•  
Category
Category
Category
Category
Category
Category
Category
product guide
 • Sleva 20 %
 • Outlet

Lavinový vyhledávač ORTOVOX 3+

Ortovox
4250091798461

Lavinový vyhledávač ORTOVOX 3+

Ortovox

Lavinový vyhledávač 3+ vyniká spolehlivostí, odolností a výdrží při častém a náročném použití. Spolehlivý marking, skupinový test a jednoduché dohledání oceníš zejména ve větší skupině.

Barva
Safety Blue
EAN: 4250091798461
6 700 Kč

5 360 Kč

Zboží bude doručeno v pondělí 26. 4.

Cena od

80 Kč / den

Při zápůjčce na 3 a více dnů
se nepočítá první a poslední den zápůjčky.

Vlastnosti produktu

Funkční prvky
Maximální dosah: 40m
Smart Antenna: ano
Počet antén: 3
Intuitivní zvuková signalizace: ano
Intuitivní hlasová signalizace: ne
Signalizace vícero zasypaných: ano
Markování zasypaných: ano
Self-test: ano
Partner check: ano
Aut. přepnutí do vysílání při pádu druhé laviny: ano
Recco systém záchrany: ano
Displej se signalizací 360°: ano
Zdroj energie: 1x AA Alkaline 1,5 V
Maximální doba vysílání: 250hod
Podsvícený displej: ano
Možnost upgrade software: ano
Rozměr: 12,2 x 7,3 x 2,7
Balení
Obsah balení: pouzdro

Popis produktu

Lavinový vyhledávač ORTOVOX 3+

Lavinový vyhledávač ORTOVOX 3+ je ideální volbou pro instruktory, vůdce a skupiny. Když hledáš jednoduchý, odolný a spolehlivý přístroj s dlouhou výdrží baterie, tak ORTOVOX 3+ je přímo pro tebe. S funkcí Group Check zkontroluješ svou skupinu před túrou a v případě lavinové nehody využiješ funkci Marking pro lokalizaci více zasypaných. Intuitivní displej s nápovědou urychluje hledání. SMART ANTENA garantuje i tvou rychlou záchranu. Pokud si vyhledávač zapomeneš po túře vypnout, sám tě na to upozorní. Další funkce jako je Self Test, Smart Transmitting, Automatický návrat do vysílání při druhé lavině zvyšují šanci na přežití.

Tvá záchrana bude snadnější:

 • Technologie SMART ANTENA – automatický výběr nejvhodnější antény pro maximální dosah vysílacího signálu.
 • Pokud vyhledáváš a spadne ještě jedna lavina, která zasype tebe, vyhledávač se automaticky přepne zpět do módu vysílání.
 • Recco reflector – snadná lokalizace horskou službou.

Snadné vyhledávání zasypaného:

 • Jednoduchý a přehledný displej.
 • Intuitivní akustické signály.
 • Přesné dohledání.
 • Na displeji přehled o více zasypaných.
 • Dohledání více zasypaných.
 • Partner check před túrou.

Nevadí mu zima ani časté a náročné použití

Lavinový vyhledávač ORTOVOX 3+ byl vyvinut ve spolupráci s Tyrolským střediskem pro lavinovou prevenci s důrazem na odolnost při častém a náročném použití horskými vůdci a záchranáři. Vyhledávač dobře snáší chlad. Jeho pevný pogumovaný obal vydrží nárazy a vlhkost a neklouže ani v rukavicích.

Jednoduchý a intuitivní lavinový vyhledávač

ORTOVOX 3+ má jen jedno tlačítko na potvrzení markingu, ale zbytek práce odvede za tebe. Zobrazení na velkém displeji je srozumitelné a zrychluje tvé reakce. Intuitivní zvuk s měnící se intenzitou pípání tě navádí a zjednodušuje celý proces hledání.

SMART ANTENA – nezáleží v jaké poloze je zasypaný

Abys byl při zasypání rychle nalezen, je důležité mít vyhledávač s co nejlepším dosahem vysílaného signálu, který je však ovlivněn polohou přístroje. Přístroj vnímá senzorem svoji polohu vůči středu země a vždy ví, zda je zasypaný ve vertikální nebo horizontální poloze. Díky této informaci vybere lavinový vyhledávač ORTOVOX 3+ nejvhodnější anténu na vysílání a eliminuje vertikální polohu zasypaného, která komplikuje záchranu a snižuje dosah na méně jak polovinu.

 • Signál vysílaný nejvhodnější anténou zvyšuje stabilitu ukazovaného směru a vzdálenosti. Díky patentované funkci SMART ANTENA tě najdou rychleji a snáz.

RECCO – nouzový signál

RECCO je dnes standardní výbavou horských záchranářů už i v Čechách a na Slovensku. RECCO reflektor má každý vyhledávač ORTOVOX jako jediný výrobce na trhu. Jeho výhody jsou:

 • dosah až 200 m za dobrých podmínek
 • možnost hledání za letu z vrtulníku
 • hledaného lze najít, i když přístroj nevysílá – má vybité baterky, je vypnutý, nebo má jiné poškození

Tvé bezpečí vždy na prvním místě

Lavinový vyhledávač je bezpečnostní vybavení a na jeho spolehlivosti závisí tvůj život. ORTOVOX vyhledávače mají tři funkce, které garantují spolehlivost:

 • Self test – vyhledávač kontroluje svoje funkce v pravidelných 3 min intervalech – vysílání, hledání, všechny senzory, baterie, a jak zjistí chybu, hned ji signalizuje na displeji a oznámí zvukovým signálem.
 • Smart Trasmitting – když přístroj zjistí, že je rušený mobilem nebo jiným předmětem začne vysílat jinou anténou, která není rušená a problém signalizuje.
 • Pokud přístroj zapomeneš po túře vypnout, sám po 30 minutách ve stejné poloze začne zvukem oznamovat, že se zapomnělo na jeho vypnutí.

Pojistka pro případ pádu druhé laviny – AUTOMATIC BACKUP

Pokud spadne lavina a ty přepneš do režimu vyhledávání, následně spadne druhá lavina, která zasype i tebe, ORTOVOX lavinový vyhledávač se po dvou minutách bez pohybu automaticky přepne do režimu vysílání signálu, aby zbytek skupiny mohl lokalizovat a zachránit i tebe. ORTOVOX 3+ má v sobě zabudovaný pohybový senzor, který automaticky vyhodnotí, že ležíš bez hnutí pod lavinou.

Najdeš i více zasypaných

Lavinový vyhledávač ORTOVOX 3+ má výbornou analýzu signálu a přesně identifikuje a rozlišuje všechny signály v dosahu. Na displeji signalizuje více zasypaných v dosahu (grafický symbol člověka na displeji), pokud jsou více než 3 zasypaní zobrazí se číslo 4+ aby si věděl, že je potřeba zachránit více lidí. Na základě této informace můžeš zvolit správnou taktiku záchrany.

Přístroj tě vždy vede k nejsilnějšímu signálu, tedy k nejbližšímu zasypanému. Jakmile chceš začít vyhledávat další zasypané stačí v blízkosti podržet tlačítko “Mark”, políčko s grafický symbolem člověka se začerní a zvukový signál ti oznámí, že pípák začíná vést k dalšímu zasypanému. V těchto případech je hledání více zasypaných značně zjednodušeno a ty můžeš lokalizovat v podstatě neomezený počet zasypaných.

Šetrný k elektrické energii

Unikátně navržená elektronika lavinových přístrojů ORTOVOX dokáže snížit spotřebu elektrické energie až o 40 %. Ty máš jistotu, že vydrží celou túru a zároveň šetříš životní prostředí i svou peněženku. Jako zdroj energie slouží jedna tužková baterie typu AA Alcaline 1,5V.

Aktualizace software

Pro dlouhou životnost lavinového vyhledávače a správnou funkci můžeš zvolit funkci UPDATE, která aktualizuje software a zároveň přístroj vylepšuje o nové funkce.

5 let záruky

Vyhledávače ORTOVOX mají 5letou záruku a ORTOVOX poskytuje servis více než 10 let od výroby. Pokud si vyhledávač poškodíš, ORTOVOX ti zabezpečí opravu a výměnu poškozených komponentů. Každoročně si můžeš nechat ověřit správnost funkce přístroje a nechat aktualizovat software. Pokud vyhledávač budeš mít v servisu, zapůjčíme ti náhradní přístroj.

Garance spokojenosti

ORTOVOX

Od roku 1980, kdy ORTOVOX přišel s jejich prvním legendárním lavinovým vyhledávačem F2, se tato německá outdoorová značka svými produkty soustředí na naší ochranu v horách. Nejčastěji ji oblékají skialpinisti a freerideři, ale široký sortiment nabízí i pro vysokohorskou turistiku, horolezectví, lezení a mountain running. 

V současnosti najdeš v jejím portfoliu veškeré oblečení od spodního prádla po softshell a hardshell oblečení, propracované a odolné batohy včetně lavinových batohů, lavinové sondy, lopaty, vyhledávače a také lékárničky nebo bivaky.

Světový lídr v produkci vlněného oblečení

ORTOVOX si zakládá na naprosto špičkové kvalitě merino vlny, kterou bere ze svých vybraných farem v Tasmánii. Vlnu najdeš v každém kousku oblečení, a to i na hardshell bundách. Její kolekce nemají ve světě konkurenci. Svou vizionářskou myšlenkou dokázali obnovit chovy ovcí ve Švýcarsku se specifickou vlnou s výbornou tepelnou izolací – SWISSWOOL®.

Udržitelnost a odpovědnost vůči přírodě i lidem

ORTOVOX je silná a sebevědomá značka a naplno si uvědomuje, že svým vlivem může mnoho věci ovlivnit. ORTOVOX se snaží o udržitelnost své produkce na všech úrovních. Chrání tebe, lokální výrobce, hory i samotné ovečky či tasmánský deštný prales. Své výrobky označuje značkami Fair Trade, OWP (ORTOVOX WOOL PROMISE), EOCA, PFC FREE a SWISSWOOL®.

 

Vlastnosti produktu

Funkční prvky
Maximální dosah: 40m
Smart Antenna: ano
Počet antén: 3
Intuitivní zvuková signalizace: ano
Intuitivní hlasová signalizace: ne
Signalizace vícero zasypaných: ano
Markování zasypaných: ano
Self-test: ano
Partner check: ano
Aut. přepnutí do vysílání při pádu druhé laviny: ano
Recco systém záchrany: ano
Displej se signalizací 360°: ano
Zdroj energie: 1x AA Alkaline 1,5 V
Maximální doba vysílání: 250hod
Podsvícený displej: ano
Možnost upgrade software: ano
Rozměr: 12,2 x 7,3 x 2,7
Balení
Obsah balení: pouzdro

Aktivity

Produkt je díky svému provedení vhodný na následující disciplíny a aktivity:
 • Skitouring
 • Skialpinismus
 • Freetouring
 • Freeride
 • Horolezectví
 • Speedtouring
 • Vysokohorská turistika

O značce

Ortovox

Něměcký výrobce prestižního outdoorového vybavení. Svou udržitelnou výrobou s důrazem na tradice a přírodní materiály dělá hory stále bezpečnější už od roku 1980.

Na začátek stránky

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.