•  

Lavinový vyhledávač S1+

Ortovox
4250091798867

Lavinový vyhledávač S1+

Ortovox

Jediný lavinový vyhledávač se zobrazením polohy vícero zasypaných plus všechny nejmodernější technologie dnešní doby.

EAN: 4250091798867
8 990 Kč

8 540 Kč

Cena od

/ den

Při zápůjčce na 3 a více dnů
se nepočítá první a poslední den zápůjčky.

Vlastnosti produktu

Funkční prvky
Maximální dosah: 55m
Testovaná výdrž baterie: 250h
Smart Antenna: ano
Počet antén: 3
Signalizace vícero zasypaných: ano
Markování zasypaných: ano
Self-test: ano
Partner check: ano
Recco systém záchrany: ano
Zdroj energie: 2x AAA Alkaline 1,5 V
Podsvícený displej: ano
Balení
Pouzdro součástí balení: ano

Popis produktu

Lavinový vyhledávač S1+

Vyhledávač ORTOVOX S1+ je určený pro náročné uživatele, profesionály a pro ty, kteří chtějí maximální bezpečnost pro sebe a své blízké. Zasypaného najdeš rychleji a jednodušeji díky jednoduchému ovládání a intuitivního zobrazení na displeji, které ti radí další postup. Oceníš i spoustu dalších funkcí:

 • Velký dosah garantuje rychle a spolehlivé zachycení signálu.
 • Spolehlivá funkce Marking garantuje lehké nalezení více zasypaných.
 • Zobrazení polohy zasypaných přímo na displeji umožňuje snadnější nalezení více zasypaných.
 • Hledání zasypaného při hloubkovém zasypání (pod 2,5 m).
 • Funkce 4+ hledání při zasypání 4 a víc osob.
 • Intuitivní zvukové navádění.

ORTOVOX S1+ nabízí nejdokonalejší technologické řešení pro tvou nejrychlejší záchranu v lavině:

 • Smart Antena - zvolení nejvhodnější antény, abys byl rychleji nalezen.
 • RECCO záchranný systém pro lokalizaci horskou službou.
 • Automatické přepnutí do vysílání při druhé lavině.

Další funkce jako je Group Check - skupinový test, Self Test – přístroj testuje sám sebe v průběhu túry nebo Smart Transmitting - přepnutí do druhé antény při zjištění rušení přístroje garantují spolehlivost tvého přístroje a ostatních ve vaší skupině. Sklonoměr, 5letá záruka, nízká hmotnost, přizpůsobení si přístroje podle sebe a personalizace jsou pro tebe bonusem navíc.

Intuitivní a velmi chytrý přístroj

S1+ je jednoduchý přístroj. Po odklopení displeje se automaticky přepne vyhledávač do režimu hledání. Zaklapnutí přepne zpět do vysílání. Automaticky dělá, co od přístroje očekáváš, a to je ve stresu důležité. Zobrazení na velkém displeji je srozumitelné a pomáhá ti být rychlý. Intuitivní zvuk s měnící se frekvencí velmi pomáhá a zjednodušuje hledání.

SMART ANTENA – nezáleží v jaké poloze je zasypaný

Abys byl při zasypání rychle nalezen, je důležité mít vyhledávač s co nejlepším dosahem vysílaného signálu, který je ovlivněn polohou přístroje. Přístroj vnímá senzorem svoji polohu vůči středu země a vždy ví, zda je zasypaný ve vertikální nebo horizontální poloze. Díky této informaci vybere lavinový vyhledavač ZOOM+ nejvhodnější anténu na vysílání a eliminuje vertikální polohu zasypaného, která komplikuje záchranu a snižuje dosah na méně jak polovinu.

SMART ANTENA eliminuje riziko minutí zasypaného kvůli jeho poloze. S přesnou identifikací zasypaného by hledající mohli mít problém kvůli nestabilitě ukazovaného směru a vzdálenosti na displeji přístroje. Díky patentované funkci SMART ANTENA tě najdou rychleji a snáz.

RECCO – nouzový signál

RECCO je dnes standardní výbavou horských záchranářů už i v Čechách a na Slovensku. RECCO reflektor má každý vyhledávač ORTOVOX jako jediný výrobce pípáků na trhu. Jeho výhody jsou:

 • dosah až 200 m za dobrých podmínek
 • možnost hledání za letu z vrtulníku
 • hledaného lze najít, i když přístroj nevysílá – má vybité baterky, je vypnutý, nebo má jiné poškození

Tvé bezpečí vždy na prvním místě

Lavinový vyhledavač je bezpečnostní vybavení a na jeho spolehlivosti závisí tvůj život. ORTOVOX vyhledávače mají tři funkce, které garantují spolehlivost:

 • Self test - vyhledávač kontroluje svoje funkce v pravidelných 3min intervalech - vysílání, hledání, všechny senzory, baterie, a jak zjistí chybu, hned ji signalizuje na displeji a oznámí zvukovým signálem
 • Smart Trasmitting - když přístroj zjistí, že je rušený mobilem nebo jiným předmětem začne vysílat jinou anténou, která není rušená a problém signalizuje
 • Pokud přístroj zapomenete po túře vypnout, sám vám po 30 minutách začne hlásit, abyste ho vypnuli a nevybila se vám zbytečně baterie

Pojistka pro případ pádu druhé laviny - AUTOMATIC BACKUP

Pokud spadne lavina a ty přepneš do režimu vyhledávání, následně spadne druhá lavina, která zasype i tebe, ORTOVOX lavinový vyhledavač po dvou minutách automaticky přepne tvůj vyhledavač do režimu vysílání signálu, aby zbytek skupiny mohl lokalizovat a zachránit i tebe. ZOOM+ má v sobě zabudovaný pohybový senzor, který automaticky vyhodnotí, že ležíš bez hnutí pod lavinou. 

Vysoký dosah signálu díky unikátnímu technickému řešení

Netradiční konstrukce s vyklápěcím displejem je elegantním řešením, jak zvýšit dosah přístroje. Displej ruší antény a snižuje dosah lavinového vyhledávače, proto na přístroji S1+ je displej oddělený od antén. Tím je dosažený výborný dosah až 55 m a zároveň může být použitý velký a přehledný displej.

Plynule sledování šipky díky zabudovanému kompasu

Jednou z mnoha patentovaných technologií ORTOVOXU je použití kompasu při hledání. Vyhledávač tak neustále ví, kde je sever a dokáže tvé pohyby zohlednit bez toho, aby čekal na další signál od zasypaného, který přichází cca 1x za sekundu. Díky integrovanému kompasu při vyhledávání je navádění vyhledávačem plynulejší a šipka neskáče zleva doprava, jak u jiných přístrojů, a proto je vyhledávání plynulejší. Další funkce, které ti ulehčí hledání:

 • asistence při hledání - vyhledávač upravuje zobrazení na displeji a radí ti, jak postupovat
 • velký displej, na kterém vidíš všechny zasypané a jejich polohu - umožňuje efektivní záchranu a vy máte přehled o situaci
 • při hledání na displeji vidíš symbol zasypaného, což je intuitivnější než jen směrová šipka
 • hledání s přístrojem S1+ zvládne každý a tuto jednoduchost oceníte při stresové situaci jakou je lavinová nehoda

Najdeš i více zasypaných

Lavinový vyhledávač ORTOVOX S1+ má výbornou analýzu signálu a přesně identifikuje a rozlišuje všechny signály v dosahu. Na displeji signalizuje více zasypaných v dosahu (symbol svítí), nebo když symbol bliká, znamená to, že je v okruhu 10 m více zasypaných. Na základě této informace můžeš zvolit správnou taktiku záchrany. Můžeš použít metodu tří kružnic, kde ti přístroj signalizuje zvukem i na displeji okamžik, kdy tě pípák začíná vést k dalšímu zasypanému. V těchto případech je hledání více zasypaných značně zjednodušeno a ty můžeš lokalizovat v podstatě neomezený počet zasypaných.

Paralel Search - najdeš více zasypaných najednou

 • přístroj zobrazí polohu a počet zasypaných na displeji.
 • ty si můžeš vybrat, kterého zasypaného lokalizovat jako prvního.
 • ve skupině si tak můžete rozdělit, kdo koho lokalizuje. Tím se násobně zkrátí čas záchrany a zvýší šance na přežití zasypaných.

Řešení pro profesionály a komplikované situace

Nepříznivé situace, jako je hluboké zasypání nebo zasypání skupiny čtyř a víc osob výrazně komplikuje hledání nebo v některých případech i úplně znemožňuje záchranu. Lavinový přístroj ORTOVOX S1+ ti pomůže takové situace zvládat:

 • jakmile vyhledávač rozpozná, že je zasypaný víc jak 2,5 m hluboko, změní zobrazení detailního dohledání už od 7 m a navede tě přesně nad zasypaného
 • jakmile vyhledávač zjistí, že jsou v jeho dosahu čtyři a více zasypaných, automaticky tě vede a zobrazuje jen nejbližší zasypané a ostatní signály eliminuje, aby tě nerušily. Díky tomu jsi schopný postupně lokalizovat neomezený počet zasypaných i když budou blízko vedle sebe.

Doplňkové funkce, které zvyšují bezpečnost

Sklon je jeden z faktorů, které nejvíc ovlivňují, zda lavina spadne nebo ne. Zároveň je to pro tebe faktor, podle kterého dokážeš vyhodnotit nebezpečné svahy. Proto ORTOVOX integroval do přístroje senzor sklonu a vy si tak můžete sklon svahu přesně změřit předem a lavině se vyhnout. Další funkce, které oceníte jsou:

 • podsvícení displeje je užitečné, když je tma nebo šero
 • nastavení vyhledávače tak, aby se vám lépe ovládal
 • podepsat si vyhledávač v menu se hodí, když chodíte ve skupinách nebo když máte půjčovnu nebo vedete kurzy

Šetrný k elektrické energii

Unikátně navržená elektronika lavinových přístrojů ORTOVOX dokáže snížit spotřebu elektrické energie až o 40%. Ty máš jistotu, že vydrží celou túru a zároveň šetříš životní prostředí i svou peněženku.

Aktualizace software

Pro dlouhou životnost lavinového vyhledávače a správnou funkci můžeš zvolit funkci UPDATE, která aktualizuje software a zároveň přístroj vylepšuje o nové funkce.

Garantujeme funkčnost

Vyhledávače ORTOVOX mají 5letou záruku a ORTOVOX poskytuje servis více než 10 let od výroby. Pokud si vyhledávač poškodíš, ORTOVOX ti zabezpečí opravu a výměnu poškozených komponentů. Každoročně si můžeš nechat ověřit správnost funkce přístroje a nechat aktualizovat software. Pokud vyhledávač budeš mít v servisu, zapůjčíme ti náhradní přístroj.

Garance spokojenosti

Vyrobený v Německu s německým smyslem pro dokonalost

ORTOVOX je průkopníkem v bezpečnostním lavinovém vybavením od roku 1980. Lavinový vyhledávač F2 byl prvním produktem této značky a okamžitě se stal nejprodávanějším lavinovým vyhledavačem na světě. Důvodem byla jeho inovace s prvním grafickým zobrazením síly signálu a byl jako jediný kompatibilní se všemi ostatními vyhledavači na trhu. Intuitivnost, jednoduchost použití a spolehlivost jsou dodnes hlavním cílem při vývoji a výrobě produktů ORTOVOX. Lavinové vyhledávače, lopaty a sondy používají horské služby, horští vůdci a horští průvodci v České republice, na Slovensku a dalších zemí po celém světě. Pro ORTOVOX je spolehlivost a jednoduchost lavinového vyhledavače důležitější než jeho cena. 

 

Vlastnosti produktu

Funkční prvky
Maximální dosah: 55m
Testovaná výdrž baterie: 250h
Smart Antenna: ano
Počet antén: 3
Signalizace vícero zasypaných: ano
Markování zasypaných: ano
Self-test: ano
Partner check: ano
Recco systém záchrany: ano
Zdroj energie: 2x AAA Alkaline 1,5 V
Podsvícený displej: ano
Balení
Pouzdro součástí balení: ano

Aktivity

Produkt je díky svému provedení vhodný na následující disciplíny a aktivity:
 • Skialpinismus
 • Freetouring

O značce

Ortovox

Něměcký výrobce prestižního outdoorového vybavení. Svou udržitelnou výrobou s důrazem na tradice a přírodní materiály dělá hory stále bezpečnější už od roku 1980.

Na začátek stránky

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.