přímém zatížení a je pohodlně ovládána i v rukavicích. H-profil umožňuje zachovat vysokou pevnost a mechanickou odolnost při snížení hmotnosti

 • Karabina s drátovým zámkem (šedá) je určena pro zapínání do kotvícího bodu postupového jištění.
 • Karabina s lehce prohnutým drátovým zámkem je určena pro zapínání do lana, kdy díky prohnutí zámku se snadněji zapíná. Má větší světlost zámku než karabina s plným zámkem. Aby nedocházelo k její nechtěné rotaci, je tato karabina zachycena v pevné poloze pomocí 3D gumy.

Chytrá barevnost

Barevná kombinace karabin není náhodná – šedá karabina s plným zámkem je určená do zapínání jistícího bodu ve skále, tzn. šedá karabina k šedé skále. Oranžová karabina s drátovým zámkem je určena pro zapínání do lana, tzn. oranžová karabina do barevného lana. Nemusíš se tedy zdržovat přemýšlením kterou karabinu kam zapnout. To oceníš v těžkém místě, kdy musíš jištění rychle zapnout a nemáte čas hledat tu správnou karabinu.

Parametry a materiály

 • Hmotnost: 80 g
 • Délka: 12 cm
 • Pevnost v podélné ose: 24 kN
 • Pevnost v příčné ose: 8 kN
 • Pevnost s otevřeným zámkem: 10 kN
 • Světlost zámku: 22 mm
 • Norma EN 12275, UIAA 121, EN 566
 • Barva: oranžová / světle šedá
 • Materiál: Hliník, Polyamid

Garance spokojenosti

Doporučení Skylotecu

Pokud je produkt používán velmi často, měl by být vyřazen v závislosti na opotřebování a výskytu trhlinek. Jestliže se produkt používá pouze výjimečně, měl by být vyřazen po 6-8 letech. Jako pravidlo Skylotec doporučuje nepoužívat žádné vybavení déle než 10 let.

Recenze a ocenění

Německá firma Skylotec patří již více než 60 let mezi špičkové světové výrobce ochranných pomůcek a vybavení. Své bohaté zkušenosti s výrobou vybavení pro výškové práce ve všech možných odvětvích přenáší od roku 2002 také do sportovního lezení, vysokohorské turistiky a dalších sportů.

Díky štědře dotovanému vývojovému oddělení udává tento německý výrobce směr i tempo vývoje nejen lezeckého vybavení a každoročně za to získává řadu designových a funkčních ocenění.

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.