•  

Lavinová sonda Steel 320+ Pfa

EAN (čárový kód): 4250875277151
Do Věrnostního programu za nákup získáš 142,02 bodů

Extra odolná sonda pro horské záchranáře nebo do oblastí s velkým množstvím sněhu. Rychlé automatické blokování a intuitivní označení hloubky zasypaného ulehčuje tvé rozhodování při záchraně.

Materiál:
Ocel
Stupnice hloubky:
ano
Průměr sondy:
12mm
počet segmentů:
8
zámek sondy:
PFA
délka sondy:
320cm
délka segmentu:
44cm
více

Barva:
velikost:
320 cm
Aktivity:

Místo vyzvednutí
Datum zapůjčení
Platba a doprava

Lavinová sonda Steel 320+ Pfa

Dlouhá a velmi odolná lavinová sonda s možností prodloužení a s novým automatickým blokovacím systémem PFA s kterým sondu poskládáš jedním pohybem přímo při vytahování sondy z obalu. Systém funguje spolehlivě i ve velkých mrazech a díky kuželovitým náběhům z nylonu poskládáš sondu lehce a bez zadrhnutí. Spolu s intuitivním barevným označením na jednotlivých dílech ti sonda výrazně zrychlí záchranu zasypaného. Pro horské profesionály, instruktory a všechny, kteří často podnikají zimní horské túry do oblastí s velkým množstvím sněhu.

Pomocné označení hloubky na sondě

Označení hloubky 1 m za tebe rozhodne z jakého směru kopat. Kopej z boku, pokud je označení pod sněhem, nebo kopej shora, pokud je označení nad povrchem sněhu. Toto doporučení vychází z nejnovějších metodických pokynů IKAR. Při kopání slouží modrý předposlední díl jako upozornění, že se blížíš k zasypanému. Poslední neonovo-oranžový díl na konci sondy je výstrahou, abys kopal opatrně a nezranil zasypaného. Sonda má označení hloubky po 5 cm.

Sondu jednoduše a rychle poskládáš

Automatický blokovací systém PFA umožňuje rychle poskládat sondu jedním pohybem. Systém nezamrzá a uvolníš ho jedním pohybem přímo z obalu, který má systém rychlého vytažení - stačí zatáhnout za široké poutko obalu. Kuželové náběhy z nylonu vám pomohou poskládat sondu lehce a bez zadrhnutí. Při skládání stačí stiskem palce systém uvolnit. Ovládání sondy je jednoduché, i když máte na rukou palčáky.

Na sondu se můžete spolehnout ve tvrdém sněhu

Průměr 12 mm výrazně zvyšuje pevnost sondy. Ocelové lanko se nepoškodí, i když budeš sondu používat často při tréningu a na kurzech. Ocelová nerezová slitina se vyznačuje vysokou pevností, a proto je vhodná pro časté používání. Ocelový kuželovitý hrot je širší než průměr sondy, díky čemu je eliminované tření a namrzání sondy o stěny vpichu a vy sondou lehčeji pronikneš sněhem. Ergonomická pryžová rukojeť ti zabezpečí pevné uchopení i při sondáži ve tvrdém sněhu, který se skoro vždy v laviništi nachází. Pogumované madlo nenamrzá a sonda ti v rukavicích nebude klouzat.

Nejdelší ocelovou sondu ORTOVOX složíš na délku 44 cm

 • Délka sondy 320 cm je dostatečná i pro velké nánosy sněhu
 • 8 dílů dlouhých 44 cm, sbalíte i do malého batohu
 • Sondu můžete prodloužit o 42 cm
 • Inovovaný systém PFA pro rychlou a přesnou montáž sondy

Funkční prvky lavinové sondy ORTOVOX STEEL 320+ PFA:

 • Automatický blokovací systém PFA
 • Obal se systémem rychlého vytáhnutí
 • Hrot širší než díly sondy
 • Zúžené náběhy pro rychlé poskládání
 • Ergonomická protiskluzová rukojeť
 • Intuitivní barevné navádění - označení hloubky 1m a stupnice hloubky po 5 cm
 • Možnost prodloužení o 42 cm

 

Garance spokojenosti

Garantovaná dlouhá životnost a 5 let záruky

ORTOVOX poskytuje na batohy a lavinové vybavení 5 let záruky. Mezi dlouholeté a spokojené uživatele lavinového vybavení patří například i Horská záchranná služba ČR. Pokud budeš potřebovat náhradní díly nebo opravy, ORTOVOX je poskytuje i dlouho po skončení pětileté záruky.

Německá spolehlivost

ORTOVOX vyrábí produkty, na kterých často záleží život, produkty, které ochrání tebe nebo tvé kamarády. Spolehlivost, odolnost a efektivita je výrazně důležitější než šetření na ceně výroby. Na produkty ORTOVOX se můžeš spolehnout a oceníš německou preciznost a smysl pro detail. Na vývoji produktů ORTOVOX se podílejí Tyrolské středisko pro lavinovou prevenci, interní a externí horští vůdci, ale i sami horští záchranáři.

Parametry:

Hmotnost: 680 g

Délka sondy: 320 cm

Možnost prodloužení: Ano, o 42 cm

Délka po sbalení: 44 cm

Počet dílů: 8

Průměr: 12 mm

Materiál sondy: Nerezová ocel

Materiál lanka:  Ocel

 

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.