•  

Impregnace na pásy Dry Climb

EAN (čárový kód): 9120038951479
Do Věrnostního programu za nákup získáš 23,7 bodů

Impregnační sprej na skialpinistické pásy obnovuje a zlepšuje skluz pásů a zvyšuje odolnost pásů proti vlhkosti - pásy jsou opět rychlé a nelepí se na ně sníh.

Objem:
250ml
více

Aktivity:

Skladem

doručení úterý 6. 10.

Místo vyzvednutí
Datum zapůjčení

Impregnace na pásy Dry Climb

Všechny pásy KOHLA jsou z výroby impregnované, což zlepšuje jejich jízdní vlastnosti a zároveň zabraňuje chlupům nasávat vlhkost ze sněhu. Na vlhké chlupy se nabaluje sníh, dělají se sněhové papuče, což vám může hodně znepříjemnit výstup.

Impregnace z výroby se ale častým používáním opotřebí. Pomocí impregnačního spreje KOHLA jednoduše tuto impregnační vrstvu obnovíte.

Jednoduché řešení

Na začátku každé sezóny je dobré si zkontrolovat stav pásů - zda jsou špičky i koncovky v pořádku, zda lepidlo dobře drží a zda impregnace funguje.

Stav impregnace zjistíte jednoduše politím pásů vodou. Po kvalitní impregnaci zteče voda v kapkách z povrchu pryč a nezanechává mokré části. V opačném případě je třeba impregnaci obnovit a k tomu je určený KOHLA impregnační sprej, který jednoduchým způsobem impregnaci obnoví.

Postup impregnace:

  1. Pásy je vhodné impregnovat doma alespoň 1 den před túrou
  2. Stoupací vrstvu pásů očistěte a pás nalepte na lyži
  3. Ze vzdálenosti 20 - 30 cm na pásy rovnoměrně nastříkejte KOHLA Impregnační sprej. Lyži je dobré otočit patou nahoru, aby impregnace lépe vtékala do chlupu.
  4. Nechte zaschnou 24 hodin
  5. Pro zvýšení účinku můžete po zaschnutí impregnace pásy zahřát pomocí fénu (do max. teploty 60 °C

Pokud potřebujete naimpregnovat pásy během túry, můžete použít KOHLA impregnační vosk. Vosk je malý a hodí se mít ho v batohu při několikadenním přechodu.

Garance spokojenosti

Video návod na impregnaci a údržbu:  www.kohla.at/de/ratgeber/kohla-tv/tipps-vacuum-base/

Výrobky z Tyrolska, na které se můžete spolehnout

Rakouská firma KOHLA se sídlem v Innsbrucku vyrábí vybavení pro skialpinismus, horolezectví a outdoor už od roku 1932. Své výrobky vyvíjí, vyrábí a testuje přímo v Tyrolsku, a proto může změny rychle integrovat do výroby. Při testování a vývoji spolupracuje s národním německým skialpinistickým týmem, kterému je exkluzivním partnerem. Pásy jsou vyráběny s maximálním důrazem na kvalitu provedení. KOHLA pásy vyrábí i pro jiné značky, např. Scott, La Sportiva, Fischer, Völkl, Atomic a jsou vyváženy do více než 30 zemí světa

Za skialpinistické pásy získala KOHLA množství ocenění (mezi nimi i dvě ISPO Awards 2013/14 a 2015/16 za inovaci).

Parametry

Objem: 250 ml

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.