•  

Lory

Skylotec
4030281249283

Lory

Skylotec

Pohodlné intuitivní jistítko s automatickým systémem blokace a antipanic  funkcí, která přinese více bezpečí pro začátečníky i profesionály. Použití na jednoduché lano o šířce 8,9 – 11 mm.

EAN: 4030281249283
3 190 Kč

3 030 Kč

Cena od

/ den

Při zápůjčce na 3 a více dnů
se nepočítá první a poslední den zápůjčky.

Popis produktu

Lory

Populární intuitivní jistítko s automatickým systémem blokace a antipanic  funkcí, která přinese více bezpečí při vlastním slaňování a klidném spouštění ať už pro začátečníky, či profesionály při sportovním lezení nebo na umělých stěnách.  Použití na jednoduché lano o šířce 8,9 – 11 mm. Rychlost slanění se pohodlně ovládá pomocí páky, která je pro jasnější pochopení funkce odlišena oranžovou barvou. Nastavením polohy páky ovládáte brzdný účinek, jištění je tak pohodlnější a vy nemusíte při spouštění spolulezce vynaložit tolik síly.

Bezpečné i pro začátečníka

Vložení lana do jistítka je pomocí piktogramu na vnitřní straně snadné i pro začátečníka. Povolování lana prvolezci probíhá plynulým pohybem obou rukou, kdy jedna podává lano do jistítka a druhá vytahuje směrem k prvolezci, v případě pádu dojde k automatickému zablokování jistítka. Při spouštění či slanění se rychlost sestupu ovládá pomocí oranžové ovládací páčky, která se v případě puštění (zpanikaření) automaticky zavře a zablokuje tak jistítko, stejně tak při přílišném zatažení do krajní pozice dojde opět k zablokování jistítka. Lory je tedy vhodné jak pro profesionály tak i začátečníky na skalkách nebo umělých stěnách.

Doporučení Skylotecu

Pokud je produkt používán velmi často, měl by být vyřazen v závislosti na opotřebování a výskytu trhlinek. Jestliže se produkt používá pouze výjimečně, měl by být vyřazen po 6-8 letech. Jako pravidlo Skylotec doporučuje nepoužívat žádné textilní vybavení déle než 10 let.

Parametry a materiály

  • Použití pro lano o průměru 8,9 - 11 mm
  • Hmotnost: 360 g
  • Norma EN 15151-1, Type 8
  • Barva: černá/oranžová
  • Materiál: Hliník

Garance spokojenosti

Recenze a ocenění

Německá firma Skylotec patří již více než 60 let mezi špičkové světové výrobce horolezeckého vybavení a ochranných pomůcek pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou. Své bohaté zkušenosti s výrobou vybavení pro výškové práce ve všech možných odvětvích přenáší od roku 2002 také do sportovního lezení, vysokohorské turistiky a dalších sportů. Skylotec je lídr ve vývoji a výrobě ferratových setů a tlumičů pádů.

Díky štědře dotovanému vývojovému oddělení udává tento německý výrobce směr i tempo vývoje nejen lezeckého vybavení a každoročně za to získává řadu designových a funkčních ocenění.

O značce

Skylotec

Renomovaný německý výrobce vybavení pro horolezectví, via-ferraty a práci ve výškách se zkušenostmi delšími více jak 70 let.

Na začátek stránky
logo

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.