•  
Category
Category
Category
Category
Category
Category
Category
product guide

Lavinový vyhledávač ORTOVOX 3+

EAN (čárový kód): 4250091798461
Do Věrnostního programu za nákup získáš 318,25 bodů

Lavinový vyhledávač 3+ vyniká spolehlivostí, odolností a výdrží při častém a náročném použití. Spolehlivý marking, skupinový test a jednoduché dohledání oceníte zejména ve.

počet antén:
3
RECCO:
ano
možnost hledání více zasypaných:
ano
Markování:
ano
Self-test:
ano
Maximální dostah:
40m
testovaná výdrž baterie:
250h
Baterie:
1x AA Alkaline 1,5 V
podsvícený displej:
ano
Partner check:
ano
pouzdro součástí balení:
ano
SMART-ANTENNA-TECHNOLOGY:
ano
více

Barva:
Aktivity:

Skladem

doručení čtvrtek 1. 10.

Místo vyzvednutí
Datum zapůjčení

Lavinový vyhledávač ORTOVOX 3+

Lavinový přístroj ORTOVOX 3+ je ideální volbou pro instruktory, vůdce a skupiny. Když hledáš jednoduchý, odolný a spolehlivý přístroj s dlouhou výdrží baterie, tak 3+ je přímo pro tebe. S funkcí Group Check zkontroluješ svou skupinu před túrou a v případě lavinové nehody využiješ funkci Marking pro lokalizaci více zasypaných. Intuitivní displej s nápovědou při hledání urychluje hledání. SMART ANTENA garantuje i tvou rychlou záchranu. Pokud si vyhledávač zapomenete po túře vypnout, sám vás na to upozorní. Další funkce jako je Self Test, Smart Transmitting, Automatický návrat do vysílání při druhé lavině zvyšují šanci na přežití.

Nevadí mu zima ani časté a náročné použití

Přístroj byl vyvinut ve spolupráci s Tyrolským střediskem pro lavinovou prevenci s důrazem na odolnost při častém a náročném použití horskými vůdci a záchranář. Vyhledávač dobře snáší chlad. Jeho pevný pogumovaný obal vydrží nárazy, vlhkost a neklouže v rukavicích.

Jednoduchý a intuitivní lavinový vyhledavač

ORTOVOX 3+ má jen jedno tlačítko na potvrzení markingu, ale zbytek práce odvede za tebe. Zobrazení na velkém displeji je srozumitelné a zrychluje vaše reakce. Intuitivní zvuk s měnící se intenzitou pípání tě navádí a zjednodušuje celý proces hledání.

SMART ANTENA – nezáleží v jaké poloze je zasypaný

Abys byl při zasypání rychle nalezen, je důležité mít vyhledávač s co nejlepším dosahem vysílaného signálu, který je ovlivněn polohou přístroje. Přístroj vnímá senzorem svoji polohu vůči středu země a vždy ví, zda je zasypaný ve vertikální nebo horizontální poloze. Díky této informaci vybere lavinový vyhledavač ORTOVOX 3+ nejvhodnější anténu na vysílání a eliminuje vertikální polohu zasypaného, která komplikuje záchranu a snižuje dosah na méně jak polovinu.

SMART ANTENA eliminuje riziko minutí zasypaného kvůli jeho poloze. S přesnou identifikací zasypaného by hledající mohli mít problém kvůli nestabilitě ukazovaného směru a vzdálenosti na displeji přístroje. Díky patentované funkci SMART ANTENA tě najdou rychleji a snáz.

RECCO – nouzový signál

RECCO je dnes standardní výbavou horských záchranářů už i v Čechách a na Slovensku. RECCO reflektor má každý vyhledávač ORTOVOX jako jediný výrobce pípáků na trhu. Jeho výhody jsou:

  • dosah až 200 m za dobrých podmínek
  • možnost hledání za letu z vrtulníku
  • hledaného lze najít, i když přístroj nevysílá – má vybité baterky, je vypnutý, nebo má jiné poškození

Tvé bezpečí vždy na prvním místě

Lavinový vyhledavač je bezpečnostní vybavení a na jeho spolehlivosti závisí tvůj život. ORTOVOX vyhledávače mají tři funkce, které garantují spolehlivost:

  • Self test - vyhledávač kontroluje svoje funkce v pravidelných 3min intervalech - vysílání, hledání, všechny senzory, baterie, a jak zjistí chybu, hned ji signalizuje na displeji a oznámí zvukovým signálem
  • Smart Trasmitting - když přístroj zjistí, že je rušený mobilem nebo jiným předmětem začne vysílat jinou anténou, která není rušená a problém signalizuje
  • Pokud přístroj zapomenete po túře vypnout, sám vám po 30 minutách začne hlásit, abyste ho vypnuli a nevybila se vám zbytečně baterie

Pojistka pro případ pádu druhé laviny - AUTOMATIC BACKUP

Pokud spadne lavina a ty přepneš do režimu vyhledávání, následně spadne druhá lavina, která zasype i tebe, ORTOVOX lavinový vyhledavač po dvou minutách automaticky přepne tvůj vyhledavač do režimu vysílání signálu, aby zbytek skupiny mohl lokalizovat a zachránit i tebe. ORTOVOX 3+ má v sobě zabudovaný pohybový senzor, který automaticky vyhodnotí, že ležíš bez hnutí pod lavinou. 

Najdeš i více zasypaných

Lavinový vyhledávač ORTOVOX 3+ má výbornou analýzu signálu a přesně identifikuje a rozlišuje všechny signály v dosahu. Na displeji signalizuje více zasypaných v dosahu (symbol svítí), nebo když symbol bliká, znamená to, že je v okruhu 10 m více zasypaných. Na základě této informace můžeš zvolit správnou taktiku záchrany. Můžeš použít metodu tří kružnic, kde ti přístroj signalizuje zvukem i na displeji okamžik, kdy tě pípák začíná vést k dalšímu zasypanému. V těchto případech je hledání více zasypaných značně zjednodušeno a ty můžeš lokalizovat v podstatě neomezený počet zasypaných.

Šetrný k elektrické energii

Unikátně navržená elektronika lavinových přístrojů ORTOVOX dokáže snížit spotřebu elektrické energie až o 40%. Ty máš jistotu, že vydrží celou túru a zároveň šetříš životní prostředí i svou peněženku.

Aktualizace software

Pro dlouhou životnost lavinového vyhledávače a správnou funkci můžeš zvolit funkci UPDATE, která aktualizuje software a zároveň přístroj vylepšuje o nové funkce.

Garantujeme funkčnost

Vyhledávače ORTOVOX mají 5letou záruku a ORTOVOX poskytuje servis více než 10 let od výroby. Pokud si vyhledávač poškodíš, ORTOVOX ti zabezpečí opravu a výměnu poškozených komponentů. Každoročně si můžeš nechat ověřit správnost funkce přístroje a nechat aktualizovat software. Pokud vyhledávač budeš mít v servisu, zapůjčíme ti náhradní přístroj.

Garance spokojenosti

ORTOVOX – synonymum bezpečnosti od roku 1980

Značka ORTOVOX se odjakživa snaží svou filosofií i výrobou vyvabení o bezpečnost v horách pevně spojenou s komfortem. Tyto dvě vlastnosti k sobě mají opravdu blízko a každý jediný produkt v kolekci této neměcké značky se snaží o jejich naplnění. Tehdy začali lavinovou výbavou a legendárním lavinovým vyhledavačem F2 a dodnes patří mezi světovou špičku v tomto segmentu.

Od roku 1988 zařadili do nabídky i oblečení z vlny, kde jsou opravdovými průkopníky. Svůj podíl na tom má výběr té nejkvalitnější tasmánské merino vlny ve spojení s moderními technologiemi a textilními vlákny.

ORTOVOX nás chrání

Ochrana je nejvyšší prioritou značky ORTOVOX. Ochrana se prolíná do všech činností. Netýká se pouze produktů, které chrání před živly v nebezpečných situacích na horách, ale zahrnuje také ochranu lidí a přírody. Příkladem toho jsou bezpečné a spravedlivé pracovní podmínky, stejně jako nejvyšší standardy ochrany zvířat na tasmánských farmách s merino ovcemi.

Na webu Summit Academy najdete kompletní kolekce oblečení (muži, ženy), batohy, lavinovou výbavu, bivaky i lékárničky.

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.