•  

Firelite

Mountain Equipment
5053817130106

Firelite

Mountain Equipment

Super lehký péřový spacák pro bikepacking a lehkou turistiku v horách. Příjemné spaní i v -9 °C. Hmotnost pouhých 770 g.

EAN: 5053817130106
13 990 Kč

13 290 Kč

Zboží již není k dispozici
Cena od

/ den

Při zápůjčce na 3 a více dnů
se nepočítá první a poslední den zápůjčky.

Vlastnosti produktu

Teplotní limity
Komfort: -2°C
Komfort limit: -8°C
Extrém: -27°C
Good night sleep: -9°C
Střih
Výška postavy: 185cm
Počet komor v kapuci: 7
Počet komor v oblasti chodidel: 4
Typ komor: Zkosené Z-komory
Střih: Alpine Fit
Rozměry a hmotnost
Délka spacáku: 190cm
Sbalený rozměr: 25x21x17cm
Maximální výška postavy: 185cm
Vnitřní délka: 190cm
Max. vnitřní šířka: 75cm
Hmotnost: 770g
Funkční prvky
Stahování kapuce: ano
Stahování límce: ano
Kompresní obal: ano
Model zipu: YKK® #5 Coil 2-way, 140cm
Peří
druh peří: husí
Množství peří: 469g
Druh peří: husí peří
Množství peří: 469g
Plnivost peří: 800cuin
Poměr prachového peří: 90/10
Materiál
Membrána: ne
Podšívka: Plasma™, 26g/m², 10D Nylon
Materiál: Peří, plasma, nylon
DWR (Durable Water Repellent): ano
Druh izolačního materiálu: peří
Vnější textilie: Plasma™, 26g/m², 10D Nylon
Balení
Obal pro skladování: ano
Kapuce
Nastavitelnost kapuce: ano

Popis produktu

Firelite

Vyber si ten správný spacák

Nabídka péřových spacáků Mountain Equipment je opravdu široká. Od ultralight letních spacáků po expediční spacáky do extrémních podmínek. Vypracovali jsme proto stručného PDF průvodce, který ti pomůže se zorientovat a vybrat ten správný péřový spacák.

Při bikepackingu, solo turistice nebo přechodech se počítá každý gram i centimetr a zároveň je potřeba mít ve své vybavení maximální důvěru. Spacák FIRELITE ti tohle všechno dokáže nabídnout. Jeho hmotnost je pouhých 770 g, je větruodolný, pevný a navíc s 10 lety záruky. Ultralehký zimní spacák.

 • Povrchový materiál PLASMATM 10D (vnější i vnitřní strana spacáku) je extrémně lehký a vysoce prodyšný.
 • 469 g husího peří s poměrem prachových částic 90/10 a minimální plnivostí 800 cuin.
 • Střih Alpine Fit – uvnitř se strečovými švy pro lepší loft a maximální tepelně izolační efektivitu.
 • Šikmé komory.
 • Optimalizované rozložení peří a přesný objem pro každou komoru samostatně.
 • Boční švy jsou umístěny v spodní části spacího vaku a boční komora je ve tvaru V.
 • Anatomicky tvarovaná kapuce ze 7 komor.
 • Anatomicky tvarovaná a zkosená oblast chodidel ze 4 komor.
 • Boční léga po celé délce zipu.
 • Materiál PLASMATM 10D i na vnitřní straně spacáku.
 • Dodáván spolu s nepromokavým obalem a síťkou na uskladnění.

Ultralehký materiál PLASMA

Jedna z nejlehčích tkanin na světě. Materiál je vyráběn v Japonsku z vysokopevnostních polyamidových vláken a je speciálně tkaný, čímž je dosažená až 2x vyšší pevnost než u materiálu s obdobnou gramáží.

 • PLASMA je extrémně lehká (26 g/m2).
 • Vysoce prodyšná (jemnost 10 D).
 • Má zvýšenou odolnost proti roztržení.

Nejlepší husí peří na trhu – plnivost 800+

Husí peří s plnivostí 800 cuin pocházející z východní Evropy je tím nejlepším druhem peří, které je na trhu k dispozici. Obsahuje minimálně 90 % prachového peří a každá šarže je samostatně testovaná, aby byla splněna plnivost 800 cuin a aby splňovala všechny podmínky etického DOWN CODEX®.

Husí peří je šetrně čištěno vodou bez chemické úpravy. Tím jsou zničeni roztoči i prostředí pro jejich život, což ocení zejména alergici. Peří si zachová svou důležitou mastnotu i loft, je dobře sbalitelné, má vysokou izolaci a nízkou hmotnost.

 • 469 g husího peří.
 • Minimální plnivost 800+ cuin.
 • Poměr prachového peří 90:10
 • Splňuje DOWN CODEX®.
 • Dlouhá životnost.

Konstrukční detaily spacáku

 • V každé komoře je na gram přesně vypočítané množství peří pro minimální hmotnost a maximální teplo. Tento inovativní přístup „Komora po komoře“ vyvinul Matt Fuller, který jako jediný v outdooru má doktorát z výzkumu o peří.
 • Konstrukčně výjimečná izolace – tzv. Body-mapping zohledňuje potřeby každé části těla zvlášť. Proto Matt Fuller vypočítal také přesnou hustotu peří v každé komoře zvlášť.
 • Neunikne ani gram tepla – Díky šikmým komorám spacák perfektně izoluje teplo i přes švy. Díky šikmým komorám se vnitřní a vnější šev nenachází přímo nad sebou, čímž je minimalizovaná ztráta tepla přes švy a peří se drží na svém místě, bez migrace v komorách. Teplo zůstane ve spacím pytli díky eliminaci tepelných mostů ve švech, přes které uniká teplo.
 • 3D kapuce bez nutnosti stahování – kapuce je tvarovaná tak, aby chránila hlavu i bez stahování. 7 komor zabrání migraci peří, chrání hlavu před ztrátou tepla a tím ti zabezpečí příjemný spánek. Pokud potřebuješ kapuci stáhnout, není problém. Podle tvaru šňůrky přesně víš, jestli stahuješ horní část kapuce (plochá šňůrka), nebo spodní část kapuce (kulatá šňůrka). 
 • Ergonomický tvar pro chodidla – nohy je potřeba mít izolované co nejlépe, protože se málo prokrvují. Dno spacáku je zkosené ve tvaru lichoběžníku a oblast špiček je zvýšená jako žraločí ploutev. Díky tomuto ergonomickému tvaru, nestlačíš chodidly komory v oblasti nohou a neztrácejí se tak izolační vlastnosti, které tvé nohy drží v teple. Dno spacáku je tvořeno z nejteplejších V-komor a je natolik komplikované, že se vyrábí zvlášť a následně se přišije ke spacímu vaku.
 • Peří použité na dno spacáku a na kapuci má vyšší hustotu plnění, která zabraňuje průniku vlhkosti hlouběji do komory. To oceníš při spaní v záhrabu, při kontaktu s mokrou stěnou nebo při kondenzované vlhkosti ve stanu.
 • Ochranný 3D límec kolem krku – aby nedocházelo k vytláčení tepla ze spacího pytle, je na vnitřní straně péřový 3D límec, který vyplní prostor kolem ramen a krku. Tak je spacák „zašpuntován“. V límci je menší hustota peří, aby se přesně vytvaroval podle tvaru tvých ramen a krku.
 • Izolační léga pod zipem – nejslabší místo spacáků bývá zip. Trojúhelníková léga je vyplněna peřím a syntetikou, která přiléhá ke spacáku. Syntetika zabraňuje pohybu peří podél légy a zároveň izoluje i za mokra. Zip je umístěn ve spodní polovině spacáku, aby teplo, které stoupá vzhůru neodcházelo přes zip ven.
 • Strečové nitě EXL – jsou použity na vnitřní straně spacáku a lépe tě „obejmou“. Eliminací cirkulace vzduchu ve spacáku je dosaženo lepších izolačních vlastností a tepelný komfort se zvyšuje bez přidání hmotnosti.

Zip YKK® s automatickým zámkem

Ve spacáku Mountain Equipment nezažiješ ten nepříjemný pocit, probudit se v noci s povoleným zipem, protože má zip zámek a samovolně se nerozepne. Jednoduchým zatažením uvolníš pojistku a spacák rozepneš, až když budeš chtít.

 • Funguje i po zamrznutí – kvůli pohodlnému zapínání bez zadrhnutí je použitý kvalitní zip od výrobce YKK®. Právě tento zip bez problémů funguje i v mrazu a můžeš se na něj kdykoliv spolehnout.

Ultralehký a sbalitelný spacák

Ve spacáku Mountain Equipment FIRELITE s materiálem PLASMA a husím peřím ti bude příjemné teplo i v -9 °C. Hmotnost 770 g a velmi dobrá sbalitelnost je optimální pro bikepacking, solo turistiku a jiné dobrodružství v horách, kde potřebuješ dostat hmotnost na opravdové minimum!

Co vše nákupem získáš?

Spaní venku může být pěkný zážitek i noční můra. Investice do kvalitního péřového spacáku od Mountain Equipment se však vyplatí. Získáš garanci spokojenosti, protože 55 let zkušeností s vývojem spacáků, umožnilo značce Mountain Equipment vytvořit spacáky, které nemají ve světě obdoby.

 • Dlouhá životnost se zárukou – 10 let záruky na výrobní vady.
 • Peří z udržitelné výroby – DOWN CODEX®.
 • Komfortní teplota dobrého spánku – GOOD NIGHTS SLEEP GUARANTEED -9 °C.
 • Servis – pozáruční opravy, čištění a impregnaci.

10 let záruka

Bez ohledu na to, jestli jedeš k jezeru, na Matterhorn nebo Mt. Everest, tak se na své vybavení musíš spolehnout. Svým výrobkům důvěřuje i Mountain Equipment a za své produkty se nebojí postavit. Na základě 55 let zkušeností a testování nabízí Mountain Equipment 10 let záruku na výrobní vady spacáku. Pokud objevíš výrobní vadu, tak bez debat spacák opravíme, vyměníme nebo ti vrátíme peníze.

Garance dobrého spánku

Pokud zakoupíš tento spacák a nebude ti v něm dostatečné teplo, můžeš ho vyměnit za teplejší model. Do 30 dnů od zakoupení můžeš spacák vyzkoušet a pokud ti nebude připadat dostatečně teplý, vyměň ho za vyšší model. Stačí přijít, donést nepoškozený spacák, doplatit rozdíl za vyšší model a je to!

Mountain Equipment uvádí hodnotu „Good Night Sleep Guaranteed“ u každého spacáku a u tohoto modelu je hodnota -9 °C. Tato hodnota byla naměřena při používání v reálných podmínkách a zohledňuje faktory jako například vítr a vlhkost.

Servis napříč časem

Každý se snaží vyhnout situaci kdy si spacák roztrhne nebo jinak poškodí. Je to nepříjemné a v takém případě ti spací pytel Mountain Equipment opraví ve svém nejbližším servisním středisku v Mnichově. Oprava trvá standardně do 14 dní a spacák se ti vrátí plně funkční.

DOWN CODEX® – symbol etického přístupu k chovu zvířat

DOWN CODEX® je kontrola původu peří, jeho kvality, etického a ekologického přístupu k chovu zvířat. Každý rok jsou farmy, ze kterých Mountain Equipment nakupuje peří, kontrolovány nezávislou švýcarskou organizací IDFL, aby splňovaly parametry nejvyšší kvality. To zaručuje vysokou kvalitu životních podmínek zvířat a tedy i kvalitu peří. Jedno bez druhého nefunguje.

 • Každý výrobek s peřím má unikátní kód, pod kterým dohledáš původ peří a jeho parametry.
 • Komplexní a transparentní systém auditu původu peří, a to ze všech značek a kdekoli na světě.
 • Ve výrobcích Mountain Equipment je peří vždy pouze vedlejší produkt chovů na maso nebo vejce.

Garance spokojenosti

Mountain Equipment

Britská značka Mountain Equipment je již mnoho let vnímána jako špičkový výrobce outdoorového vybavení pro ty nejodvážnější horolezecké i polární výpravy. Do její kolekce patří zejména oblečení (muži a ženy), kde nabízí široký sortiment od funkčních triček až po expediční péřové bundy. Právě ve výrobě péřových bund a péřových spacáků se značka Mountain Equipment řadí mezi absolutní špičku. Mountain Equipment je hlavním vývojovým partnerem výrobce membrán GORE-TEX®. V posledních letech zařadili do nabídky i horolezecké batohy nebo karimatky.

Půl století horolezectví a expedic

Značka Mountain Equipment vznikla v roce 1961 byla a je součástí nesčetných expedicí na nejvyšší vrcholy či póly naší planety. Zakládá si na precizních materiálech i zpracování a neustále hledá nové výrobní technologie i  moderní přístupy k vývoji.

Naši horolezci z Čech a Slovenska

Mountain Equipment podporuje přední české a slovenské alpinisty, mezi které patří Peter Hámor, Miška Izakovičová, Ondrej Húserka a Martin Krasňanský. Značka je také partnerem projektu Sokolíci od Českého horolezeckého svazu.

Pozáruční servis

Mountain Equipment si zakládá na rychlém a spolehlivém servisu. Stačí vyplnit jednoduchý formulář a zboží nám zaslat do Zlína nebo předat svému prodejci. My se postaráme o zbytek ve specializovaném servisním středisku v Mnichově.

Vlastnosti produktu

Teplotní limity
Komfort: -2°C
Komfort limit: -8°C
Extrém: -27°C
Good night sleep: -9°C
Střih
Výška postavy: 185cm
Počet komor v kapuci: 7
Počet komor v oblasti chodidel: 4
Typ komor: Zkosené Z-komory
Střih: Alpine Fit
Rozměry a hmotnost
Délka spacáku: 190cm
Sbalený rozměr: 25x21x17cm
Maximální výška postavy: 185cm
Vnitřní délka: 190cm
Max. vnitřní šířka: 75cm
Hmotnost: 770g
Funkční prvky
Stahování kapuce: ano
Stahování límce: ano
Kompresní obal: ano
Model zipu: YKK® #5 Coil 2-way, 140cm
Peří
druh peří: husí
Množství peří: 469g
Druh peří: husí peří
Množství peří: 469g
Plnivost peří: 800cuin
Poměr prachového peří: 90/10
Materiál
Membrána: ne
Podšívka: Plasma™, 26g/m², 10D Nylon
Materiál: Peří, plasma, nylon
DWR (Durable Water Repellent): ano
Druh izolačního materiálu: peří
Vnější textilie: Plasma™, 26g/m², 10D Nylon
Balení
Obal pro skladování: ano
Kapuce
Nastavitelnost kapuce: ano

Aktivity

Produkt je díky svému provedení vhodný na následující disciplíny a aktivity:
 • Skitouring
  Skitouring
 • Skialpinismus
  Skialpinismus
 • Turistika
  Turistika
 • Vysokohorská turistika
  Vysokohorská turistika
 • Horolezectví
  Horolezectví
 • Treking
  Treking

O značce

Mountain Equipment

Tato britská značka přínáší na trh outdoorové vybavení pro ty nejnáročnější expedice a polární výpravy více jak 50 let.

Na začátek stránky
logo

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.