•  

Kohla sada na údržbu pásů

EAN (čárový kód): 9120038956306
Do Věrnostního programu za nákup získáš 28,45 bodů

Sada na údržbu pásu. Impregnační sprej a wosk na pásySkladem

doručení pondělí 10. 8.

Místo vyzvednutí
Datum zapůjčení

Kohla sada na údržbu pásů

Impregnační sprej

Všechny pásy KOHLA jsou z výroby impregnované, což zlepšuje jejich jízdní vlastnosti a zároveň zabraňuje chlupům nasávat vlhkost ze sněhu. Na vlhké chlupy se nabaluje sníh, dělají se sněhové papuče, což vám může hodně znepříjemnit výstup.

Impregnace z výroby se ale častým používáním opotřebí. Pomocí impregnačního spreje KOHLA jednoduše tuto impregnační vrstvu obnovíte.

Jednoduché řešení

Na začátku každé sezóny je dobré si zkontrolovat stav pásů - zda jsou špičky i koncovky v pořádku, zda lepidlo dobře drží a zda impregnace funguje.

Stav impregnace zjistíte jednoduše politím pásů vodou. Po kvalitní impregnaci zteče voda v kapkách z povrchu pryč a nezanechává mokré části. V opačném případě je třeba impregnaci obnovit a k tomu je určený KOHLA impregnační sprej, který jednoduchým způsobem impregnaci obnoví.

Postup impregnace:

  1. Pásy je vhodné impregnovat doma alespoň 1 den před túrou
  2. Stoupací vrstvu pásů očistěte a pás nalepte na lyži
  3. Ze vzdálenosti 20 - 30 cm na pásy rovnoměrně nastříkejte KOHLA Impregnační sprej. Lyži je dobré otočit patou nahoru, aby impregnace lépe vtékala do chlupu.
  4. Nechte zaschnou 24 hodin
  5. Pro zvýšení účinku můžete po zaschnutí impregnace pásy zahřát pomocí fénu (do max. teploty 60 °C

Pokud potřebujete naimpregnovat pásy během túry, můžete použít KOHLA impregnační vosk. Vosk je malý a hodí se mít ho v batohu při několikadenním přechodu.

Impregnační vosk

Všechny pásy KOHLA jsou z výroby impregnované, což zlepšuje jejich jízdní vlastnosti,  zabraňuje vláknům nasávat vlhkost z mokrého sněhu, odpuzuje špínu a chrání proti mechanickému poškození. Impregnace z výroby se ale častým používáním opotřebí. Na vlhké chlupy se začne nabalovat sníh a začnou se dělat se sněhové papuče, což vám může hodně znepříjemnit výstup. Pomocí impregnačního vosku KOHLA jednoduše tuto impregnační vrstvu obnovíte.

Navíc voskováním ještě zlepšíte skluz pásů a chráníte je před mechanickým opotřebením. Tím také prodloužíte životnost pásů. Z tohoto důvodu se doporučuje voskovat před každou túrou nebo přímo během ní. Aplikace impregnačního vosku KOHLA je jednoduchá a zvládnete ji hravě sami - doma nebo na túře.

Postup impregnace doma:

Nejlepších vlastností impregnace dosáhnete použitím teplého vosku, který zažehlíte žehličkou:

Na suché a čisté pásy nalepené na lyžích rozetřete vosk po směru zapletení chlupů.
Teplou žehličkou jej zažehlete. Žehličkou přejeďte pás pouze jednou a to v celé délce od špičky k patě.
Odstraňte přebytečný vosk - nejlépe stěrkou, kterou držíte hned za žehličkou. Přebytečný vosk odstraňujte ještě za tepla.
Navoskované pásy nakonec důkladně vykartáčujte - tím odstraníte poslední zbytky přebytečného vosku, který může snižovat přilnavost stoupacích pásů.

Postup impregnace na túře:

Pásy nechte nalepené na lyžích, očistěte je a pokud to jde, vysušte na slunci
Vosk na pásy rozetřete po směru zapletení chlupů

Video návod na impregnaci a údržbu:
www.kohla.at/de/ratgeber/kohla-tv/fellpflege/

Garance spokojenosti

Výrobky z Tyrolska, na které se můžete spolehnout

Rakouská firma KOHLA se sídlem v Innsbrucku vyrábí vybavení pro skialpinismus, horolezectví a outdoor už od roku 1932. Své výrobky vyvíjí, vyrábí a testuje přímo v Tyrolsku, a proto může změny rychle integrovat do výroby. Při testování a vývoji spolupracuje s národním německým skialpinistickým týmem, kterému je exkluzivním partnerem. Pásy jsou vyráběny s maximálním důrazem na kvalitu provedení. KOHLA pásy vyrábí i pro jiné značky, např. Scott, La Sportiva, Fischer, Völkl, Atomic a jsou vyváženy do více než 30 zemí světa

Za skialpinistické pásy získala KOHLA množství ocenění (mezi nimi i dvě ISPO Awards 2013/14 a 2015/16 za inovaci).

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.