•  

Free Rider 16

EAN (čárový kód): 4250875276888
Do Věrnostního programu za nákup získáš 223,25 bodů

Perfektní freeridový batoh s komfortním a pevným zádovým systémem a integrovaným chráničem páteře. Snadno a rychle na něj připevníš vybavení na freeride.

Počet kapes:
5
Bederní kapsa:
ano
úchyt rezervoáru vody:
ano
zádový límec:
ano
Lavinová kapsa:
ano
vstup přes záda:
ano
obvodový zip:
ne
vstup přes víko:
ne
páteřový chránič:
ano
bederní pás:
ano
Doporučená výška postavy:
170–195cm
objem batohu:
16l
Zádový systém:
SPS FLEX
připevnění vybavení:
helma, hůlky, SNB, sněžnice, lyže, cepín
součástí batohu je lavinový systém:
ne
více

Barva:
velikost:
16l

Skladem

doručení pondělí 26. 10.

Místo vyzvednutí
Datum zapůjčení

Free Rider 16

ORTOVOX FREE RIDER je určen jak pro lyžaře, tak pro snowboardisty. Celou dobu ti bude krýt záda certifikovaný páteřový chránič SPS Flex. Na batoh připevníš vše, co potřebuješ na freeride. Extrémně odolný a pohodlný batoh, který ti bude sedět jako ulitý i ve vysokých rychlostech. Díky zádovému límci tě při jízdě nevyvede z rovnováhy - batoh dokonale obepne tvá záda splyne s tebou.

Certifikovaný chránič páteře

Batoh s lavinovou výbavou bys měl mít na sobě vždy, když vyjedeš mimo sjezdovku. Proč nemít batoh s integrovaným chráničem páteře? SPS Flex systém je komfortnější a lehčí, než klasický páteřák. SPS Flex je kombinace komfortního zádového systému a certifikovaného páteřového chrániče, na jehož vývoji se podíleli fyzioterapeuti. Zádový systém je tvořen vycpávkami z paměťové pěny v osmi zónách. Chránič páteře je ohebný a pohlcuje náraz na principu deformace a absorbce energie na molekulární úrovni.

Nic tě při jízdě nerozhodí

Hmotnost batohu ORTOVOX FREE RIDER 16 L je 1180 g a to i se zádovým systémem SPS Flex. Batoh má široký bederní pás, který stáhneš snadno nastavíš suchým zipem a dotáhneš plastovou přezkou - lépe fixuje batoh k tělu. Široké a pohodlné ramenní popruhy lépe rozloží hmotnost batohu mezi ramena, záda a bedra. Zádový límec, který má přesah přes batoh, obejme tělo a drží batoh na svém místě - při jízdě batoh nepoletuje a nevyvede tě z rovnováhy. Celá kontaktní zóna na zádech je navíc pokryta softshellem, který zlepšuje přilnavost a zabraňuje lepení sněhu.

Snadno na něj připevníš vybavení na freeride

Vše má své místo. Oceníš chytré připevnění vybavení z vnější části batohu. Vše jednoduše připevníš a stejně tak sundáš.

 • lyže
 • SNB
 • sněžnice
 • cepín
 • hole
 • helma

Batoh bez zbytečných popruhů

Kompaktní batoh si zachoval čistý vzhled, a tak se nebudete zachycovat o skály nebo větve. Zároveň máte možnost na něj připevnit vybavení díky integrovaným popruhům, očkům a přídavným popruhům a síťce.

Vše na svém místě

Batoh ORTOVOX FREE RIDER 16 se skládá ze 2 hlavních kapes a 4 drobných.

 • Do hlavní komory se dostaneš přes záda. Jednoduše položíš batoh čelem do sněhu a otevřeš jako kufr - vše je přehledně vidět. Nalezneš zde přihrádku na rezervoár vody a výstup na hadičku, která vede do ramenního popruhu. Tam je neoprenová kapsa, kam můžeš hadičku schovat před zamrzáním. Komora je dostatečně prostorná na vybavení, které potřebuješ udržet v suchu.
 • Druhá komora slouží jako bezpečnostní kapsa. Jsou zde kapsy na lavinové vybavení - lopatu, rukojeť lopaty a sondu. Mokré vybavení je tak oddělené od zbytku věcí. Kapsa má úmyslně červená poutka zipů, aby byla na očích v případě nouze. Naleznete zde také malou kapsičku a Emergency Card.
 • Dále je na batohu kapsička na bederním pásu, která je vhodná na mobil, kameru nebo fotoaparát.
 • Ve spodní části batohu je kapsička se síťkou na helmu a na uschování přídavných popruhů. Popruhy můžeš skrýt také do kapsy u levého ramene, kde je popruh s přezkou. 

Důraz na odolnost batohu

Batoh je ušitý z materiálu s vazbou BALLSHADOW, která zvyšuje odolnost vůči oděrům a vodě. Navíc má batoh podél celého obvodu zpevňující lem, který rovnoměrně roznese hmotnost plného batohu na tělo a zabraňuje roztržení nosné části batohu. Vnitřní prostor má svítivě oranžové barvy, pro lepší přehlednost i ve zhoršených podmínkách nebo v šeru.

Batoh má pár drobností, na které si rychle zvykneš

 • YKK voděodolné zipy,
 • červenou píšťalku na hrudním popruhu,
 • batoh má na kontaktních zónách (záda a popruhy) softshell pro lepší přilnavost na oblečení a zároveň odpuzování sněhu,
 • na čele batohu jsou odolné kovové přezky, které rozepnete jednou rukou,
 • izolace hadičky camelbagu na ramenním popruhu,
 • světle zbarvený vnitřní prostor batohu. To napomáhá lepšímu hledání věcí i v šeru.

Pro vášnivé jezdce

Batoh pro milovníky freeridu a backcountry. ORTOVOX FREE RIDER je promyšlen do posledního detailu a bez kompromisů. Komfortní páteřový chránič, pevné držení batohu na těle a odolné materiály. Kombinace vlastností, které vylepší už tak dokonalý pocit z jízdy v prašanu.

Parametry

 • Objem: 26 l
 • Délka zad: long
 • Šířka: 34 cm
 • Výška: 59 cm
 • Hloubka: 15 cm
 • Kapsy: 6
 • Hmotnost batohu: 1390 g (včetně chrániče páteře)

Garance spokojenosti

ORTOVOX, lídr ve výrobě vybavení pro freeride, skialpinismus a skitouring

30 let se Ortovox specializuje na náročné horské aktivity. Aby bylo dosaženo nejlepších funkčních vlastností a komfortu, jsou batohy vyvíjeny s fyzioterapeuty. Proto jsou batohy ORTOVOX tak pohodlné. Ortovox klade důraz na bezpečnost v každém produktu - chce, aby sis svou oblíbenou aktivitu co nejvíce užili. Priorita při vývoji produktů je zaměřena na kvalitu, komfort, funkčnost a životnost, které jsou nadřazené ceně. To ocenili například i profesionální uživatelé jako horští vůdci nebo horská služba.

Nekompromisní 5letá záruka

Batohy ORTOVOX jsou vyrobeny v nejvyšší kvalitě, a proto je řešení reklamace jednoduché. Pokud objevíš výrobní vadu, ať už párající se šev, vnější žmolkování nebo nefunkční zip, stačí nám zboží poslat a my se postaráme o jeho opravu, výměnu, nebo vrácení peněz. Pro mimozáruční opravy má ORTOVOX vlastní servisní středisko, kde opraví vše.

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.