•  

Lavinová sonda Alu 240 Light

EAN (čárový kód): 4250875277168
Do Věrnostního programu za nákup získáš 61,75 bodů

Velmi lehká a odolná sonda, která je extrémně sbalitelná. Hodí na dlouhé túry, kde je důležité šetřit místem i hmotností.

Materiál:
Hliník
Stupnice hloubky:
ano
Průměr sondy:
11mm
počet segmentů:
7
zámek sondy:
Quick Lock
napínaní:
aramid
délka sondy:
240cm
délka segmentu:
37,5cm
více

Barva:
velikost:
240cm
Aktivity:

Skladem

doručení čtvrtek 1. 10.

Místo vyzvednutí
Datum zapůjčení

Lavinová sonda Alu 240 Light

Ideální sonda z tvrzeného hliníku, když hledáš lehkou a malou sondu. Obdobná, ale cenově dostupnější verze karbonové sondy ORTOVOX CARBON 240 SUPERLIGHT. U sondy ALU 240 LIGHT oceníš intuitivní označení, a systém Quick Lock se širším poutkem pro rychlé poskládání sondy, které vám výrazně ulehčí a zrychlí záchranu zasypaného.

Pomocné označení hloubky na sondě

Označení hloubky 1 m za tebe rozhodne z jakého směru kopat. Kopej z boku, pokud je označení pod sněhem, nebo kopej shora, pokud je označení nad povrchem sněhu. Toto doporučení vychází z nejnovějších metodických pokynů IKAR. Při kopání slouží modrý předposlední díl jako upozornění, že se blížíš k zasypanému. Poslední neonovo-oranžový díl na konci sondy je výstrahou, abys kopal opatrně a nezranil zasypaného. Sonda má označení hloubky po 5 cm.

Poskládání sondy jedním rychlým pohybem

Blokovací systém QUICK LOCK umožňuje rychle poskládat sondu jedním pohybem a také dotáhnout sondu pomocí závitu. Systém nezamrzá a uvolníš ho jedním pohybem. Kuželové náběhy z nylonu pomáhají poskládat sondu lehce a rychle bez zadrhnutí. Široké poutko se dá dobře ovládat i když máš na rukou palčáky.

Na sondu se můžeš spolehnout i v tvrdém sněhu

Průměr sondy je 11 mm a poskytuje dostatečnou pevnost. Aramidové (kevlar) lanko je pevné, lehké a 6x odolnější jak ocel. Materiál sondy je duralová slitina AL 7075 T6, která se používá v leteckém průmyslu a vyznačuje se vysokou pevností. Ocelový kuželovitý hrot je širší jako průměr sondy, díky čemu je eliminované tření a namrzání sondy o stěny vpichu, kvůli čemu sondou lehčeji pronikneš sněhem.

Dostatečně dlouhá sonda pro velké nánosy, ale skladná do každého batohu

  • Délka sondy 240 cm je dostatečná i pro velké nánosy sněhu.
  • 7 dílů dlouhých 37,5 cm, sbalíte i do malého batohu.
  • Nový systém Quick Lock je jednoduchý a odolný vůči poškození.

Funkční prvky lavinové sondy ORTOVOX ALU 240 LIGHT

  • Blokovací systém QUICK LOCK se širším poutkem.
  • Hrot širší než díly sondy.
  • Náběhy z nylonu pro rychlé poskládání.
  • Označení hloubky 1 m.
  • Barevné výstražné označení blízkosti zasypaného.
  • Označení hloubky po 5 cm.

Garance spokojenosti

Garantovaná dlouhá životnost a 5 let záruky

ORTOVOX poskytuje na batohy a lavinové vybavení 5 let záruky. Mezi dlouholeté a spokojené uživatele lavinového vybavení patří například i Horská záchranná služba ČR. Pokud budeš potřebovat náhradní díly nebo opravy, ORTOVOX je poskytuje i dlouho po skončení pětileté záruky.

Německá spolehlivost

ORTOVOX vyrábí produkty, na kterých často záleží život, produkty, které ochrání tebe nebo tvé kamarády. Spolehlivost, odolnost a efektivita je výrazně důležitější než šetření na ceně výroby. Na produkty ORTOVOX se můžeš spolehnout a oceníš německou preciznost a smysl pro detail. Na vývoji produktů ORTOVOX se podílejí Tyrolské středisko pro lavinovou prevenci, interní a externí horští vůdci, ale i sami horští záchranáři.

Parametry:

Hmotnost: 235 g

Délka sondy: 240 cm

Délka po sbalení: 37,5 cm

Počet dílů: 7

Průměr: 11 mm

Materiál sondy: Tvrzený hliník AL 7075 T6

Materiál lanko: Aramid

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.