•  

Flint Wire

EAN (čárový kód): 4030281242703
Do Věrnostního programu za nákup získáš 13,28 bodů

Lehká a robustní karabina s drátovým zámkem vhodná pro všechny styly lezení.

Materiál:
Hliník
Zámek karabiny:
drát
typ karabiny:
H – HMS
Pevnost v podélné ose:
24kN
Pevnost napříč:
8kN
Pevnost s otevřeným zámkem:
10kN
Světlost:
27mm
více

Barva:
Aktivity:

Není skladem

Místo vyzvednutí
Datum zapůjčení

Flint Wire

Lehká a odolná karabina z dílny SKYLOTEC, která má největší světlost zámku, což se hodí při zapínání do masivních jistících bodů, jako jsou třeba kruhy.  Při své nízké hmotnosti si stále zachovává vysokou nosnost ve všech směrech.

Minimalizace hmotnosti vybavení a snadná manipulace

Zejména při vícedélkovém lezení a lezení v horách potřebujete ušetřit každý gram vybavení. Tyto lehké a odolné karabiny jsou právě tím správným parťákem do hor. Lehce prohnutý tvar zámku vám usnadní její zapínání a vypínání.

Přehledná barevnost

Karabina se vyrábí v 6 barevných variantách a vy si vyberete barvu, která vám vyhovuje a nemůže se stát, že si pomícháte vybavení s vaším lezeckým parťákem.Navíc karabiny můžete sladit např. s barvou frendů a tak máte dokonalý přehled vybavení na sedáku, což vám pomůže ušetřit drahocenné vteřiny při dělání jistícího bodu. Karabiny můžete také výhodněji koupit v sadě 6 ks, která obsahuje všechny barevné varianty.

Doporučení Skylotecu

Pokud je produkt používán velmi často, měl by být vyřazen v závislosti na opotřebování a výskytu trhlinek. Jestliže se produkt používá pouze výjimečně, měl by být vyřazen po 6-8 letech. Jako pravidlo Skylotec doporučuje nepoužívat žádné vybavení déle než 10 let.

Garance spokojenosti

Doporučení Skylotecu

Životnost produktu je přímo závislá na způsobu a frekvenci používání stejně tak jako na vnějších vlivech. Pro vaši větší jistotu, zda máte sedák v pořádku, jsou na sedáku tzv. indikátory opotřebení, které jsou umístěny na barevných pevných smyčkách na bederním a nožním popruhu. Pokud jsou tyto místa v určité míře opotřebené, zobrazí se zde varovný proužek, který signalizuje, že je potřeba sedák vyměnit.

Ale i v případě, že se varovný proužek nezobrazí, doporučuje Skylotec nepoužívat žádné textilní vybavení déle než 10 let.

Recenze a ocenění

Německá firma Skylotec patří již více než 60 let mezi špičkové světové výrobce horolezeckého vybavení a ochranných pomůcek pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou. Své bohaté zkušenosti s výrobou vybavení pro výškové práce ve všech možných odvětvích přenáší od roku 2002 také do sportovního lezení, vysokohorské turistiky a dalších sportů. Skylotec je lídr ve vývoji a výrobě ferratových setů a tlumičů pádů.

Díky štědře dotovanému vývojovému oddělení udává tento německý výrobce směr i tempo vývoje nejen lezeckého vybavení a každoročně za to získává řadu designových a funkčních ocenění. 

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.