•  

Laser Compact 2

EAN (čárový kód): 5060528562942
Do Věrnostního programu za nákup získáš 735,77 bodů

Stan pro dva s váhou lehce přes kilo, s vysokou odolností proti počasí i vnějším vlivům. Navíc jej postavíte velmi rychle díky jednoduché konstrukci.

DWR úprava:
ano
Materiál:
Nylon
Sbalený rozměr:
30 x 15cm
Počet osob:
2
předsíňka:
ano
Počet vchodů:
1
Vchod:
půlmoskytiéra
Tropiko:
Watershed
Podlážka:
Waterbloc
Vodní sloupec tropika:
3000mm
Vodní sloupec podlážky:
7000mm
Počet prutů:
1
základní počet kolíků:
10
typ prutů:
DAC
Typ kolíků:
slitina
Maximální hmotnost:
1230g
více

Barva:
Aktivity:

Není skladem

Místo vyzvednutí
Datum zapůjčení

Laser Compact 2

Kompaktní a odolný

Třisezónní stan pro dva, kterým záleží na velikosti a zároveň na mechanické odolnosti. Pro ty, kteří chtějí stan bez kompromisů a do posledního detailu promyšleného.

1080 g

Váha stanu 1080 g je opravdu lehce nad kilem. Váha však není na úkor kvality a odolnosti. Stan je stále odolný jak proti počasí, tak i mechanickému poškození.

30 x 15

To je míra v centimetrech, která představuje rozměry sbaleného stanu. Pro představu se jedná o rozměr trochu větší než 1,5litrová láhev. Stan tak nezabere mnoho místa v batohu.

WATERSHED Si2

Tropiko jeoboustranně silikonovaného nylonu, s RIPSTOP úpravou, nabízí pevnost, trvanlivost a odolnost. Rozdílné konstrukce, typy vláken, tkanin jsou použity pro nejlepší výkon jednotlivých modelů.

 • trvanlivost
 • nízká váha (20D)
 • odolnost
 • 5.000 mm vodní sloupec

WATERBLOCK

WATERBLOCK je tvořen z nylonu a nalezneme jej v podlážce stanu, která je odolná, pevná a trvanlivá. Nylon má široké využití napříč všemi stany a vrstvy pro své vlastnosti:

 • vhodný ke kombinaci s jiným materiálem
 • odolnost     
 • trvanlivost

RIPSTOP

Ripstop není chemická úprava. Jedná se o způsob tkaní, kdy jsou pravidelně zesílená vlákna. To vytváří viditelnou čtvercovou síť. Prakticky to funguje tak, že se trhlina zasekne o zesílené vlákno a nepokračuje.

SILIKONOVÁ ÚPRAVA?

Jedná se o povrchovou úpravu, která lépe propojí vlákna, a vlákna jsou tak pevnější v tahu. Navíc silikonová úprava nepropouští vodu.

DAC NFL

Jeden z předních výrobců stanových prutů vyrábí pruty i pro stany TERRA NOVA. Konkrétně se jedná o slitinu hliníku 7001 T8 s dobrým poměrem pevnost a tuhost. Pruty jsou odlehčeny, a to díky tomu, že konce pruhů jsou rozšířené a zúžené. Tím do sebe pevně zapadají i bez nástavců a jsou odlehčeny. Povrch prutů je upraven, stejně jako letadla, anodizaci proti zreznutí.

NA DETAILECH ZÁLEŽÍ

Stan má dokonalý střih. To lze vidět na detailech, které to dokazují:

 • minimalizace švů
 • pevné oka kolíků
 • větrání
 • posun vnitřního stanu
 • jednoduchost

PROČ TUNEL?

Velkou výhodou tunelové konstrukce je rychlost stavby, nízká váha a větší prostor.  Vnitřní stan přímo nelícuje tropiko u vchodu, aby bylo možné mít otevřené tropiko i v dešti a docházelo k lepší cirkulaci vzduchu. Stan následně vypnete pomocí popruhů a kolíků.

RYCHLÁ STAVBA

Stan opravdu postavíte rychle. Jednoduchou tunelovou konstrukci vztyčíte pomocí jednoho prutu, který protáhnete prostředkem stanu a následně jen vypnete stan kolíky a šňůrami.

PŘEDSÍŇKA Z BOKU

Vstup i předsíňka je z boku. Půlka je pevná a slouží k uskladnění vybavení. To proto, aby bylo možné pohodlně vstupovat a vycházet ze stanu, bez nutnosti přeskládat vybavení.

VYPNUTÍ STANU

Oka na kolíky jsou pevně přišité a nejsou nastavitelné. Důvod je prostý. Střih stanu je dokonalý, a tak není potřeba měnit délku stažení. To má za následek i další pozitivní vlastnost, a to snížení váhy.

ALLOY 11 g

Kolíky stanu jsou ze slitiny a navíc zpevněny. To spolu s V-profilem zajistí vysokou pevnost. Délka kolíku 14 cm nabízí dostatečné ukotvení a jeho váha 11 g nezatíží.

DYNEEMA

Šňůry jsou z pevné a lehké DYNEEMA. Nejsou elastické, jelikož stan by nebyl pevný a při větru by vibroval. To by mělo za následek poškození jak šňůr, tak i prutů. Nemluvě o degradaci povrchového materiálu.

VNITŘNÍ STAN

Pro lepší cirkulaci vzduchu má vnitřní stan ve vchodu, v horní části, síťovinu. Ve spodní část vchodu a zbytku stanu je materiál s DWR úpravou, který vás ochrání ve spánku proti větru, při otevřeném tropiku, a v nepříznivém počasí proti kapání.

4 TESTY, ABY VÁS STAN NEZKLAMAL


Každý stan, než se dostane na pult v prodejně, je otestovaný na konci výroby. V průběhu vývoje musí projít každý model stanu testy v laboratoři i v terénu. Testované jsou materiály venkovního i vnitřního stanu na pevnost v tahu, nepromokavost a odolnost proti UV záření. Pruty jsou testované na pevnost v ohybu. 

UV NEPŘÍTEL

Velkým nepřítelem stanu je UV záření. To způsobuje rychlou degradaci odolnosti a pevnosti materiálů. Proto jsou na stanu použity různé materiály a úpravy, podle potřeby dané zóny. Stan má na tropiku odolnější materiál proti UV záření a na podlážce zase trvanlivější a pevnější materiál.

PLÍSEŇ

Plíseň doslova rozežírá stan, proto je důležité, aby se stan skladoval suchý. Zátěr se ztrácí a stan proteče. To poznáte podle tmavých fleků. Stan tedy balte suchý, abyste se tomuto vyvarovali.
NAPŘÍČ ČASEM

Stany nejsou testovány jen v novém a 100% stavu, ale taky i po použití. TERRA NOVA chce mít funkční stany i po několika nocích v dešti a vystavení na slunci. Proto se zamýšlí nad každým materiálem a jeho použití. Následně prochází i dlouhodobými testy, aby stan nezklamal.

FASTPACK

Stan můžete použít i bez vnitřního stanu, pokud chcete ještě více minimalizovat váhou. Stačí tropiko stanu kombinovat pouze s podlážkou. TERRA NOVA má podlážku, která je přímo k tomuto účelu určena.

KOMPAKT : ODOLNOST

Kompaktně sbalený stan pro dva, s vysokou odolností proti nepřízni počasí i vnějším vlivům. Rychle jej postavíte, a tak budete v suchu.

Počet osob: 2
Váha: 1080 g/ 1230 g (min / max)
Velikost sbaleného stanu: 30 x 15 cm
Určení: 3sezónní
Tropiko: Watershed Si2 R/S 5.000 mm
Podlážka: Waterbloc R/S 6.000 mm
Pruty: 8,7 mm DAC NFL
Kolíky: 10x Alloy 11 g
Popruhy: 4x Dyneema Reflective
Vnitřní vstup: půl-moskytiéra

Garance spokojenosti

DOŽIVOTNÍ ZÁRUKA

Mít důvěru ve vybavení je důležité. Ještě důležitější je, aby vaše důvěra nebyla zklamaná. TERRA NOVA svým stanům věří a aby podpořili i vaši důvěru, nabízí na veškeré stany TERRA NOVA doživotní záruku na výrobní závady a vady materiálů.

SERVIS

Ať už se jedná o protržení stanu, ztrátu kolíků nebo ohnutí prutu, není důvod se obávat. Pro tyto případy je zde servisní středisko, které nabízí opravu. To je podpořeno i velkým množstvím náhradních dílů od kolíků, přes jednotlivé segmenty prutů až opravné sady tropika.

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.