•  
  • Sleva 40 %
  • Outlet

Lyže Arto 2017/18

EAN (čárový kód): 3662481007656
Do Věrnostního programu za nákup získáš 587,7 bodů

Chceš vyčnívat? Soutěžit? Být preciznější, rychlejší, dynamičtější a nekompromisní? Troufáš si na závodní obřačku s parametry FIS Masters? Zkroť si black crows arto. 

Materiál:
Titanal, Jasanové dřevo, Bukové dřevo
twintip:
ne
titanálová výztuha:
ano
šířka střed:
6,8cm
Šířka špička:
10,3cm
šířka pata:
8,9cm
rádius:
24m
více

Barva:
velikost:
177,0 cm
Aktivity:

Dostupné pouze na e-shopu

doručení čtvrtek 29. 10.

Místo vyzvednutí
Datum zapůjčení

Lyže Arto 2017/18

Pokud jsi fanoušek dlouhých oblouků ve vysoké rychlosti s dynamickým přehraněním, pořiď si lyže arto. Uspokojí všechny tvoje požadavky dokonalého freeridu a přinese ti hravost a superlehkou ovladatelnost, která je pro lyže black crows typická.

Lyže arto si na míru navrhnul sám Julien Regnier – vývojář black crows. Jako bývalý olympionik z Nagana stále jezdí FIS Masters závody a s tímto modelem si splnil všechny své sny o dokonalých sportovních lyžích pro náročné. Do vínku jim dal snadnou ovladatelnost a hravost, kterou standardně u FIS obřaček nenajdeš. 

Obřačka, kterou za celý den nevyměníš

S lyžemi arto zažiješ vzrušení z vysoké rychlosti a radost z rychlé změny v oblouku. Vyladěný podélný flex ti umožní dynamickou jízdu s rychlou reakcí na změnu trati. Dvojitá branka ani změna rytmu tě nevyvede z míry. Překvapí tě reaktivita lyže na tvé zatížení i směřování kolen. Šířka 68 mm nevytváří velkou páku na kotník ani koleno, naopak lyži i v oblouku udržíš snadno na hraně. Díky lyžím arto zjistíš, že jízda na závodní obřačce může přinášet zábavu, radost a hlavně pořádný zážitek z jízdy.

V oblouku budeš chtít zrychlit 

  • Jádro z dubu a jasanu – vysoká tuhost a pružnost – lyže má energii a žene tě z jednoho oblouku do druhého.
  • Dva titanové pláty po celé délce – torzní a podélná tuhost – i ve vysoké rychlosti se budeš cítit stabilně a oceníš silný grip hrany.
  • Sklolaminátová výztuž – vysoká torzní tuhost – ledové plotny přejedeš bez mrknutí oka.

Stabilita tvoji jízdu posune na nový level 

  • Agresivní patka – výjezd z oblouku je dynamický a stabilní, což ti přidá na razantnosti v nástupu do dalšího oblouku, který přejedeš rychleji a agresivněji.
  • Lyže bez rockeru s dlouhým camberem – budeš mít plnou kontrolu nad lyžemi díky dlouhé aktivní hraně a velkému kontaktu se sněhem.

Garance spokojenosti

Na black crows si jízdu užiješ při všech sněhových podmínkách

Bruno Compagnet a Camille Jaccoux, dvě ikony závodního světa freeridingu, závody Freeride World Tour. Bruno – první Evropan, který kdy vyhrál Freeride World Championship na Aljašce. Camille – bývalý člen Francouzské lyžařské reprezentace, dublér Jamese Bonda. Potkali se v Chamonix a jednou večer u piva se shodli na tom, že na trhu prostě chybí lyže, se kterými by sjeli z Aigulle du Midi až do Chamonix. Takové, které by skvěle fungovaly na všech typech sněhu, které jsou pro evropské svahy typické – od tvrdého, sfoukaného svrchu, přes prašan až po mokrý firn v dolině.

Rok nato představili první lyže corvus, které pod značkou black crows přinesly freeridovému světu zcela unikátní tvar a s ním i nový standard. Zavázali se k tomu, že každá jedna lyže musí splňovat podmínky skvělých jízdních vlastností na všech typech sněhu.

Lyže black crows pro dokonalý zážitek z jízdy

Příčinou vynikajících jízdních vlastností celé kolekce lyží black crows je především jejich unikátní tvar. Lyže jsou dokonale vyladěné na základě mnohaletých zkušeností a neustálého testování prototypu každé lyže přímo v horských podmínkách Chamonix, které trvá 2–3 sezóny. Alchymie jejich výroby spočívá ve vyvážené kombinaci profilu, flexe, vykrojení lyže a použitých materiálů.

Za unikátním tvarem lyží black crows stojí Julien Regnier – olympijský finalista z Nagana, který je v současné době považovaný za nejlepšího shapera lyží na světě. Spolu s týmem dalších skvělých jezdců vytrvale pracuje na tom, aby lyže black crows s každou novou kolekcí dostaly k už tak výborným jízdním vlastnostem něco navíc.

Osobitý design, který nezestárne

Když ti vedle sebe položíme první lyži corvus z roku 2007 a k ní kousek z poslední kolekce, jen těžko uhádneš, která z nich je stará a která nová. Lyže black crows jsou zkrátka nadčasové, nestárnou, byly a budou elegantní a ty se s nimi nikdy neztratíš v davu.

Za jejich jedinečným stylem stojí prestižní pařížské designérské studio Yorgom Tloupasom, které je současně jedním ze zakladatelů značky. Jejich kolekce 17/18 byla zahrnuta do sbírky Muzea moderního umění v Paříži.

Lyže a lyžování je o lidech, horách, emocích a zážitcích.

 

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.