•  
  • Sleva 40 %
  • Outlet

Nocta AIR 2015/16

EAN (čárový kód): 3662481004662
Do Věrnostního programu za nákup získáš 629,7 bodů

Lyže BLACK CROWS NOCTA prošly v zimní sezóně 2016/2017 zásadním vylepšením - nový model NOCTA AIR je díky jádru z balzového dřeva a lněné vlákniny o více než kilogram lehčí!

Materiál:
Balsové dřevo
šířka střed:
12,5cm
Šířka špička:
14,6cm
šířka pata:
14cm
rádius:
18m
Hmotnost:
4150g
více

Barva:
velikost:
178 cm
Aktivity:

Dostupné pouze na e-shopu

doručení středa 30. 9.

Místo vyzvednutí
Datum zapůjčení

Nocta AIR 2015/16

Lyže NOCTA byly odjakživa naším vlajkovým modelem, který jsme se sezónu co sezónu snažili posunout ještě o krok dál. Jedná se o univerzální lyži, která se nejlépe hodí do prašanu.

Model NOCTA je mimořádně stabilní a univerzální - díky dlouhému progresivnímu přednímu rockeru se s ní nemusíš bát pustit ani do nejhlubšího prašanu a mírnější tail rocker zase zajistí, že neztrácí stabilitu ani při vyšších rychlostech. Klasicky provedený camber je u modelu NOCTA zárukou skvělé ovladatelnosti a dynamická flexe v kombinaci s poctivým vykrojením ji poskytuje výborné vlastnosti v prašanu. Když pak zabrousíte na tvrdý sníh, potěší vás krátký 18m radius.

 Zásadní inovací modelu NOCTA AIR je lehčí a odolnější jádru, které díky své pružnosti skvěle pohlcuje nárazy. S NOCTA AIR budeš prostě vždy o krok napřed, ať už patříš mezi vyznavače backcountry freestylu nebo jekéhokoliv jiného terénu.

Garance spokojenosti

Na black crows si jízdu užiješ za každých sněhových podmínek

Bruno Compagnet a Camille Jaccoux, dvě ikony závodního světa freeridingu, závody Freeride World Tour. Bruno – první Evropan, který kdy vyhrál Freeride World Championship na Aljašce. Camille – bývalý člen Francouzské lyžařské reprezentace, dublér Jamese Bonda. Potkali se v Chamonix a jednou večer u piva se shodli na tom, že na trhu prostě chybí lyže, se kterými by sjeli z Aigulle du Midi až do Chamonix. Takové, které by skvěle fungovaly na všech typech sněhu, které jsou pro evropské svahy typické – od tvrdého, sfoukaného svrchu, přes prašan až po mokrý firn v dolině.

Rok nato představili první lyže corvus, které pod značkou black crows přinesly freeridovému světu zcela unikátní tvar a s ním i nový standard. Zavázali se k tomu, že každá jedna lyže musí splňovat podmínky skvělých jízdních vlastností na všech typech sněhu.

Lyže black crows pro dokonalý zážitek z jízdy

Příčinou vynikajících jízdních vlastností celé kolekce lyží black crows je především jejich unikátní tvar. Lyže jsou dokonale vyladěné na základě mnohaletých zkušeností a neustálého testování prototypu každé lyže přímo v horských podmínkách Chamonix, které trvá 2–3 sezóny. Alchymie jejich výroby spočívá ve vyvážené kombinaci profilu, flexe, vykrojení lyže a použitých materiálů.

Za unikátním tvarem lyží black crows stojí Julien Regnier – olympijský finalista z Nagana, který je v současné době považovaný za nejlepšího shapera lyží na světě. Spolu s týmem dalších skvělých jezdců vytrvale pracuje na tom, aby lyže black crows s každou novou kolekcí dostaly k už tak výborným jízdním vlastnostem něco navíc.

Osobitý design, který nezestárne

Když ti vedle sebe položíme první lyži corvus z roku 2007 a k ní kousek z poslední kolekce, jen těžko uhádneš, která z nich je stará a která nová. Lyže black crows jsou zkrátka nadčasové, nestárnou, byly a budou elegantní a ty se s nimi nikdy neztratíš v davu.

Za jejich jedinečným stylem stojí prestižní pařížské designérské studio Yorgom Tloupasom, které je současně jedním ze zakladatelů značky. Jejich kolekce 17/18 byla zahrnuta do sbírky Muzea moderního umění v Paříži.

Lyže a lyžování je o lidech, horách, emocích a zážitcích.

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.