•  

Navis Freebird 2019/20

Black Crows
3662481033198

Navis Freebird 2019/20

Black Crows

Pokud je pro tebe sjezd na prvním místě a rychlost, dlouhý oblouk a dynamická jízda to, co očekáváš od první linky v prašanu, jsou inovované lyže black crows navis freebird stvořené pro tebe.

Barva
Green
velikost
167 cm
173 cm
179 cm
186 cm
EAN: 3662481033198
18 990 Kč

18 040 Kč

Zboží bude doručeno v pondělí 1. 2.

Cena od

190 Kč / den

Při zápůjčce na 3 a více dnů
se nepočítá první a poslední den zápůjčky.

Vlastnosti produktu

Konstrukce
Twintip: ne
titanálová výztuha: ano
Rozměry a hmotnost
šířka střed: 10,2cm
Funkční prvky
Rádius: 18m
Materiál
Materiál: Carbon, Titanal, Topolové dřevo, Paulowniové dřevo, Sklolaminát

Popis produktu

Navis Freebird 2019/20

Bruno Compagnet navrhnul lyže navis freebird pro své expedice do Patagonie, Grónska a velké sjezdy v Chamonix. Před touto sezónou inovoval tuto lyži hlavní designér a olympionik z Nagana  Julien Regnier. Pokud stejně jako oni vyznáváš krásné dlouhé linie v horách, kde si chceš užít každou sekundu, pak jsou navis freebird tvoje ideální lyže. Hybridní jádro z paulownie a topolu, šířka 102 mm, střed s titanalem a nízká hmotnost dávají navis freebird vlastnosti freeridových lyží, se kterými můžeš absolvovat i ty nejnáročnější výstupy. Vyladěná kombinace karbonu a sklolaminátu činí lyže stabilními na všech typech sněhu.

Nerovnosti, vysoká rychlost ani změna sněhu nenaruší tvoji stabilitu v oblouku

Očekáváš od každé túry dokonalý sjezd s dlouhými oblouky i ve vyšší rychlosti? Pak ti navis freebird určitě udělají radost! Jsou připravené na různé terény s různými typy sněhu, které si díky výborným jízdním vlastnostem užiješ naplno – a s perfektní stabilitou.

  • Hybridní jádro z topolu a Paulownie – používá se u sjezdových a freeridových lyží – absorbuje vibrace a poskytuje klid lyžím, které i při změně sněhu nebo přechodu přes nerovnost perfektně drží.
  • Výztuž z topolu – dává lyžím zvýšenou podélnou tuhost – budeš se cítit jistě i ve vyšší rychlosti.
  • Výztuž pod vázáním ze sklolaminátu, karbonu a titanalu – absorbuje vibrace, zajišťuje stabilitu při přechodu přes nerovnost – i ve vysoké rychlosti je lyže klidná a stabilní.
  • Progresivní rocker – dává lyžím vztlak při vjezdu do měkkého sněhu a dobře kopíruje terénní nerovnosti – lyže “nekope” a dobře drží hranu
  • Dlouhý klasický camber a rovná patka – díky dlouhé účinné hraně si vychutnáš dlouhý agresivní oblouk jako na závodní pistě.

Čirá radost z jednoduchého ovládání

Vrchní části sjezdů jsou často strmé a plné úzkých míst, kde snadnou ovladatelnost lyží black crows oceníš nejvíc. Navis freebird byly navržené tak, aby i při rychlé jízdě, kdy musíš často měnit směr nebo se vyhýbat nerovnostem, poslouchaly na slovo. Pomáhá jim k tomu –

  • Rovná část za špičkou – posunutý bod, kde končí vykrojení – lyže je agilnější, snadno s ní změníš směr, ale zároveň zůstává stabilní i v dlouhém oblouku.
  • Vyladěná podélná tuhost –  měkčí špička a patka, tuhý střed podpořený titanalovou výztuhou – při zatížení v oblouku se lyže snadněji prohne a vytvoří úhel potřebný k zatočení – snadno a rychle bez ztráty stability.
  • Progresivní přední rocker a rovná patka – přidává stabilitu na hraně pro dlouhý agresivní oblouk.

Ideální lyže do velkých hor i na freeride ve středisku

Lyže navis freebird oceníš při náročných túrách s dlouhými sjezdy, kde se často mění podmínky, i při dojezdech na sjezdovce ve středisku. Nepřekvapí tě ledová vrstva, zmrzlý firn ani tvrdá urolbovaná sjezdovka. Karbon a sklolaminát ve spojení s jádrem z topolu a Paulownie dávají lyžím výborný grip na tvrdém sněhu. Šířka 102 mm ve spojení s progresivním rockerem zase umožní jezdit na různých typech sněhu bez toho, aniž by bylo nutné lyže měnit nebo čekat na lepší podmínky.

Garance spokojenosti

Na black crows si jízdu užiješ za každých sněhových podmínek

Bruno Compagnet a Camille Jaccoux, dvě ikony závodního světa freeridingu, závodů Freeride World Tour. Bruno – první Evropan, který kdy vyhrál Freeride World Championship na Aljašce. Camille – bývalý člen Francouzské lyžařské reprezentace, dublér Jamese Bonda. Potkali se v Chamonix a jednou večer u piva se shodli na tom, že na trhu prostě chybí lyže, se kterými by sjeli z Aigulle du Midi až do Chamonix. Takové, které by skvěle fungovaly na všech typech sněhu, které jsou pro evropské svahy typické – od tvrdého, sfoukaného svrchu, přes prašan až po mokrý firn v dolině.

Rok nato představili první lyže corvus, které pod značkou black crows přinesly freeridovému světu zcela unikátní tvar a s ním i nový standard. Zavázali se k tomu, že každá jedna lyže musí splňovat podmínky skvělých jízdních vlastností na všech typech sněhu.

Lyže black crows pro dokonalý zážitek z jízdy

Příčinou vynikajících jízdních vlastností celé kolekce lyží black crows je především jejich unikátní tvar. Lyže jsou dokonale vyladěné na základě mnohaletých zkušeností a neustálého testování prototypu každé lyže přímo v horských podmínkách Chamonix, které trvá 2–3 sezóny. Alchymie jejich výroby spočívá ve vyvážené kombinaci profilu, flexe, vykrojení lyže a použitých materiálů.

Za unikátním tvarem lyží black crows stojí Julien Regnier – olympijský finalista z Nagana, který je v současné době považovaný za nejlepšího shapera lyží na světě. Spolu s týmem dalších skvělých jezdců vytrvale pracuje na tom, aby lyže black crows s každou novou kolekcí dostaly k už tak výborným jízdním vlastnostem něco navíc.

Osobitý design, který nezestárne

Když ti vedle sebe položíme první lyži corvus z roku 2007 a k ní kousek z poslední kolekce, jen těžko uhádneš, která z nich je stará a která nová. Lyže black crows jsou zkrátka nadčasové, nestárnou, byly a budou elegantní a ty se s nimi nikdy neztratíš v davu.

Za jejich jedinečným stylem stojí prestižní pařížské designérské studio Yorgom Tloupasom, které je současně jedním ze zakladatelů značky. Jejich kolekce 17/18 byla zahrnuta do sbírky Muzea moderního umění v Paříži.

Lyže a lyžování je o lidech, horách, emocích a zážitcích.

Vlastnosti produktu

Konstrukce
Twintip: ne
titanálová výztuha: ano
Rozměry a hmotnost
šířka střed: 10,2cm
Funkční prvky
Rádius: 18m
Materiál
Materiál: Carbon, Titanal, Topolové dřevo, Paulowniové dřevo, Sklolaminát

Aktivity

Produkt je díky svému provedení vhodný na následující disciplíny a aktivity:
  • Skitouring
  • Skialpinismus

O značce

Black Crows

Nezávislá francouzská značka z Chamonix vytvářející jedinečné lyže a oblečení obsesivního designu a nekompromisních vlastností.

Na začátek stránky

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.