•  

Laser Photon 1

Terra Nova
5060122785099

Laser Photon 1

Terra Nova

Stan s váhou hluboko poj kilem a s pevností a odolností, které vás ochrání.

EAN: 5060122785099
16 492 Kč

15 665 Kč

Cena od

/ den

Při zápůjčce na 3 a více dnů
se nepočítá první a poslední den zápůjčky.

Vlastnosti produktu

Popis produktu

Laser Photon 1

EXTRÉM NAPŘÍČ PARAMETRY

Třisezónní stan pro jednoho, kterým záleží na váze a zároveň na mechanické odolnosti. Pro ty, kteří chtějí stan bez kompromisů a do posledního detailu promyšleného.

670 g

Váha stanu 670 g je opravdu hluboko pod kilem. Váha však není na úkor kvality a stan vás nebude zbytečnou zátěží.

35 x 8

To je míra v centimetrech, která představuje rozměry sbaleného stanu. Pro představu se jedná přibližně o 1,5litrovou láhev. Stan tak nezabere mnoho místa

WATERSHED Si2

Podlážka i tropiko jeoboustranně silikonovaného nylonu, s RIPSTOP úpravou, nabízí pevnost, trvanlivost a odolnost. Rozdílné konstrukce, typy vláken, tkanin jsou použity pro nejlepší výkon jednotlivých modelů.

 • trvanlivost
 • nízká váha (10D)
 • odolnost
 • 3.000 mm vodní sloupec

RIPSTOP

Ripstop není chemická úprava. Jedná se o způsob tkaní, kdy jsou pravidelně zesílená vlákna. To vytváří viditelnou čtvercovou síť. Prakticky to funguje tak, že se trhlina zasekne o zesílené vlákno a nepokračuje.

SILIKONOVÁ ÚPRAVA?

Jedná se o povrchovou úpravu, která lépe propojí vlákna, a vlákna jsou tak pevnější v tahu. Navíc silikonová úprava nepropouští vodu.

DAC NFL

Jeden z předních výrobců stanových prutů vyrábí pruty i pro stany TERRA NOVA. Konkrétně se jedná o slitinu hliníku 7001 T8 s dobrým poměrem pevnost a tuhost. Pruty jsou odlehčeny, a to díky tomu, že konce pruhů jsou rozšířené a zúžené. Tím do sebe pevně zapadají i bez nástavců a jsou odlehčeny. Povrch prutů je upraven, stejně jako letadla, anodizaci proti zreznutí.

NA DETAILECH ZÁLEŽÍ

Stan má dokonalý střih. To lze vidět na detailech, které to dokazují:

 • minimalizace švů
 • pevné oka kolíků
 • větrání
 • posun vnitřního stanu
 • jednoduchost

PROČ TUNEL?

Velkou výhodou tunelové konstrukce je rychlost stavby, nízká váha a větší prostor. Vnitřní stan přímo nelícuje tropiko u vchodu, aby bylo možné mít otevřené tropiko i v dešti a docházelo k lepší cirkulaci vzduchu. Stan následně vypnete pomocí popruhů a kolíků.

RYCHLÁ STAVBA

Stan opravdu postavíte rychle. Jednoduchou tunelovou konstrukci vztyčíte pomocí jednoho prutu, který protáhnete prostředkem stanu a následně jen vypnete stan kolíky a šňůrami.

VYPNUTÍ STANU

Oka na kolíky jsou pevně přišité a nejsou nastavitelné. Důvod je prostý. Střih stanu je dokonalý, a tak není potřeba měnit délku stažení. To má za následek i další pozitivní vlastnost, a to snížení váhy. Kolíky stanu jsou z pevného titanu a každý váží pouhý 1 g.

DYNEEMA

Šňůry jsou z pevné a lehké DYNEEMA. Nejsou elastické, jelikož stan by nebyl pevný a při větru by vibroval. To by mělo za následek poškození jak šňůr, tak i prutů. Nemluvě o degradaci povrchového materiálu.

VNITŘNÍ STAN

Pro lepší cirkulaci vzduchu má vnitřní stan ve vchodu, v horní části, síťovinu. Ve spodní část vchodu a zbytku stanu je materiál s DWR úpravou, který vás ochrání ve spánku proti větru, při otevřeném tropiku, a v nepříznivém počasí proti kapání.

4 TESTY, ABY VÁS STAN NEZKLAMAL
Každý stan, než se dostane na pult v prodejně, je otestovaný na konci výroby. V průběhu vývoje musí projít každý model stanu testy v laboratoři i v terénu. Testované jsou materiály venkovního i vnitřního stanu na pevnost v tahu, nepromokavost a odolnost proti UV záření. Pruty jsou testované na pevnost v ohybu. 

UV NEPŘÍTEL

Velkým nepřítelem stanu je UV záření. To způsobuje rychlou degradaci odolnosti a pevnosti materiálů. Proto jsou na stanu použity různé materiály a úpravy, podle potřeby dané zóny. Stan má na tropiku odolnější materiál proti UV záření a na podlážce zase trvanlivější a pevnější materiál.

PLÍSEŇ

Plíseň doslova rozežírá stan, proto je důležité, aby se stan skladoval suchý. Zátěr se ztrácí a stan proteče. To poznáte podle tmavých fleků. Stan tedy balte suchý, abyste se tomuto vyvarovali.
NAPŘÍČ ČASEM

Stany nejsou testovány jen v novém a 100% stavu, ale taky i po použití. TERRA NOVA chce mít funkční stany i po několika nocích v dešti a vystavení na slunci. Proto se zamýšlí nad každým materiálem a jeho použití. Následně prochází i dlouhodobými testy, aby stan nezklamal.

FASTPACK

Stan můžete použít i bez vnitřního stanu, pokud chcete ještě více minimalizovat váhou. Stačí tropiko stanu kombinovat pouze s podlážkou. TERRA NOVA má podlážku, která je přímo k tomuto účelu určena.

VÁHA : ODOLNOST

Neuvěřitelně nízká váha a vysoká odolnost vůči počasí. Třisezónní stan pro ty, kterým záleží na váze i odolnosti.

Počet osob: 1
Váha: 670 g/ 720 g (min / max)
Velikost sbaleného stanu: 35 x 8 cm
Určení: Adventure racing
Tropiko: Watershed Si2 R/S 3.000 mm
Podlážka: Watershed Si2 R/S 3.000 mm
Pruty: 8,7 mm DAC NFL
Kolíky: 12x Titanium 1 g
Popruhy: 4x Dyneema Reflective
Vnitřní vstup: půl-moskytiéra

Garance spokojenosti

DOŽIVOTNÍ ZÁRUKA

Mít důvěru ve vybavení je důležité. Ještě důležitější je, aby vaše důvěra nebyla zklamaná. TERRA NOVA svým stanům věří a aby podpořili i vaši důvěru, nabízí na veškeré stany TERRA NOVA doživotní záruku na výrobní závady a vady materiálů.

SERVIS

Ať už se jedná o protržení stanu, ztrátu kolíků nebo ohnutí prutu, není důvod se obávat. Pro tyto případy je zde servisní středisko, které nabízí opravu. To je podpořeno i velkým množstvím náhradních dílů od kolíků, přes jednotlivé segmenty prutů až opravné sady tropika.

Vlastnosti produktu

Aktivity

Produkt je díky svému provedení vhodný na následující disciplíny a aktivity:
 • Treking
 • Turistika

O značce

Terra Nova

Tento stále rodinný podnik s vývojem ve Velké Británii vyrábí ty nejpropracovanější stany z moderních materiálů tak, aby odolaly počasí na Antarktidě, v Himaláji nebo extrémně vlhkému prostředí.

Na začátek stránky

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.