•  

Orb Patrol 2019/20

EAN (čárový kód): 3662481023793
Do Věrnostního programu za nákup získáš 788,04 bodů

Speciální skialpinistická lyže navržená na míru horské službě. black crows orb patrol ti za každých podmínek nabídne výborné jízdní vlastnosti, které oceníš v každém typu sněhu.

Materiál:
Carbon, Titanal, Paulowniové dřevo, Sklolaminát
twintip:
ne
titanálová výztuha:
ano
šířka střed:
9,7cm
rádius:
18m
více

Barva:
velikost:
166 cm
172 cm
178 cm
183 cm
Aktivity:

Není skladem

Místo vyzvednutí
Datum zapůjčení

Orb Patrol 2019/20

Skialpová lyže orb patrol se od svého civilního jmenovce orb freebird liší především zvýšenou odolností, která umožňuje každodenní používání během celé sezóny. Široké hrany, hlubší skluznice a odolnější povrchová fólie výrazně prodlužují životnost lyže i při častém servisu. Univerzální šířka 91 mm a nízká hmotnost šetří síly při nástupu na pozemní záchranku i při náročné pátrací akci. Během sjezdu je lyže klidná, snadno ovladatelná, výborně plave v měkkém sněhu a i na tvrdém povrchu si zachovává skvělý grip.

Sebejistá jízda v prašanu i na tvrdém sněhu

Ideální šířka 91 mm vytváří v měkkém sněhu dostatečný vztlak, lyže se netopí a ty snadno změníš její směr. Na tvrdém povrchu ti zase pomůže zůstat jistě na hraně. 17% rocker a dlouhá špička zlepšují vztlak a dávají lyži stabilitu, díky čemuž se nekouše ani v přefoukaném sněhu. Měkčí špička i patka a celkově vyladěná tuhost zabezpečují, že se lyže v měkkém sněhu nezařezává, ale plave na povrchu. Tuhý střed zajišťuje perfektní stabilitu i na ledových plochách.

Dobrý grip ti dá jistotu v náročných sjezdech i během rychlé jízdy v dlouhých obloucích

Správný poměr mezi podélnou a příčnou tuhostí je klíčem ke stabilitě a snadnému ovládání. Pro pocit tvé maximální bezpečnosti a jistoty vložil Julien Regnier do modelu orb patrol následující prvky –

  • Titanalová výztuž na středu lyže – tlumí vibrace, dává lyži klid a grip – stabilita v rychlosti.
  • Karbon po celé délce – rozkládá zatažení po celé délce lyže – vysoká torzní tuhost.
  • Sklolaminát – vysoká torzní tuhost a dlouhá životnost – lyže neuskakuje v oblouku.
  • Středně dlouhý camber – dostatečný kontakt lyže se sněhem – hrana dobře drží i ve vyšší rychlosti.

Snadnou ovladatelnost oceníš v úzkých a strmých žlabech

Během jízdy ve volném terénu je často potřeba rychle změnit směr, aby se jezdec bezpečně vyhnul skále nebo nerovnosti. Právě snadná ovladatelnost lyží orb patrol ti umožní vychutnat si pestřejší a náročnější terén bez ztráty sebejistoty a pocitu bezpečí. Hlavním přínosem lyží black crows je právě lehkost jízdy a snadné ovládání, ať už jsi ostřílený lyžař nebo zkoušíš skialpy poprvé.

  • Prodloužená špička – zkracuje aktivní hranu – stačí ti malý impulz k tomu, aby lyže začala zatáčet.
  • Rocker na špičce – zkracuje dotyk lyže se sněhem – lehko nasadíš oblouk, lehký pivoting.
  • Měkčí špička a patka, tuhý střed – lyže se lehko prohne, čímž vytváří točící úhel – snadno a bez námahy lyži nasměruješ tam, kam chceš, bez ztráty techniky.
  • Jemně zvednutá patka – zkracuje dotyk lyže se sněhem – rychle změníš směr nebo dobrzdíš.
  • Dvojitý rádius 18 m – ideální rádius pro volný terén, který se dynamicky zkracuje – během jízdy snadno a rychle změníš směr, ve strmém svahu se lyže neprohýbá a i v dlouhém oblouku je stabilní.

orb patrol ti ušetří spoustu sil během náročných túr

Každý gram navíc znamená náročnější výkon. Lyže orb patrol ti s vahou 1 375 g ušetří síly během nástupu a dopřeje ti maximální radost z jízdy. Jádro z pawlovnie ji předurčuje ke skvělým jízdním vlastnostem i na tvrdém a zledovatělém sněhu. Během výstupu nevytváří díky šířce 91 mm vysoké tření, takže se v měkkém sněhu nebudeš bořit a tvůj postup v terénu bude lehčí a rychlejší.

Garance spokojenosti

Na black crows si jízdu užiješ při všech sněhových podmínkách

Bruno Compagnet a Camille Jaccoux, dvě ikony závodního světa freeridingu, závody Freeride World Tour. Bruno – první Evropan, který kdy vyhrál Freeride World Championship na Aljašce. Camille – bývalý člen Francouzské lyžařské reprezentace, dublér Jamese Bonda. Potkali se v Chamonix a jednou večer u piva se shodli na tom, že na trhu prostě chybí lyže, se kterými by sjeli z Aigulle du Midi až do Chamonix. Takové, které by skvěle fungovaly na všech typech sněhu, které jsou pro evropské svahy typické – od tvrdého, sfoukaného svrchu, přes prašan až po mokrý firn v dolině.

Rok nato představili první lyže corvus, které pod značkou black crows přinesly freeridovému světu zcela unikátní tvar a s ním i nový standard. Zavázali se k tomu, že každá jedna lyže musí splňovat podmínky skvělých jízdních vlastností na všech typech sněhu.

Lyže black crows pro dokonalý zážitek z jízdy

Příčinou vynikajících jízdních vlastností celé kolekce lyží black crows je především jejich unikátní tvar. Lyže jsou dokonale vyladěné na základě mnohaletých zkušeností a neustálého testování prototypu každé lyže přímo v horských podmínkách Chamonix, které trvá 2–3 sezóny. Alchymie jejich výroby spočívá ve vyvážené kombinaci profilu, flexe, vykrojení lyže a použitých materiálů.

Za unikátním tvarem lyží black crows stojí Julien Regnier – olympijský finalista z Nagana, který je v současné době považovaný za nejlepšího shapera lyží na světě. Spolu s týmem dalších skvělých jezdců vytrvale pracuje na tom, aby lyže black crows s každou novou kolekcí dostaly k už tak výborným jízdním vlastnostem něco navíc.

Osobitý design, který nezestárne

Když ti vedle sebe položíme první lyži corvus z roku 2007 a k ní kousek z poslední kolekce, jen těžko uhádneš, která z nich je stará a která nová. Lyže black crows jsou zkrátka nadčasové, nestárnou, byly a budou elegantní a ty se s nimi nikdy neztratíš v davu.

Za jejich jedinečným stylem stojí prestižní pařížské designérské studio Yorgom Tloupasom, které je současně jedním ze zakladatelů značky. Jejich kolekce 17/18 byla zahrnuta do sbírky Muzea moderního umění v Paříži.

Lyže a lyžování je o lidech, horách, emocích a zážitcích.

Newsletter

Hory chyby neodpouští. Přihlas se, ať ti neunikne žádný z našich tipů, rad a tutoriálů nebo nabídek na výhodné nákupy.