•  

Free Rider 20 S Avabag

EAN (čárový kód): 4250875257214
Do Věrnostního programu za nákup získáš 299,25 bodů

Batoh s certifikovaným páteřovým chráničem na freeride. Varianta S pro kratší záda. Kompatibilní s neuvěřitelně malým a lehkým lavinový systémem AVABAG, který není součástí tohoto balení.

Materiál:
Nylon
Lavinová kapsa:
ano
obvodový zip:
ne
páteřový chránič:
ano
objem batohu:
20l
připevnění vybavení:
helma, SNB, hůlky, cepín, lyže, sněžnice
Hmotnost lavinového systému:
690g
vyjímatelný lavinový systém:
ano
součástí batohu je lavinový systém:
ne
více

Barva:
velikost:
20l
Aktivity:

Skladem

doručení čtvrtek 29. 10.

Místo vyzvednutí
Datum zapůjčení

Free Rider 20 S Avabag

Robustní konstrukce, dokonalá ergonomie, integrovaný chránič páteře a kompatibilita s ultra lehkým lavinovým systémem AVABAG. I takhle by se dal v jedné větě popsat batoh ORTOVOX FREERIDER 20 S AVABAG, který jak už název značí, je navržen přímo na freeride.

Na batoh připevníš vše důležité:

 • SNB
 • lyže
 • hole
 • cepíny
 • sněžnice
 • helmu

Parametry:

 • Objem: 20 l
 • Délka zad: short
 • Šířka: 29 cm
 • Délka: 52 cm
 • Hloubka: 18 cm
 • Kapsy: 6
 • Hmotnost batohu: 1410 g
 • Součásti balení: batoh, přídavné popruhy, síťka na helmu

Integrovaný chránič páteře

Už nemusíš váhat, jestli si vezmeš páteřový chránič, nebo ne. SPS Flex je komfortnější a lehčí než klasická kombinace páteřáku a batohu samostatně. SPS Flex spojuje zádový systém a certifikovaný páteřový chránič, na jehož vývoji se podíleli fyzioterapeuti. Zádový systém je tvořen vycpávkami z paměťové pěny v 8 zónách. Páteřový chránič je ohebný a pohlcuje náraz na principu deformace a absorbuje energii na molekulární úrovni.

Dokonalá ergonomie batohu

Hmotnost batohu ORTOVOX FREERIDER 20 S AVABAG je 1410 g a to včetně zádového systému SPS FLEX. Batoh má široký bederní pás, ze kterého vede zádový límec až k ramenním popruhům. Krásně přiléhá a s tělem tvoří jeden celek, což pocítíš při jakkoli divoké jízdě. Celá kontaktní zóna se zády je pokryta softshellem, který zabraňuje lepení sněhu. Bederní popruh se zapíná poctivou kovovou přezkou, kterou snadno rozepneš jednou rukou i v rukavicích.

Téměř nezničitelný freeride batoh

Vyrobený z pevného materiálu BALLSHADOW, který zvyšuje odolnost vůči oděru a vodě. Batoh ORTOVOX FREERIDER 20 S AVABAG má podél celého obvodu zpevňující lem, který rovnoměrně rozloží hmotnost batohu na tělo a zabraňuje roztržení nosné části batohu.

Vše po ruce

Hlavní kapsa má dvoucestný zip podél obvodu batohu, a tak se do něj dostaneš jako do kufru. Vše vidíš hned a nemusíš prohledávat celý batoh. Vnitřní prostor je světlý pro lepší orientaci za šera. V hlavní kapse je natištěný návod na složení airbagu, poutko na plynovou bombičku a spona na rezervoár vody.

Kapsa na lavinové vybavení

V hlavní komoře jsou přihrádky na lavinové vybavení. Zip této kapsy je označen červeně a z vnitřní strany víka hlavní komory jsou všité přihrádky na lopatu, rukojeť a sondu a v případě nutnosti je vybalení nutných věcí pro lavinovou záchranu otázkou několika vteřin.

Malá praktická kapsa na drobnosti

Třetí kapsa má všité poutko na klíče nebo je vhodná na uložení dokladů, peněženky, buzoly, mapy nebo GPS.

Velikost zad “S”

Batoh byl přizpůsoben pro lidi s kratší délkou zad 36 - 44 cm - na postavu přibližně 150 - 175 cm). Délka se počítá od 7. krčního obratle po horní část pánve. Nejedná se pouze o délku zad, ale také o tvar ramenních popruhů a přizpůsobení bederního pásu. Lépe padne a pevněji drží na menších zádech.

Kompatibilní s ultralehkým lavinovým systémem AVABAG

Lavinový systém AVABAG je vyráběný ve Švýcarsku a funguje na principu Venturiho efektu, který k funkci nepotřebuje žádnou elektroniku, je plně uzavřený a konstrukčně velmi jednoduchý. Nedochází tak k poškození ani korozi. Objem celého systému 1,8 l je menší než dvoulitrová láhev vody, ale hmotnost je takřka třetinová a to 690 g! Přesto, jak je systém je malý, má obrovskou sílu a velmi rychle naplní polštář (při testech dokázal nadzvednout i automobil). Díky jeho malému objemu budete mít vždy dostatek místa na své věci a nemusíte váhat, jestli si ho vezmete nebo necháte doma.

Garance spokojenosti

ORTOVOX, lídr ve výrobě vybavení pro freeride, skialpinismus a vysokohorskou turistiku

30 let se ORTOVOX specializuje na náročné horské aktivity. Aby bylo dosaženo nejlepších funkčních vlastností a komfortu, jsou batohy vyvíjeny s fyzioterapeuty, a proto jsou tak pohodlné. ORTOVOX klade důraz na bezpečnost v každém produktu – chce, aby si lidé hory co nejvíce užili. Priorita při vývoji produktů je zaměřena na kvalitu, komfort, funkčnost a životnost, které jsou nadřazené ceně. To ocenili například i profesionální uživatelé jako horští vůdci nebo horská služba.

Nekompromisní pětiletá záruka

Batohy ORTOVOX jsou vyrobeny v nejvyšší kvalitě, a proto je řešení reklamace rychlé a na výrobní vady poskytuje celých pět let. Pokud objevíš výrobní vadu, čímž může být párající se šev, vnější žmolkování nebo nefunkční zip, stačí nám zboží poslat a my se postaráme o jeho opravu, výměnu nebo vrácení peněz. Pro pozáruční opravy má ORTOVOX vlastní servisní středisko, kde opraví jakýkoli produkt.

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.